Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 780
  • 788
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 92
Здравейте,от много време не съм писала,но все не остава време.Аз съм добре.На 26.05 ми беше четвъртото вливане от втория курс.Този път ми стана малко лошо,но за няколко дни се оправих.Това,което ме притеснява,е че ми се поду дланта,там ми слагаха абоката този път.Но болката не е  на мястото на абоката,а в китката и цялата длан беше отекла.Все още ме боли,не знам от какво се получи.Записах се и за лъчетерапия,която ще е през август-от 15 до 18 процедури.
Иначе съм добре,ходя на работа.Понякога много се отчайвам,особенно след вливка и то от самата атмосфера в стационара,друг път вярвам,че ще оздравея и така Tired

# 106
  • Мнения: 156
Здравейте,от много време не съм писала,но все не остава време.Аз съм добре.На 26.05 ми беше четвъртото вливане от втория курс.Този път ми стана малко лошо,но за няколко дни се оправих.Това,което ме притеснява,е че ми се поду дланта,там ми слагаха абоката този път.Но болката не е  на мястото на абоката,а в китката и цялата длан беше отекла.Все още ме боли,не знам от какво се получи.Записах се и за лъчетерапия,която ще е през август-от 15 до 18 процедури.
Иначе съм добре,ходя на работа.Понякога много се отчайвам,особенно след вливка и то от самата атмосфера в стационара,друг път вярвам,че ще оздравея и така Tired


Venessia, mnogo se radvam, che vsichko e nared.  Sigurna li si, che sa ti slozhili lekarstvoto protiv povrushtane?  Ponjakoga njamat i mozhe i zaradi tova da ti e stanalo losho.  Az vinagi izprashtam edna ampula i tabletki na supruga mi, v sluchaj che njamat.   A za rukata trjabva da se obadish na lekarja si.  Chela sum, che se sluchva ponjakoga, pri po-slabi veni.  Sledvashtijat put kazhi da ne ti slagat tam abokata i se nadjavam vsichko da e nared.

Ti kolko cikula himija shte pravish?  Izlizat 4 (8 vlivanija), ako zapochvash lucheterapija prez avgust.   Potursi si ot sega kvartira za zadochnici, ili neshto ot tozi sort, za da ne si v otdelenieto 18 dni (ne znaja dali hospitalizirat za tova). 

Mnogo se radvam, che pisa i se nadjavam da mine leko ostatuka ot lechenieto  Hug.

# 107
Здравейте на всички,искам да ви попитам,дали имам почва за притеснение,имах оплакване за болезнен и подут подчелюстен лимфен възел,оказа се че имам херпес на венеца,преди седмица се оправих възела изчезна ,но се появи друг пак от същата страна(ляво),но 2 пръста по-надолу от челюстта,ходих на лекар ,първо на унг-имам фарингит,напипа възела ,каза че е подут ,но в тази област отреагирали по бавно,пратиха ме на кръвни изследвания всичко е в норма,имам ли причина да се притеснявам за ходжкин.Нямам никакви други оплаквания ,ще съм благодарна на бърз отговор и успех на всички.

# 108
  • Мнения: 129
Здравейте Принцеска Jeri благодаря ви за подкрепа от все сарце.Просто когато преминеш през толкова химиотерапии които не са най прекрасна част от живота ми  Simple Smile омръзва ,взимането на кръв боденето ,изследванията, виждаш други хора болни които се лекуват, излекувани които се връщат пак като си в такава среда просто започва всичко да дотегва адски много ако не беще детенцето ми незнам сугурно нямаше да издържа.През всичките тези месяци дъщеря ми ме е крепяла тя е толкова малка а аз изкам да съм и майка още дълго време,тя ми дава сили да продължавам напред.
Принцеска питаш ме за кометета , всеки болен трябва да мине кометет там се събират много лекари и обсъждат протичането на болеста , обсъждат дали трябва да се смени схемата или да пращат болния на лъчетерапия. Аз минах кометета във ВМА и ме пращат във онкото в София във ВМА решиха че трябва да ми се прави лъчетерапия защото след 10 курса химия трябваще да изчезне лимфома в медиастиума а той още е там за това казах че нещата при мен не са много добри.
На първи юни заминавам за София на втори е кометета незнам кога ще си вида детето и съм адски тъжна.
Имам двама рожденика дъщеричката ще навършва 2г на 13юни а мъжът ми на 19юни незнам дали ще успея да бъда с тях.
Моля се за всички стискам палци!!!

# 109
  • Мнения: 129
Здравейте на всички,искам да ви попитам,дали имам почва за притеснение,имах оплакване за болезнен и подут подчелюстен лимфен възел,оказа се че имам херпес на венеца,преди седмица се оправих възела изчезна ,но се появи друг пак от същата страна(ляво),но 2 пръста по-надолу от челюстта,ходих на лекар ,първо на унг-имам фарингит,напипа възела ,каза че е подут ,но в тази област отреагирали по бавно,пратиха ме на кръвни изследвания всичко е в норма,имам ли причина да се притеснявам за ходжкин.Нямам никакви други оплаквания ,ще съм благодарна на бърз отговор и успех на всички.
Миличка не искам да те плаша но аз се мъкнах 5 месеца с подут л.в а кръвната ми картина беше 5т само левкоцитете бяха леко завишени всички ме убеждаваха че съм ок можеби е някаква инфекция или алергия докато не ми направиха ренген. Ти имаш ли други оплаквания нощни изпотявания загуба на тегло умора ?Ако имаш нещо такова  остави ги тия некадърници и бягай към софия при някой доцент.

# 110
  • Мнения: 137
Карина горе главата  Naughty дръж се  Peace Както само каза имаш дъщеря , която има нужда от майка си  Hug Hug
По-хубаво нещо от децата няма , те ни правят по-силни. Моят татко го крепи предстоящата ми сватба, а след нея надявам се бързо да го зарадвам с внуче  Praynig сега мисли само за сватбата ми и почти не се сеща за болеста  Crazy Мисли за детето и мъжа си - зареди се с положителна нагласа и се дръж   bouquet Успех с лечението   bouquet

# 111
Да в софия съм,и се заннимават едни от наи-добрите специалисти с мен,все пак са колеги на майка ми.Вчера отново разговарях с тях и казаха че ако са имали и 1% съмнение са щяли да ме пращат на още изследвания,и че възела бил мн малък,и при тази болест около този подут л.в с по-голям размер имало и пакети по-малки и да не се притеснявам.Надявам се вс да е наред.На всички пожелавам успех при лечението,много сила и положителни мисли,казаха ми и че се лекува,така че само кураж!

# 112
  • София
  • Мнения: 1 783
elira , понеже виждам, че си от Видин - там имате чудесен лекар - д-р Нацин. Можеш да му се довериш.

# 113
  • Мнения: 129
Карина горе главата  Naughty дръж се  Peace Както само каза имаш дъщеря , която има нужда от майка си  Hug Hug
По-хубаво нещо от децата няма , те ни правят по-силни. Моят татко го крепи предстоящата ми сватба, а след нея надявам се бързо да го зарадвам с внуче  Praynig сега мисли само за сватбата ми и почти не се сеща за болеста  Crazy Мисли за детето и мъжа си - зареди се с положителна нагласа и се дръж   bouquet Успех с лечението   bouquet
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОТКРЕПА!!! Hug
На татко ти пожелавам бързо оздравяване а на теб щастлив семеен живот и  скоро време сладко бебче Simple Smile много любов и най голямо щастие Hug и много здраве естественно

# 114
elira , понеже виждам, че си от Видин - там имате чудесен лекар - д-р Нацин. Можеш да му се довериш.
Не,в София съм нямам идея защо е видин,сега ще го оправя.пак благодаря

# 115
  • Мнения: 129
Да в софия съм,и се заннимават едни от наи-добрите специалисти с мен,все пак са колеги на майка ми.Вчера отново разговарях с тях и казаха че ако са имали и 1% съмнение са щяли да ме пращат на още изследвания,и че възела бил мн малък,и при тази болест около този подут л.в с по-голям размер имало и пакети по-малки и да не се притеснявам.Надявам се вс да е наред.На всички пожелавам успех при лечението,много сила и положителни мисли,казаха ми и че се лекува,така че само кураж!
Дано нищо ти няма и на теб и на много други хора стискам палци и се моля да има по по малко болни.Въпреки че броя на заболелие в българия от рак се увеличава всеки ден и статистиката започва да става страшна успех на всички!

# 116
  • Мнения: 129
Здравейте,от много време не съм писала,но все не остава време.Аз съм добре.На 26.05 ми беше четвъртото вливане от втория курс.Този път ми стана малко лошо,но за няколко дни се оправих.Това,което ме притеснява,е че ми се поду дланта,там ми слагаха абоката този път.Но болката не е  на мястото на абоката,а в китката и цялата длан беше отекла.Все още ме боли,не знам от какво се получи.Записах се и за лъчетерапия,която ще е през август-от 15 до 18 процедури.
Иначе съм добре,ходя на работа.Понякога много се отчайвам,особенно след вливка и то от самата атмосфера в стационара,друг път вярвам,че ще оздравея и така Tired


Мила мажи си ръцете от китката до лакътя или с лиотон1000 или с хепароид ще ти отнема болката тя е от лекарствата които се вливат в теб от тях много се хабят вените УСПЕХ!!!

# 117
[KARINA,RAZBIRAM TE NAPULNO KOLKO TI E TEJKO.PRI MEN SU6TO SINA MI VINAGI E BIL PRI4INA DA VDIGAM GLAVA KOGATO MI E BILO NAI-TRUDNO DORI I SEGA E PO-SILEN DUHOM OT MEN.NIE SU6TO NEZNAEM KAK 6TE OTPRAZNUVAME ROJDENIQT MU DEN,KOITO E NA 12 YUNI,ZA6TOTO SME V O4AKVANE DA MU NAPRAVQT BIOPSIQTA.A NAI-VEROQTNO 6TE BUDE SU6TIQT DEN.ISKA6E DA PRAZNUVA S PRIQTELI,NO SEGA....NEZNAM.SAMO SE MOLQ DA NE E ISTINA TOVA V KOETO SE SUMNQVAT LEKARITE I DA IMA O6TE MNOGO ROJDENNI DNI, KOITO DA PRAZNUVAME ZAEDNO I DA SA PO VESELI I PO 6TASTLIVI.TOVA JELAQ I NA TEB I NEKA DA IMA ZDRAVE I MNOGO ROJDENNI DNI ZA NAPRED.TSELUVKI

# 118
  • Мнения: 129
[KARINA,RAZBIRAM TE NAPULNO KOLKO TI E TEJKO.PRI MEN SU6TO SINA MI VINAGI E BIL PRI4INA DA VDIGAM GLAVA KOGATO MI E BILO NAI-TRUDNO DORI I SEGA E PO-SILEN DUHOM OT MEN.NIE SU6TO NEZNAEM KAK 6TE OTPRAZNUVAME ROJDENIQT MU DEN,KOITO E NA 12 YUNI,ZA6TOTO SME V O4AKVANE DA MU NAPRAVQT BIOPSIQTA.A NAI-VEROQTNO 6TE BUDE SU6TIQT DEN.ISKA6E DA PRAZNUVA S PRIQTELI,NO SEGA....NEZNAM.SAMO SE MOLQ DA NE E ISTINA TOVA V KOETO SE SUMNQVAT LEKARITE I DA IMA O6TE MNOGO ROJDENNI DNI, KOITO DA PRAZNUVAME ZAEDNO I DA SA PO VESELI I PO 6TASTLIVI.TOVA JELAQ I NA TEB I NEKA DA IMA ZDRAVE I MNOGO ROJDENNI DNI ZA NAPRED.TSELUVKI
Скъпа CHACHE така сажелявам за детето ти !!! Болката която изпитваш е огромна горчивина е изпълнила сърцето ти но моля те не се отчайвай бъди така силна както си била до сега . Нека пак той да е причината да продължаваш напред трябва да се приборите заедно не гледай на него като на болен не го съжелявай опитайте се да живеете предишния живот,ако можете.
Нека детето си отпразнува рождения ден нека се забавлява и да се зарежда с положителни емоции не го спирай да прави нещо което е правил ежедневно и обратното не го разглезвай много защото може да ти излезе през носа всичко Laughing .Дано да ви се размине да е някаква грешка ще стискам палци Hug

# 119
BLAGODARQ TI 4E MI PI6E6.VODIM SI PREDI6NIQ JIVOT.SAMO DETO SME MNOGO UPLA6ENI.A TOI E ZDRAVO STUPIL NA ZEMQTA.IMA GLAVA NA RAMENETE,6TE NAVUR6I 17 GODINI.ZNAE MNOGO DOBRE KAKVO ISKA OT JIVOTA .VINAGI E BIL MNOGO DOBRO DETE ,NIKOGA NE MI E SUZDAVAL PROBLEMI.VINAGI E BIL MOQTA GORDOST,NE GO KAZVAM ,ZA6TOTO SUM MU MAIKA.VUPREKI 4E NE MU SE U4I,U4ITELITE KAZVAT,4E SAMO MOGA DA SE GORDEQ.AKO MU PRAVQT BIOPSIATA DRUG DEN ESTESTVENO,4E 6TE IMA ROJDEN DEN I SE NADQVAM TOI DA E NA4ALOTO NA PO-DOBUR JIVOT.TSELUVKI

Общи условия

Активация на акаунт