Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 810
  • 788
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 509
Момичета, ще се радвам ако отговорите и на мен.Имам кисти на гърдата и преди няколко дена си напипах увеличен лимфен възел подмишницата.Бях ужасена, защото си помислих най-лошото.Веднага го свързах с гърдите.Още рано сутринта отидох в онкологията на ехографски преглед.Лекарят д-р Сърбянов ми каза, че е лимфен възел и че не е свързан с гърдата.Каза ми да не се безпокоя, но не ми даде никакви указания.Аз се успокоих, но не знам сега дали да правя някакви изследвания.Може ли това ехографско изследване да даде отговор на въпроса дали е Ходжкини или не?Ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема и дали има повод за притеснения.

# 121
  • Мнения: 388
Ето и нашата история на семейството ни.
през 1998 г. на 22.11 сключихме брак- Нямахме меден месец
мъжа ми му се надуха лимфните възли на врата под ухото и под рамота.
Направиха му биопсия и му остановиха че има КОТЕШКА ИНФЕКЦИЯ, а ние нямаме котка.
Тогава работих при един Гинеколог и неговия приятел д- Р Рибов Хематолог му даде направление за Дървеница. Когато отидохме там се установи че няма Котешка инфекция а има ходжкин. Казаха ни че това е от НАЙ ЛОШОТО НАЙ ДОБРОТО - Защото се лекува.
Започна лечението
Вливане -задължително със Зофран. Защото е много болезнено
и Лъчетерапия.
Трябваше да изчакаме 5 години от лечението и тогава да имаме деца!
Днес 10 год. по късно имаме една красива бебка,а  мъжа ми е на крака и това е като Лош спомен.

Желая на ВСички бързо възстановяване, много сили и много подкрепа!

# 122
  • Мнения: 156
Да в софия съм,и се заннимават едни от наи-добрите специалисти с мен,все пак са колеги на майка ми.Вчера отново разговарях с тях и казаха че ако са имали и 1% съмнение са щяли да ме пращат на още изследвания,и че възела бил мн малък,и при тази болест около този подут л.в с по-голям размер имало и пакети по-малки и да не се притеснявам.Надявам се вс да е наред.На всички пожелавам успех при лечението,много сила и положителни мисли,казаха ми и че се лекува,така че само кураж!

Elira, вземи си направи един скенер.  Моят съпруг пък нямаше нито един, ама съвсем нито един, видимо подут лимфен възел, а в медиастинума и под диафрагмата - изобилие.  Също така имаше безброй кръвни изследвания - без изменения.  Така че, прави скенер и да ти е мирна главата.  Не е вярно, че е задължително до увеличения лимфен възел да има пакети по-малки.  Първи стадий например е само един увеличен лимфен възел.  Не всеки лекар  задължително разбира добре и хематология.  Аз също не съм лекар, но се боря наравно със съпруга ми и чета непрестанно за болестта.  След скенера поне ще си спокойна, ако се окажат прави келарите ти.  А спокойствието цена няма...  Желая ти здраве.

# 123
  • Мнения: 156
Ето и нашата история на семейството ни.
през 1998 г. на 22.11 сключихме брак- Нямахме меден месец
мъжа ми му се надуха лимфните възли на врата под ухото и под рамота.
Направиха му биопсия и му остановиха че има КОТЕШКА ИНФЕКЦИЯ, а ние нямаме котка.
Тогава работих при един Гинеколог и неговия приятел д- Р Рибов Хематолог му даде направление за Дървеница. Когато отидохме там се установи че няма Котешка инфекция а има ходжкин. Казаха ни че това е от НАЙ ЛОШОТО НАЙ ДОБРОТО - Защото се лекува.
Започна лечението
Вливане -задължително със Зофран. Защото е много болезнено
и Лъчетерапия.
Трябваше да изчакаме 5 години от лечението и тогава да имаме деца!
Днес 10 год. по късно имаме една красива бебка,а  мъжа ми е на крака и това е като Лош спомен.

Желая на ВСички бързо възстановяване, много сили и много подкрепа!

Евалла, Грет!  Благодаря ти от сърце, от душа и сърце, от цялата ми същност -- за куража, който ни вдъхваш.  Важно е да вярваме, момичета и момчета, и всички болни ще се оправят! 

Само една корекция - химията вече не боли.  За Зофрана съм съгласна с 2 ръце.

Прегръщам те силно и ви желая много, много дълги години здраве и щастие.

# 124
  • Мнения: 156
Здравейте Принцеска Jeri благодаря ви за подкрепа от все сарце.Просто когато преминеш през толкова химиотерапии които не са най прекрасна част от живота ми  Simple Smile омръзва ,взимането на кръв боденето ,изследванията, виждаш други хора болни които се лекуват, излекувани които се връщат пак като си в такава среда просто започва всичко да дотегва адски много ако не беще детенцето ми незнам сугурно нямаше да издържа.През всичките тези месяци дъщеря ми ме е крепяла тя е толкова малка а аз изкам да съм и майка още дълго време,тя ми дава сили да продължавам напред.
Принцеска питаш ме за кометета , всеки болен трябва да мине кометет там се събират много лекари и обсъждат протичането на болеста , обсъждат дали трябва да се смени схемата или да пращат болния на лъчетерапия. Аз минах кометета във ВМА и ме пращат във онкото в София във ВМА решиха че трябва да ми се прави лъчетерапия защото след 10 курса химия трябваще да изчезне лимфома в медиастиума а той още е там за това казах че нещата при мен не са много добри.
На първи юни заминавам за София на втори е кометета незнам кога ще си вида детето и съм адски тъжна.
Имам двама рожденика дъщеричката ще навършва 2г на 13юни а мъжът ми на 19юни незнам дали ще успея да бъда с тях.
Моля се за всички стискам палци!!!

Karina, това е само един камък по пътя, но не трябва да се отчайваш.  Те затова са я измислили лъчетерапията, за да подпомогне химията.  Това, че се налага, не значи, че химията не си е свършила работата.  Освен това, спомням си, че ти имаше доста увеличена маса в медиастинума и е възможно вече да е scar tissue (не помня как го наричаха на български, но така или иначе НЕактивна тъкан, просто по-голяма от нормалното).   За съжаление в Бг все още няма скенер, който да показва активността.  Така или иначе обаче, мисля, че облъчват като стандартна терапия, така че не падай духом заради това!   Това дете и мъж те чакат здрава, не забравяй!  Hug

# 125
здр принцеска! вие добре пулнеете ама аз се тъпча и съм свалил 7 кг за 3 месеца не е кои знае какво ама си ми липсват Simple Smile) не че си нямам други Simple Smile . докторката ми и тя се очуди че съм свалил но както и да е . 6 цикъла терапия са ми писали а за гаденето не взимам нищо в отделението ми бият kytril мисля че се казва ама не съм сигурен. лъчетерапията ми е след месец и няколко дена прави се след 4-ти цикъл не е много далеч Simple Smile) . еми за сега това от мен bye bye и всичко най най на теб и съпруга ти  Grinning  Grinning  Grinning  Joy
 ПС: на вас кога ви е лъчетерапията ??

# 126
  • Мнения: 156
здр принцеска! вие добре пулнеете ама аз се тъпча и съм свалил 7 кг за 3 месеца не е кои знае какво ама си ми липсват Simple Smile) не че си нямам други Simple Smile . докторката ми и тя се очуди че съм свалил но както и да е . 6 цикъла терапия са ми писали а за гаденето не взимам нищо в отделението ми бият kytril мисля че се казва ама не съм сигурен. лъчетерапията ми е след месец и няколко дена прави се след 4-ти цикъл не е много далеч Simple Smile) . еми за сега това от мен bye bye и всичко най най на теб и съпруга ти  Grinning  Grinning  Grinning  Joy
 ПС: на вас кога ви е лъчетерапията ??

 newsm78.  Странна работа с отслабването...  По колко преднизолона пиеш на ден?

За лъчетерапията не знам много, че ни е далеч на нас.  Съпругът ми е на 8 цикъла химия и след това лъчение, но понеже е далеч и не сме се записвали още.  И аз чух, че някъде облъчват по средата на химията, някъде на края, интересно ми е как преценят на кого кога...

Теб Китрил-а спасява ли те изцяло от гадене?  В София дават Зофран, но не винаги има и аз все си зареждам за всеки случай преди вливане.  Е, страхотно лекарство е, дума да няма.  И като няма гадене, като хапва силна храна, не сваля колограми, да чукна на дърво.  Ти месо и ядки ядеш ли?  По 100 гр. сурови бадеми или орехи са си доста калории допълнително на ден.  Сокове пиеш ли?

И един страничен незначителен въпрос - до къде си с косата?  Имаш ли още, или всичко изпада?  Прави ми впечатление, че в стационара в София повечето мъже имат коса, вярно много изтъняла, но имат.  Но пък те не са всички на същата химия и не зная какво да очакваме до края.  Не че е толкова важно, но за спокойствие на духа по-добре да не се изненадваме много Simple Smile.

Поздрави и много здраве!

# 127
  • Мнения: 156
Stoikov, новини!  И ние ще сме на 6 цикъла химия, но лъчението ще е след края, защото има увеличени възли под и над диафрагмата и да не позволяваме на едните да процъфтят, докато морим другите по средата, първо ще приключим химията и тогава лъчение.

Ти кой стадий си и къде са ти увеличените възли?  Питам, защото сте по еднакъв протокол на лечение със съпруга ми.

# 128
  • Мнения: 137
Колко време след поставяне на диагнозата започва лечението  newsm78 Вече 3седмици сме с тази диагноза , а само си говорим с лекарите и никакво развитие  #Cussing out сега го мотат със скенера  #2gunfire първо беше на 3.06 , после на 10.06 , 16.06 и вече ми иде да  #2gunfire някои лекар  Crossing Arms
Казаха на татко, че след скенера ще му направят биопсия на костен мозък и ще му назначат лечение.
Аз питам -Кога най-накрая ще започнат да го лекуват  #Cussing out
Вчера киснах с татко 4часа по болници, малко се депресирах  Shocked
Извинявам се ако съм много рязка  Peace

# 129
Извинете ме, че изчезнах, но така се стекоха нещата. Мама мина през първия курс от химиотерапията, но я понася много зле. Към края на месеца й предстои лъчетерапия в Дървеница - не знам там как ще е. Иначе се лекува в хематологията на МА, при доц. Хаджиев. Ако мога да бъда полезна с някаква информация, пишете ми на office@bren.biz. Не влизам всеки ден във форума, пък и не си бях изчистила съобщенията.
Желая на всички най-вече здраве и сили, за да преминат през това изпитание и заболелите, и техните близки.

# 130
  • Мнения: 129

Ето и нашата история на семейството ни.
през 1998 г. на 22.11 сключихме брак- Нямахме меден месец
мъжа ми му се надуха лимфните възли на врата под ухото и под рамота.
Направиха му биопсия и му остановиха че има КОТЕШКА ИНФЕКЦИЯ, а ние нямаме котка.
Тогава работих при един Гинеколог и неговия приятел д- Р Рибов Хематолог му даде направление за Дървеница. Когато отидохме там се установи че няма Котешка инфекция а има ходжкин. Казаха ни че това е от НАЙ ЛОШОТО НАЙ ДОБРОТО - Защото се лекува.
Започна лечението
Вливане -задължително със Зофран. Защото е много болезнено
и Лъчетерапия.
Трябваше да изчакаме 5 години от лечението и тогава да имаме деца!
ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА И ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО !!!!!!!
БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА КУРАЖА КОЙТО НИ ВДЪХНА !!! Simple Smile
Днес 10 год. по късно имаме една красива бебка,а  мъжа ми е на крака и това е като Лош спомен.

Желая на ВСички бързо възстановяване, много сили и много подкрепа!

# 131
  • Мнения: 156
Колко време след поставяне на диагнозата започва лечението  newsm78 Вече 3седмици сме с тази диагноза , а само си говорим с лекарите и никакво развитие  #Cussing out сега го мотат със скенера  #2gunfire първо беше на 3.06 , после на 10.06 , 16.06 и вече ми иде да  #2gunfire някои лекар  Crossing Arms
Казаха на татко, че след скенера ще му направят биопсия на костен мозък и ще му назначат лечение.
Аз питам -Кога най-накрая ще започнат да го лекуват  #Cussing out
Вчера киснах с татко 4часа по болници, малко се депресирах  Shocked
Извинявам се ако съм много рязка  Peace

Jeri, ако имате възможност си платете за скенера и действайте.  Нас ни мотаха 2 месеца за направление за скенер и накрая пак си го платихме сами.  Ако не беше това забаване диагнозата щеше да е поставена и лечението започнало 2 месеца по-рано!  Така че, ако имате възможност, скенерът и контрастът струват около 250 лв. (в София, в болница "Токуда" поне) - платете си и действайте.  Трябва скенер и биопсия на костен мозък преди да се мине през Комитет по лимфомите и започне лечение.

# 132
  • Мнения: 129
Здрасти на всички!!! Минах скенер най накрая имам добри новини лимфома се е стопил до мм ще ми правят лъчето но ми преместиха датата на 16юни проблема се разреши ще успея да отбележа рожденият ден на малката от което съм супер щастлива заредих е с много нови сили  от новината  и чакам края на тази гнусничка историйка Simple Smile Simple Smile
Принцеска Jeri и всички които пишат в този форум пожелавам ви много здраве от все сърце и ви прегръщам силно силно!!!! Hug

# 133
  • Мнения: 156
Минах скенер най накрая имам добри новини лимфома се е стопил до мм ще ми правят лъчето но ми преместиха датата на 16юни проблема се разреши ще успея да отбележа рожденият ден на малката от което съм супер щастлива заредих е с много нови сили  от новината  и чакам края на тази гнусничка историйка Simple Smile Simple Smile
Принцеска Jeri и всички които пишат в този форум пожелавам ви много здраве от все сърце и ви прегръщам силно силно!!!! Hug

Бравооооо!  Много се радвам, Карина!  Сега да не се запритесняваш за лъчетерапията, ей!  Видях, че си писала е една друга тема за това.  В сравнение с химията другото всички казват, че изобщо не е страшно.  До колко мм се е стопила масата в медиастинума?

Много се радвам за теб, да знаеш!  Весел празник и здраве.

# 134
  • Мнения: 137
Прицеска в понеделник пак ще ви пиша Peace В неделя ще му правят скенер , а да се надяваме в понеделник да му направят и биопсия на костен мозък  Praynig Казаха ми, че тази биопсия боляло ужасно много  Rolling Eyes така ли е  newsm78

Карина много се радвам за добрите новини   bouquet само така  Naughty гледай само напред и бъди заредена с позитивна енергия  Hug Весело изкарване на рожденния ден   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт