Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 670
  • 788
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 125
имам въпрос. случвало ли ви се е да ви вливат и антибиотик заедно с лекарствата. защото мъжът и ми каза , че му вливат руцефин, което прочетохме, че е антибиотик.

# 451
  • Мнения: 125
пак съм аз. принцеска, кои показатели от кръвните изследвания или урина показват проблем с черния дроб. как ги обозначават с букви в епикризата, знаеш ли.

# 452
  • Мнения: 156
пак съм аз. принцеска, кои показатели от кръвните изследвания или урина показват проблем с черния дроб. как ги обозначават с букви в епикризата, знаеш ли.


АлАт, АсАт, Алкална фосфатаза, ГГТ и Билирубин са чернодрбните ензими, които се следят.  Нормално е да са малко извън норма, заради химията.  Ако са много завишени, не се влива.

За антибиотика не съм чувала нищо и не мога да кажа.

Ще пиша пак след малко, че с една ръка ми е трудно Simple Smile.

# 453
zdraveite.temata mi e interesna,za6toto prez1994 godina bqx zabolqla ot xodjkin 2 stadii.sega sam na 26g i se 4uvstvam mn dobre.prez 95 g.ne se znae6e mn. za bolesta. v plovdiv bqx 7 meseca bez da znaqt kakvo lekuvat.pravixa mi punkcii,biopsii,operasii i ni6to. na6 poznat ni svarza s prof. Petkov- Stara Zagora toi otkri kakvo mie no nqma6e lekarstvata s koito da me lekuva,i me izprati za sofiq pri prof. Bobev a bolnisata e ,,Carica Ioana,, sled kato mi vidq epikrizata ,i i mu kazaxme podrobnosti, toi kaza 4e sam bila ne6to kato opitno zai4e. lekuvat ama neznaqt kakvo.Ot tam zapo4naxa ximoterapii 3 god. i obla4vane. S lekarstva ot germaniq i po texen metod .bqx se ot4aqla ,bqx malka,kato slu6ax za kakvo stava vapros.na poslednite ximoterapii sam se molila na maika i tatko da ne me vodqt,be6e ne6to ujasno.A TOGAVA BOLESTA  MI BE6E 97% NE LE4IMA  ZA6TOTO V PLOVDIV VMESTO DA LEKUVAT ZABOLQVANETO ,TE SA GO PREDIZVIKVALI S LEKARSTVA KOITO NE TRQBVA DA PIQ.BQXME 2 DECA SAMO. SLED XIMOTERAPITE XODIX 5 G, NA KONTROLEN PREGLED I TOGAVA VSQKO VTORO DETE BE6E S XODJKIN.INTERESNO NE E ZARAZNO A TOLKOVA BARZO SE E RAZVILA. ZNAM 4E VE4E SE LEKUVA PO BARZI4KO ZA6TOTO SE ZNAE ZA BOLESTA.AKO NQKOI ISKA DA ZNAE POVE4E ZA ZABOLQVANETO NEKA DA MI PI6E. SEGA VE4E SAM SEMEINA 4UVSTVAM SE MN DOBRE.NQMA POSLEDICI OT NI6TO.BLAGODARQ NA PROF. PETKOV PROF. BOBEV , BA6TA MI I MAIKA MI LEKA I PRAST.NADQVAM SE DA POMOGNA NA NQKOGO.

# 454
  • Мнения: 145
zdravei Ma4eto kazva6 4e si semeina izvinqvai ako zasqgam trudna tema no ima6 li decica az sa6to sam na 26 i imam 1 dete no vinagi sam me4tala decata mi da sa dve sega provejdam la4e i se nadqvam na remisiq i sled tova samo na hubavi raboti razkaji pove4e za profesor bobev ako moje az znaq 4e toi e edinstveniq koito pravi transplantacii no e trudno da se stigne do nego ot kolko vreme si v remisiq a mojebi se vodi6 i izlekuvana mnogo se radvam 4e ima i slu4ai kato tvoq za6toto tova za nas bolnite e iskrica nadejda pojelavam ti nikoga pove4e da nete zastigat takiva ujasni ne6ta i mnogo zdrave       MIRA sled kolko vreme zapo4na da raste kosata i pri men opada otdvete strani a posredata ne mnogo e grozno no nqma na4in dano po barzo da porasne za6toto tova naistina me kompleksira i iznervq dopalnitelno   PRINCESKA  kak e malkata neznaq dali sa ti kazali no trqbva da q vadi6 mnogo na van tova 6te q uspokoi  moq sin na 15 den be6e na razhodka i ot tam natatak ne se sprqhme i toi be6e zimno bebe no be6e mnogo spokoen a i sam si nabavq ot slanceto vitamina D2 koito pri zimni bebeta se dava v po golemi dozi zaradi rahita mojebi gi znae6 tezi ne6ta no i az da sam malko polezna stiga sam zadavala samo vprosi  Karina se gubi ne6to dano vsi4ko e nared  i da e mnogo 6tastliva zatova da nqma reme za da pi6e    celuvam vi vsi4ki

# 455
  • Мнения: 125
Алекс, косата започна да разте на 3 месец, сега вече има малко пораснала коса, като мъх. а лъчето беше през юли.
Мачето., и аз ти благодаря за включването и позитивните новини. Помниш ли кога при теб правиха лъчето. след всички химии или по средата.
здраве и късмет на всички.

# 456
  • Мнения: 145
KADE STE BE HORA za6to nikoi ne pi6e ve4e dano da e za dobro

# 457
  • Мнения: 156
Юхууууу, добро утро от нас!  Тук сме, ама ни е трудно да се включваме през уикенда, че използваме свободното време на тате Simple Smile.  А в работни дни сме на прибежки и ако не улуча точно времето следва ревлива санкция  Joy.

Алекс, благодаря ти за съвета.  Аз като една глуха кучка  Mr. Green (глу'а кучка, както казват) кръстосвам улиците от около 15 ден също и не смятам да спирам.  Трябва само да си купим един топъл космонавт и сме готови за зимата!

А относно въпроса ти - в другите ми форуми има много жени, родили след химио- и лъчетерапия за Ходжкин.  При младите жени често менопаузата не е постоянна.  Така че, не се тревожи сега за това, а си приключи всичко и след това само напред и нагоре!  Ще си имате още дечица със сигурност!  И ние също ще работим по въпроса, хихихи.

Карина наистина изчезна, също и Венесия...  За Стойков да не говорим.  Дано да е защото са победили и не искат да гледат назад  Praynig.

Хубава седмица от нас и много, много здраве!

# 458
  • Мнения: 145
princeska blagodarq za savetite mnogo se radvam za vsi4ki tezi jeni koito sa uspeli da se preborqt i da sazdadat de4ica az nqmah problem s menopalzi daje se normalizirah i stanah kato 4asovnik be6e u4udva6to aide stiga sam se oplakvala  vsi4ko 6te mine i zamine kato lo6 san

# 459
  • Мнения: 145
zdraveite na vsi4ki az ve4e prikliu4ih la4eto sakratihme s edin den no az nemojeh pove4e zapo4nah i da povra6tam i radiolojkata me sajali mislq 4e edin den ne e ot golqmo zna4enie vajnoto e 4e go iskarah sega se nadqvam da iskaram edin dosta dober i palnocenen mesec za6toto sled tova kakvoto gospd pokaje nadqvam se naistina na remisiq za6toto ne moga pove4e da ponesa psihi4eski psihikata mi naistina se izma4i do maksimum sega ostava da se molq vsi4ko da e ok kasmet na vsi4ki za6toto nie imame nujda ot nego

# 460
  • Мнения: 92
Здравейте и от мен.В понеделник започнах отново химиотерапия,остават още три вливания и с това приключва курса на лечение.Последната ако всичко върви по план трябва да е през декември.Силно се надявам с тази година да си заминат и болестта и всички лоши неща,които преживях през нея Praynig Praynig Praynig
В понеделник си взех и епикризата от лъчето,като в резултата от скенера,който ми направиха преди да започна облъчването пише: персистират леко увеличени медиастинални лимфни възли,което смятам е добре,тъй като в първата ми епикриза беше упомента туморна формация.
Принцеска,много ме зарадва с това за жените писали в другите форуми,че не са имали проблем за забременяване след терапиите,защото нали знаеш,че това ми е голямата болка.

# 461
  • Мнения: 111
Венесия , и аз да те успокоя -  прочетох един годзилион теми в американските форуми за ходжкина. Наистина там има много писали жени , които след химиите си имат здрави бебенца. И аз много се интересувах от това , защото ме беше страх  дали всико ще е наред. Още повече ако лъчето е било над диафрагмата само, тогава пораженията за " женските " органи са по- малки.   Сега мисли само как ще оздравееш, а за бебето ще се съсредоточите след това. Моят док. ( Хрисчев)  след като вече бях в ремисия и на последващите контролни прегледи, все ми казваше да не забременявам сега. Само че аз ходих на контролни докато минаха 2 години от ремисията и вече 3 години не съм ходила  Embarassed Само че със сигурност трябва да се изчака малко за бебеправенето.
 Алекс Да ти кажа за косата. Прие мен опада на  ленти отзад на тила - тоест от двете страни опада , а посредата остана ... мНого весело , няма що. Косата, която е паднала вследствие на лъчето пораства по- късно. Лъчите направо изгарят корените. Нооо има и плюс Simple Smile Аз почти година след лъчето  нямах косми под мишниците .... нещо като фотоепилация.

 Малко оффф но... В по- развитите държави на хора , като нас , млади , още повече такива без деца, ако се наложи да им се прави химио почти стандартна процедура е да им замразят по няколко порции сперматозоиди / яйцеклетки преди започването. Така се гарантира , че дори ако се увреди  нещо с гадните химии ще можеш да имаш деца. Защо тук никой не ни  информира за това ,нито имаме такава възможност?  Аз бях на 21 когато се разболях. Никой не ме предупреди за нищо. Сега като се сетя така се ядосах пак Confused

# 462
zdraveite vsi4ki,dano naistina s tazi prokleta godina da si otivat i bolestite,a to ostana malko drujte se.minalata sedmica sa napravili biopsia na plemennicata mi na ezika za levkoplazia i sa podtvurdili,no lekarite pak kazvat 4e ne e vuzmojno i q pra6tat na drugi izsledvaniq,kazali sa im 4e purvo trqbva da maxnat amalgamenite plombi.deteto jivee v pleven.daite suvet molq vi preporu4aite nqkoi dobur lekar v pleven ili sofia,kazali sa 4e 6te trqbva da xodqt do sofia.normalno li e sled kato biopsiata e potvurdila sumneniqta lekarite da produljavat da se sumnqvat.deteto e otslabnalo i se pritesnqvam da ne stane kusno dokato po4nat le4enie a izob6to imali takova.nikoi ni6to ne im e kazal i sestra mi se e poburkala ot pritesnenie.a deteto e na 9god i zadava mnogo vuprosi use6ta 4e ne6to stava no kakvo da i obqsni,za sega i otgovarq 4e q bodat za alergiq da vidqt kum kakvo e alergi4na ,no posle.....jivot,jivot,kolko e slojen

# 463
  • Мнения: 92
zdraveite vsi4ki,dano naistina s tazi prokleta godina da si otivat i bolestite,a to ostana malko drujte se.minalata sedmica sa napravili biopsia na plemennicata mi na ezika za levkoplazia i sa podtvurdili,no lekarite pak kazvat 4e ne e vuzmojno i q pra6tat na drugi izsledvaniq,kazali sa im 4e purvo trqbva da maxnat amalgamenite plombi.deteto jivee v pleven.daite suvet molq vi preporu4aite nqkoi dobur lekar v pleven ili sofia,kazali sa 4e 6te trqbva da xodqt do sofia.normalno li e sled kato biopsiata e potvurdila sumneniqta lekarite da produljavat da se sumnqvat.deteto e otslabnalo i se pritesnqvam da ne stane kusno dokato po4nat le4enie a izob6to imali takova.nikoi ni6to ne im e kazal i sestra mi se e poburkala ot pritesnenie.a deteto e na 9god i zadava mnogo vuprosi use6ta 4e ne6to stava no kakvo da i obqsni,za sega i otgovarq 4e q bodat za alergiq da vidqt kum kakvo e alergi4na ,no posle.....jivot,jivot,kolko e slojen
CHACHEнека да направят консултация в София.Аз лично не се доверих на лекарите в Плевен,а пък и не е лошо да има и второ мнение от специалист.Погледни тези линкчета,но не съм сигурна дали това е същото,тъй като е изписано левкоплакия
http://patient.zabolekar.info/viewtopic.php?t=599&sid=b73838 … 77ba0554db1e8f9e5
http://healthsensor.com/diagnose/tree/?lv=5917&lang=bg
Capricio,благодаря ти за поста!След лъчетерапията аз раговарях на тази тема с д-р Лазаров и той ми каза,че по принцип казвали да се изчака около 6 месеца след края на лечението,но според него 1 година е най-добре.Говорих и с Лилова от хематологията,тя също каза една година.Но пък Хрисчев май е най-добрият специалист там.Той каза ли ти конкретно колко трябва да се изчака или просто казваше да не бързаш?Много се притеснявам дали ще успея да забременея и дали тези терапии няма да ме увредят SadИначе цикълът ми през време на химио и лъчетерапията не е спирал до момента,това което ме притеснявае ,че ми идва веднага след химиотерапия,иначе е нормален като времетраене,само нямам болки както съм имала преди.А ти защо казваш,че ще трябва да изчакаш още малко,заради Хочкина или по други причини?Това,което прочетох в едих от сайтовете,който Принцеска е дала като линкче ,е че бременността след Ходжкин не води до рецидив на заболяването,което доста ме поуспокои.Знам,че е рано да мисля за това и първо трябва да се излекувам,но пък мисълта за това е нещото,което ме кара да се боря CryТолкова ми е тежко като виждам мои приятелки,с които започнахме бременностите си заедно сега да разхождат бебчетата си,а аз ходя по химиотерапии... smile3518 smile3518 smile3518

Принцеска,вие как сте?Растете ли?Таткото как е?С такива съкровища до него съм сигурна,че скоро болестта ще е само лош спомен Wink

Карина, миличка,а ти как си?

ma4eto надявам се да се включиш пак,защото както е казала и Алекс хората като теб,които са преборили болестта ни дават голяма надежда,че всичко и при нас ще приключи с добър край!

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 13:47 от VENESSIA

# 464
  • Мнения: 111
Венесия,
 На мен Хрисчев просто ми казваше да не бързам да забренявам точно сега ... А аз бях на 21-22 години. Явно просто профилактично  човекът ми е казвал да не бързам веднага след болестта, защото явно имах доста време пред себе си.
 Аз от гледна точка да се презастраховам, да ми се изчисти организма от всички химии реших че няма да бързам. Още  повече че реших да продължа да уча  и т.н. Сега 5 години след ремисията вече реших че ако е имало нещо за чистене  се е изчистило . И другото - ако ти е писано да имаш рецидив , той се получава 2 до 4 години след първата ремисия ( това го цитирам по памет)  и исках да съм сигурна , че това няма да ми се случи точно докато съм бременна....
 Реших да забремнявам, но ми  откриха киста, и затова сега пък чакам да се възтановя от операцията. Стига пък съм чакала вече .... Искам бебче Simple Smile  Blush.  Но нали знаеш приказката  - ако искаш да разсмееш Господ , разкажи му за плановете си....


Общи условия

Активация на акаунт