Отговори
# 15
  • Мнения: 4 752
Ако директора не реагира,оплачи се от него,няма ли покровител,няма и некадърна учителка.

О, предупреден е и на него му пари под гъза. При положение,че е общински съветник от група в опозиция на настоящата местна власт никак няма да му е приятно да бъде коментиран на някоя от сесиите или в медийното пространство. Аз и на това разчитам да се усети, че гори ли тя гори и той.

# 16
  • Мнения: 804
Кас,мисля,че държиш достатъчно козове в ръката си.
Не се притеснявай да използваш и скритите.
На никого не бива да се разминава безнаказано подобно отношение.

# 17
  • Мнения: 4 752
Три пикливи жалби държа и нищо повече, а така ми се иска тая простакеса да си получи заслуженото. Не заслужава дори до края на живота си да преподава в занималня. И това и е много! И седнала да стачкува и да ми реве за по-голяма заплата, нещастница.

# 18
  • Мнения: 183
Най елементарното е да викнеш "Господари на ефира" и да я изтипосват публично !!
Нали се сещаш, че днес тя отрече всичко случило се пред мен, утре ще го отрече пред директора и какво ще постигна с господарите...те едва ли ще нацелят момента, в който тя цепи поредния си бисер пред моето и останали деца в класа. Това е един пън, едно дебелокожо и аз нз как да го нарека
Има си и скрити камери бе  newsm78 Ама май трябваше прокурорска заповед Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 752
Има си и скрити камери бе  newsm78 Ама май трябваше прокурорска заповед Rolling Eyes
Това скъпи Гил не съм сигурна до каква степен ще реши проблема, който всъщност е огромен поне за мен и моето дете. Това че на други родители не им дреме как ровят в душите на децата им, видите ли колко често бащите им ги взимали след като живеели отделно за мен е огромен проблем и липса на минимален педагогичске подход.  И това отрече идиотката, а детето ми го разказа с подробности преди седмици  Tired

# 20
  • Мнения: 1 193
Ле-ле, мноооого неприятно  Sad
Хич не и се давай, аз лично като нищо щях да се разправя физически с нея, така, че да не може въобще да се върне на работа.
Опитай с жалбите, използвай и служебното си положение  Peace
Няма ли и други родители в същото положение, най-вероятно не страда само твоето дете  newsm78 Ако има повече родители, ще обърнат внимание  Peace

# 21
  • Мнения: 4 752
Една майка, също разведена вече премести детето си. Другите просто си траят и чакат да избутало детето им 4 клас, все щели да я изтраят някак.

# 22
  • Мнения: 1 193
Скапана работа Sad Верно ще я пребия  Twisted Evil
Кой клас е детето, елате в нашия  Hug

# 23
  • Мнения: 4 752
3-ти, за съжаление само трети  а се натресе на възможно най-лошия вариант.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 21:22 от Kasidy

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кас, първо се успокой, колкото и да ти е трудно!
Дотук с жалбите си направила добре, пускай ги в ход веднага. Настоявай в тях за проверка - имат си начини да установят има ли психически тормоз над детето и теб.
За съжаление има и такава мърша сред колегите ми, които си мислят, че са недосегаеми, рядко прости и ограничени хора са. Най-вероятно избиват комплекси, нещо в семейството им може да не е наред.
Ще споделя моя опит - осъдих преди една седмица една такава подобна. Беше се самозабравила, обиждаше наред, докато не попадна на мен. Аз прескочих инстанцията директор и РИО, защото са доста гнили и досега не са направили нищо да я спрат, имало е жалби и от родители. Отидох направо в съда и спечелих делото. Сега е по-тиха от водата и по-ниска от тревата, но още е на работа.
Та, ако не стане нищо с жалбите(настоявай за писмен отговор, какво отношение ще вземат), отивай направо в съда. Вземи си адвокат, той ще ти каже какво да направиш.
Дръж ни в течение - трябва да бъдат спрени такива самозабравили се "колеги" и да се почистим малко.

# 25
  • Мнения: 4 752
радвам се, че делото е дало резултат Peace.
това за писмения отговор не знаех, че трябва да го впиша в жалбата но ще го допълня веднага. има ли някаква наредба, нещо от рода на че при три административни наказания или предупреждения следва шут? не си обяснявам защо директора нехае, а не я постави на мястото и. просто не си го обяснявам...и това е най-доброто основно училище в града, не е истина просто.наистина ли един учител е недосегаем от страна на родител?
 относното семейните и проблеми има, да. великата психоложка на училището сама разправя наляво и надясно, че я посещава за да се справела с големите си семейни драми.

# 26
  • Мнения: 1 193
3-ти, за съжаление само трети  а се натресе на възможно най-лошия вариант.
Е, и Доми е в трети  Grinning Само се шегувам и се опитвам да те разсея  Hug
Успокой се и сърцето ти ще ти подскаже верния път  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 567
Детето ти нали си има мобилен телефон. Когато тази госпожа започне да се държи гадно с нея направо да я запише без обяснения(дори без да разбере на момента). И ти можеш да го направиш, после да видим как ще се отрича от думите си.
Това по принцип е незаконно и не важи в съда....но пък за "Господарите" е напълно достатъчно. Това в краен случай, надявам се нещата да се решат цивилизовано.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 079
Kasidy,
Успокой се малко и мисли не под знака на емоциите.  Heart Eyes
Писмо напиши до директора на училището, до отдел Образование на общината ви, до служителя в социалния отдел, който отговаря за Закрилата на децата. Или до съответния отдел на Агенцията за закрила на децата във вашия град.
На всичките искай входящ номер и писмен отговор.
Добре е да имаш подготвени деца, за евентуални отговори, в подкрепа на твоето дете, както и подготвени родители.
Защото имам практиката, в която като опре ножа до кокала, като се зададе напечена ситуация, в която се въвличат и други хора, то тези същите, другите се отдръпват като попарени и не искат да се въвличат в скандал или в нещо подобно. ooooh!
А идеята с телефона е добра, нищо че не се зачита за доказателство в съда.
А аз ако работя в електронна медия, като теб - няма да се колебая и ще използвам всички възможни връзки, за да си получа доброто и правилно отношение.
А девойката премести моментално, но не в друг клас, а в друго училище, но подбери учителката предварително. Rolling Eyes
Роман мога да напиша за некоректното отношение на учител и ровенето в душата на детето. Минала съм лично по този път, но преди работите се оправяха по-лесно.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

това за писмения отговор не знаех, че трябва да го впиша в жалбата но ще го допълня веднага. има ли някаква наредба, нещо от рода на че при три административни наказания или предупреждения следва шут? не си обяснявам защо директора нехае, а не я постави на мястото и. просто не си го обяснявам...и това е най-доброто основно училище в града, не е истина просто.наистина ли един учител е недосегаем от страна на родител?

Има, да, но първо някой трябва да вземе отношение, за да има наказание. За съжаление съм се нагледала на толериране на подобно поведение. Причините са различни. Много често се получава така, че някой по-висшестоящ е ходатайствал и/или направо е наредил даден учител да бъде взет на работа и директорите не смеят да го пипнат, за да не им изстине и на тях мястото или пък са по друг начин, но пак зависими от този човек и не смеят.
Затова аз се обърнах към по-независимата инстанция в случая - съд, докато в образователната система може все някой на някого да е човек, затова ги прескочих всички.
Но ти първо тръгни по ред, ако усетиш отношение, тогава действай със съд, но за там пък ще ти трябват сигурни свидетели и добър адвокат.
Писмен отговор настоявай да ти дадат, за да не ти забутат някъде жалбата и за да разбереш какво правят, защото те винаги устно могат да ти кажат, че се действа по въпроса.

Ето нещо от Правилника за прилагане на Закона за народната просвета:
Чл. 129. Учителят не може да нарушава правата на детето и ученика, да
унижава личното им достойнство
, да прилага форми на физическо и психическо
насилие
върху тях. Учителят няма право да отстранява ученика от учебен час или от
извънурочни и извънучилищни дейности.

Чл. 134. (1) Ученикът има право да:
........
8. бъде защитен от училището, обслужващото звено, регионалния инспекторат
по образованието и от Министерството на образованието и науката при накърняване
на личното му достойнство и нарушаване на човешките му права;
Целия правилник може да видиш тук: http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … _zkn_prosveta.pdf

Общи условия

Активация на акаунт