Мами да ми помогнете малко

  • 2 312
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Извинявам се предварително, че ще бъда толкова остра, но супер много се дразня на хора, които изведнъж се оказват с дете и каквото каже лекарката все едно го е казал Господ.

 newsm48 не, не само лекарката,ами като прочетат в интернет, че нещо е модерно и всякакви нови статии и вариации и айдееее, другите ще си отровят децата, едва ли не......
Убедена съм, че новите схеми за късното захранване ще доведе до нарастване на анемиите при бебетата, както и до засилване на оплакванията от гастро-езофагиален рефлукс.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
Кажи й, че вече си захранила с жълтък и готово! Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 3 929
На нас педиатърката ни го препоръча доста след 5-я месец, някъде към 8-9-ти месец. По принцип аз захраних сравнително рано, въпреки че продължавам да кърмя още детето си, което е на 2 г. и 3 м., но основно беше на кърма. И аз решавах, какво ще му давам. Слава богу, свекърва ми не се месеше много в храненето и захранването, след като веднъж я "отрязах". В конкретния случай, жълтъкът не е чак жизнено необходим, та чак непременно да захраниш точно сега с него. Решението взимаш ти, защото ти си майка.

# 33
  • Мнения: 403
Кажи й, че вече си захранила с жълтък и готово! Twisted Evil
smile3501 newsm10

# 34
  • Мнения: 1 032
Ама ти наистина си изтеглила късата клечка, свекърва ти хем е протективна и се меси където не трябва, хем е педиатър. Кооофти комбинация  Mr. Green
Сега сериозно- обясни й нормално страховете и притесненията си, без да се карате и без да си налагате мненията. Кажи й, че се притесняваш да дадеш толкова рано жълтък, защото си наясно с качеството на храните в момента. Притесняваш се от алергии, за които и тя като специалист сигурно знае, че са скочили лавинообразно напоследък. Просто поговорете нормално. Иначе и аз самата съм против тоталното отричане на жълтъка. Въведох го към 8 месец някъде, защото чаках да свършат големите горещини. Иначе щях да го въведа към 6 месец.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 216
Да си гледа работата твоето свеки. Аз дадох след година.
Кажи и, че това си  е твоето дете и ще го гледаш както решиш.
На 5 месеца би трябвало или сега да почвате или да сте съвсем в началото на захранването...къв жълтък кви пет лева???

# 36
  • Мнения: 2 821
Кажи й, че вече си захранила с жълтък и готово! Twisted Evil
ми да...само дано не храни детето, че виж му дала вкусотийката без да видиш...

# 37
  • Мнения: 4 451
Дадох жълтък след годинката. Рано ви е още.

# 38
  • Мнения: 1 674


 

 .Ако сега не я отрежеш цял живот ще си патиш.
а така Peace

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е много е рано за жълтък, то е рано за захранване изобщо, та камо ли жълтък........
Жълтък се захранва най-рано след 8 месец!  Peace

# 40
  • Мнения: 64
Аз не съм се ръководила толкова от схемите, а по-скоро от детето. Опитах да захраня малкия от четвъртия месец, но той се противопостави. Оставих го и по-късно сам прояде. Що се отнася до жълтъка, започнах по 1/4 от 6тия месец. Различните педиатри дават различни съвети, затова не ги слушам много, а правя това което смятам, че е добре за детето. Това кажи и на свекито, че отглеждането и възпитаването на детето ти си е твоя работа и ако не може да ти помогне поне да не ти пречи!

# 41
  • Мнения: 463
Не можах да изчета свички мнения, но повечето съвпадат с моето. НА мен педи ми каза , че му е раон за жълтък и когато му дойде времето , тя ще ми каже.  А , уверявам те , че моята педи е доста в час с най- новите достижения в педиатрията. Моето бебче е горе- долу колкото твоето.
Кажи на твоята свеки, че заради нейните схващания едно време децата масово са имали колики, защото са бързали да ги направят големи.
Тя и майка ми се опитва да ми намекне да давам на моя кис. мляко , но я отрязах набързо.

# 42
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Я не слушай свеки.. ignore2
Аз откакто я разкарах моята ми е песен . Peace

И разбира се - не давай жълтък толкова рано.....

То никакво захранване не би трябвало да има  ..... newsm78

# 43
  • Мнения: 1 062
Според мен просто кажи на свекърва си - " По-принцип уважавам мнението ти много, но за жълтъка прочетох много литература и Аз реших, че ще изчакам няколко месеца още. Благодаря ти за съветите и оценям желанието ти да направим най-доброто за детето, но крайното решение е мое. Нека да не спорим повече, защото за сега няма да  дам." Смятам, че така няма да я обидиш и няма да се скарате, а тя надявам се да те чуе и да спре.

# 44
  • Мнения: 984
Според мен ти сама трябва да си решиш кога да дадеш жълтък  Peace
На свекървата кажи, че те е страх от купешките яйца, а ако имате познат който да ви носи пресни - кажи че не са минали някакъв контрол и от тях те е страх  Peace Може и теорията за птичи грип да вкараш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт