Мами да ми помогнете малко

  • 2 307
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554


 Пред ника си сложи едно НЕ Simple Smile

 Joy Joy Joy Joy Joy

Абе бях си достатъчно търпелива, но всичко си има граници.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз бих отложила за по-късно. На моите почнах след 8-я месец. А свеки що се бърка?

Бърка се, защото това е завършила преди 485676774 години и си мисли, че всичко знае и трябва да стане по нейните 30 годишни записки.
Да, може и да е знаела, но водата си тече, и мечтите не са това, което бяха.
Твое право е да си прецениш кога да захраниш, не мисля, че "тя" трябва да е решаващ фактор. Имала е деца, гледала ги е както е правилно, ти имаш дете, гледаш го както е правилно. Поколенията са различни, с около 30-на7856954 години.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Дъщеря ми е на 13 месеца и още не съм й давала жълтък

# 18
  • Мнения: 8 999
Захраних с жълтък и двете деца, когато навършиха 5 месеца. Но те хич не го харесаха, направо плюеха. Затова не настоявах - през няколко дни предлагах, но не считах за задължително да го ядат. Всъщност започнаха да харесват варени яйца чак след като навършиха 2.5 - 3г. Знам, че жълтъкът е полезна, дори необходима храна, но не съм насилвала децата си.

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Питай я дали знае, че сега кокошките ги тъпчат с антибиотици превантивно и с разни хормони, за да растат по-бързо. И че и да вземете яйца от някоя баба на село, пак няма гаранция - там може да има зараза от салмонела. Трябва да знае какво е.
И че ензими за усвояване на храни като жълтък и месо се отделят в бебешкото стомахче  след 8-ия месец приблизително. Даването на тежки храни по-рано  не значи, че са се усвоили. При едни бебета просто преминават до памперса, при други - предизвикват тежки алергии и разстойство.

# 20
  • Мнения: 2 746
Ей, ама вие много се встрастявате бе хора! На сина ми съм давала точно след 5-тия месец, заедно с пюренцата, по старата схема за захранване преди 8 години.Детето нито се е повредило, нито нищо.Който си е алергичен към яйца рано или късно ще си проличи.А жълтъка е доста полезен за децата, особено през зимата.

# 21
  • Мнения: 24

Аз си имах същите проблеми със свекито, но понеже съм инат и си правя каквото АЗ реша му дадох жълтък на 11 месеца. Ужасно се подсече и до там бяхме с жълтъка. По принцип имам роднини с чувствителност към жълтъка и затова не бързах с него, както и със захранването.

# 22
  • Мнения: 1 701
Не знам как точно да я затапиш, защото аз не позволявам никой да ми се бърка и не смятам за необходимо да доказвам правотата на решенията си /камо ли пред свекърва ми, пази боже/!  Crossing Arms
За протокола - въведох жълтък почти на 10 мес., като през това време - след 5-тия мес. - трябваше да отблъсквам атаките на педиатърката и чат-пат на някой наоколо...  Crazy

# 23
  • Мнения: 378
И на двете си деца дадох на 5 месеца жълтък  , много добре размачкан в пюрето. в началото - половин кафена лъжичка, след 15 дни - цяла кафена,  след един месец - две кафени лъжички два пъти седмично. Мисля, че става въпрос за малки количества и внимателно въвеждане.

# 24
  • Мнения: 1 049
В Германия не се дава жьлтьк преди навьршване на годинка. Винаги се чудя като чета вьв форума, сокче на две седмици, мед, жьлтьк или риба на пет месеца... Предполагам има достатьчно педиатри и в БГ, които са наясно с тези отживелици. Но всеки сам си решава, едно дете може да понесе жьлтька на пет месеца, но за друго да се окаже много опасно ако направи някоя шокова алергия. Бебешкият организъм, особено пьрвите 6-7 месеца е много недоразвит от към храносмилателна система, т.е. най-лесно се алергизира именно от храни. Струва ли си да се бьрза и рискува...  newsm78 Жалко, че се изказват само майки, при които "няма проблеми", а за другите знаят само специалистите...

# 25
  • Мнения: 516
Дъщеря ми беше изцяло на кърма до 5 месеца  и половина.Захраних я със зеленчуково пюре и всичко останало по старата схема ,само че с 2 месеца закъснение.Жълтък изобщо не съм и давала(на сина го дадох на 5 месеца). Започнах да и давам застроена супа към годинката,така тя се запозна за пръв път с тази храна.
А колкото до свекитата,търябва да си пуснем нова тема за тях:) На моята отдавна съм и показала коя е жената и майката в моето семейство.

# 26
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Ми зависи колко сте напред със захранването, аз на 5 месеца захраних, какъв жълтък  Shocked Сега не мога да ти кажа точно кога съм дала жълтък но 7 месеца е имала Соня със сигурност, ако не беше и по късно, просто тефтера не е при мен.
Съгласна съм че е полезен, обаче то и пържолите са полезни ама не започваме с тях нали така?
А колкото до свеки, не й позволявай да ти се бърка, не ти е педиатър в крайна сметка а и опита който има е от преди доста годинки, нещата се променят  Peace
И искам да подчертая, че винаги и във всичко съм следвала съветите на педиатърката ни, а тя е човек с дългогодишен опит (30 г почти) и щом смята че е по добре да се захрани късно значи има  основание!

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 15:08 от soceress

# 27
  • Мнения: 537
Жълтък дадох след 8 месец, точно защото ме беше страх от алергии, тя и без това се изрива  Cry А и след като бях почнала да давам всеки ден по 1/4 по съвет на една майка, чието дете явно по някакво чудо не е имало реакция, нашата се изрина по гърдичките. Докторката като я видя и като й казах че давам всеки ден се хвана за главата. Кажи на свекърва си, че не искаш после цял живот детето ти да страда от алергии и да пие лекарства и да я влачиш по доктори, защото и това може да стане  Naughty

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Според мен е добре да отложиш даването на жълтък с 2-3 месеца. А и домашните кокошки от студа зимата не носят, а на купешките нещо им нямам вяра.

# 29
  • Мнения: 102
Извинявам се предварително, че ще бъда толкова остра, но супер много се дразня на хора, които изведнъж се оказват с дете и каквото каже лекарката все едно го е казал Господ.Това със захранването след 6мес. са пълни глупости и никой не може да ме убеди, че трябва да се превърне в норма и в начин на живот.
Дъщеря ми, която е на почти 7г. е захранена на 3м. със плодово пюре и след това постепенно със всички останали храни. Не само, че оцеля, но и няма нищо от това, че е захранена толкова рано,уверявам ви. Погледнете нещата и от другата страна- опитайте се вие да карате 6мес. на прясно мляко и да ви видим как ще се чувствате физически.
Що се отнася до жълтъка-  щом на 4мес. може да се дава зел.пюре, жълтъка смятам е една чудесна и полезнадобавка към него.

Общи условия

Активация на акаунт