Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 698
  • 788
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 0
Здравейте!преди 6 месеца и аз разбрах,че съм болна от тази коварна болест вече минах и петия курс на химията и ще ходя на лъче.Ходжкин 2А стадий!на 27 год.съм и имам едно детенце в момента съм згодена и ми предстой сватба ,но много ме е страх от това дали ще мога да имам още деца!много искам да се запозная и с други хора който са преживели същото моля ви пишете !

# 766
  • Мнения: 478
Здравейте.
За мое голямо съжаление пиша отново в тази тема.Преди 1,6г.писах заради проблеми с лимфни възли на врата,а в последствие се оказа че съм бременна.Родих,детето ми е почти на годинка и от 3 дни ме връхлетяха всички симптоми-болки(без подуване) във всички лимфни възли без изключение,болки в далака и черния дроб,леко гадене и липса на апетит и най-странното усещане е едно вътрешно треперене навсякъде(даже устата ми трепери когато говоря).Днес бях при ЛЛ направи ми ехография на коремни органи,но каза че няма увеличени или с изменена структура органи.При палпация каза че не напипва увеличени лимфни възли.Даде ми напревление за ДКК,която ще пусна утре.Изписа ми Деанксит защото бях подложена на голям стрес.Моля за съвет-какво да очаквам?Моля ви  дайте съвети,защото прочетох цялата тема и наистина се притесних.Благодаря.  

adenis, първо се успокойте докато текат изследванията.
От първите лимфни възли на врата за които казвате сте се консултирала преди 1.6г, досега още ли са увеличени тези лимфни възли? Ако сегашното ви чувство няма връзка с тези старите възли сега, то Чувството за болка и напрежение може да подвежда.
Изчакайте си спокойно какво ще преценят лекарите според изследванията и ако преценят още да назначат изследвания.
Ако нямате данни за увеличени настоящи лимфни възли, отхвърлени с ехограф или др. образна техника, ако ДКК ви е отлична + CRP под горна граница +отлична  Протеинограмата, отлични хормони и калциева обмяна, то не е изключено и да ви се е получило нещо като 'паническо разстройство' или невроза след прекаран наскоро грип/стрептококи.
просто се успокойте и следвайте инструкциите на лекарите, ако не ви харесват лекарите ги сменете, винаги имате възможността да се консултирате с повече лекари.

Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 19:11 от n

# 767
  • Мнения: 478
Здравейте!преди 6 месеца и аз разбрах,че съм болна от тази коварна болест вече минах и петия курс на химията и ще ходя на лъче.Ходжкин 2А стадий!на 27 год.съм и имам едно детенце в момента съм згодена и ми предстой сватба ,но много ме е страх от това дали ще мога да имам още деца!много искам да се запозная и с други хора който са преживели същото моля ви пишете !
може да споделите как ви поставиха диагнозата с какви оплаквания, в коя болница се лекувате, на някого който чете може да е полезен вашият пост.
аз съм с неуточнени диагнози 'неспецифичен лимфаденит'/ 'остър лимфаденит', не са ми правили биопсия и се надявам до последно да се размина с клуба 'лимфоми', но пък съм мноого бясна че възлите растат без да знаем причината и се притеснявам да не стане късно когато се разбере ако е лимфом.

вашият стадий "Ходжкин 2А стадий!" с лимфни възли в гръден кош ли е. Мисля че имате отлични шансове и за ремисия и за деца в бъдеще и стискам палци да спечелите битката миг по-скоро.

# 768
  • Мнения: 111
Здравейте!преди 6 месеца и аз разбрах,че съм болна от тази коварна болест вече минах и петия курс на химията и ще ходя на лъче.Ходжкин 2А стадий!на 27 год.съм и имам едно детенце в момента съм згодена и ми предстой сватба ,но много ме е страх от това дали ще мога да имам още деца!много искам да се запозная и с други хора който са преживели същото моля ви пишете !

 marietaivanova ,  Аз бях диагностицирана през 2002 г. стадий 2А , минах 6 курса АБВД и наддиафрагмална лъчетерапия.  После успях да забременея , и бях бременна до преди седмица, когато бремеността приключи в 25 седмица, но по  абсолютно различни причини.  Аз чаках повече от 5  години след края на лечението , преди да започна опитите , но пък и бях млада.  ( сега съм на 28) По принцип  изчакай сега да си възстановиш здравето и после поне 1-2 години да минат от лъчетерапиите  преди да правиш опити.  Най- добре естествено  ще ти кажат лекарите. Ако ползваш английски  пиши в google  " pregnancy after hodgkin  "  има доста информация и истории на жени , които имат не по 1 а по 2-3-4  успешни бременности. Някои изследвания твърдят , че модерното лечение на лимфома не засяга способността за забременяване . Зависи също и  от лъчетерапията - ако не ти облъчват коремната област е   по-добрия вариант.

# 769
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Здравейте.
n-благодаря ти за отговорите,но продължавам да съм притеснена.Нещата стоят така:според личния лекар нямам увеличени лим.възли(при палпация),няма проблем с черния дроб и далака(ехограф),няма проблем при кръвните изследвания-ДКК-само триглицеридите са леко увеличени,други изследвания не са ми правени.Треперенето изчезна,но болката във врата остана(боли ме от двете страни от ушите надолу и леко към челюстта и отзад на врата,втриса ме,а нощем се потя,и най-странното се появи една болка във левия крак във прасеца,но не е мускулна,а сякаш в костта.Моля те пиши за изследванията които описваш.При проблем кои стоиности на ДКК се променят?Какви изследвания още да си направя и при какъв лекар да отида?
Желая лек ден на всички. 

# 770
  • Мнения: 0
Препарата Дакарбазин / Dacarbazine, който е част от ABVD тепарията в момента може да се намери в Австрия и Германия на цена от 25 до 40 Euro за флакон 200mg. В Румъния не е включен в лекарствения списък, имам и актуална информация, че в Турция вече не се предлага. На всички много кураж и нека Бог да е в вас!

# 771
  • Мнения: 0
Дакарбазин / Dacarbazine в момента се внася и в Македония на цена 10.5 Euro за флакон 100 mg. Надявам се да помогна с това, знам колко е трудно намирането на препарата. Успех на всички!

# 772
  • Мнения: 11
здравейте всички!неприятно,но да се присъединя и аз към темата.от две седмици съм с диагноза Ходжкин,смесено клетъчна форма 2 стадий.биопсията беше в Токуда,сега съм пред дилема къде да е химиотерапията.хематологът в токуда ми каза че ако искам да ме поеме и да си ползвам това което ми се полага от здравната каса трябва да мина поне една терапия през държавна болница и след това вече да продължа при него.каза ми и че ако терапията ми е два пъти в месеца/1 и 15 число/здравната каса поема само единият път,а всеки втори си го плащам.моля ви споделете как е при вас!Сега се информирам за лекари,специалисти и болници във Варна и София и ще съм благодарна на всякаква информация.Разбрах и че липсва едно от лекарствата за ABVD терапията и доктора ми каза че може да се намери в Турция,понеже съм от Бургас няма да е проблем,много е близо,но както прочетох тук май вече и там не може да се намери.Ще се радвам ако някой ми отговори!

# 773
  • Мнения: 0

Mожели смяна на химиотерапия да доведе до инфаркт на тънките черва и червата да се скапят,при болест на ходжкин?

# 774
  • Мнения: 11
Търся спешно адрес на клиника-където могат да помогнат на 18год. момиче с болест на Хочкин.Родителите и се интересуват също и от адрес в Турция или Испания.Много ще съм благодарна,ако може да помогнете с инфо или съвет от някой минал по този труден път.

# 775
  • Мнения: 11
ami ima mnogo bolnici v koito mogat da i pomognat,za koi grad govorim?

# 776
  • Мнения: 478
аз пък все още съм с неуточнен лимфаденит пишат ми неспецифичен или остър, само дето е станал ЛИМФАДЕНОМЕГАЛИЯ шийна и СУПРАКЛАВИКУЛАРНА .. един от възлите достига 2.77см а лявата супраклавикуларна група е около 5-6 броя и макс размер 1.2см, нямам думи .. явно бг лекарската мафия БЕСИ и КОЛИ без да им мига окото и връщат пациенти да се доразболеят.
След като си направих платен резонанс, с резултата лимфаденомегалия Едвам се докопах до хематолог, едвам му се откъсна от сърцето да ми даде хирург, хирурзите се навиха макар да си говореха че ще бъде "трудно ровене сред мускули", и в деня на хоспитализация ме върнаха с изрази: "ще ти осакатя врата но възел няма да извадя, не ме интересува резонанса ти, нека резонанса да те оперира".
Приемам помощ концептуална и физическа за емиграция, не мога да седя да гледам повече циркове на мой гръб Sad една биопсия щом ми съботират над година какво остава да очаквам в случай на лечение Sad(((((

# 777
  • Мнения: 11
za6to ne probva6 v tokuda pri dr.min4ev?!kade e tova kadeto sa ti otkazali biopsia?pri vazel 2.77 bi triabvalo da ti obarnat nujnoto vnimanie.ne se ot4aivai i v Bg mogat da ti pomognat,prosto triabva da popadne6 na lekari.

# 778
  • Мнения: 411
моми4ета днес разбрах 4е си е отиШла от този свят ALEKSSSSS, след дълга борба .

ПО4ИВАЙ В МИР  bouquet

# 779
  • Мнения: 129
Аlekssssss беше една чудесна жена, МАЙКА и истински приятел!
Нямам думи да опиша колко ми е мъчно за нея и колко ми липсва !
ПОЧИВАЙ В МИР МИЛА ВИНАГИ ЩЕ ТЕ НОСЯ В СЪРЦЕТО СИ

Общи условия

Активация на акаунт