Климатик и бебе?

  • 7 645
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
нищо не пречи да охладиш стаята когато са големите жеги и след това да пуснеш детето там  Peace
Аз също мисля, че на дете не се отразява добре климатика през лятото ... но мнения всякакви.
Брат ми от както се е родила дъщеря им спят и стоят на климатик вкъщи - на 16 градуса ... и са си добре всички  Peace
Мисля, че за през зимата това не е проблем - когато е включен да топли  Peace

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Лятото охлаждам стаята и чак тогава го пускам в нея. Зимата си го пускам в присъствието на малкия без проблем.

# 17
  • Мнения: 157
Нашите бебета зимата са на климатик,а лятото го пусках,когато бяхме на разходка.

# 18
  • Мнения: 325
ПОлзваме климатик и през зимата и през лятото. Преди това се консултирах с педиатър, който е и алерголог. Според него прегряването на малко бебе е много опасно и напълно възможно при нечовешките температури от порядъка на 39-40 градуса и нагоре, а относно възможните алергии каза, че е достатъчно да се проветрява помещението редовно и да се почистват филтрите и могат да се избегнат евентуални такива. През лятото естествено се съобразявах и съм го пускала на 28-29 градуса.

# 19
  • Мнения: 24 467
...каза, че е достатъчно да се проветрява помещението редовно и да се почистват филтрите ...

Точно така. Що се отнася до изсушаването на въздуха- това е последица от процеса на затопляне на помещението и не зависи изобщо от уреда, с който става това. Този ефект се отстранява или регулира по други начини, а такива има.

# 20
  • Мнения: 173
В двете стаи имаме климатици и така с топлим.Мъжа ми всяка седмица чисти филтрите.
Лятото климатика не е работил където основно беше малката,защото беше новородена и се страхувахме.Охлаждала съм стаята,но не е стояла в стаята с пуснат климатик.Това лято смятам да я държа на пуснат климатик,но не и на 20 градуса,а просто леко да охлажда .

# 21
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря ви на всички.  Hug Доста бях притеснена, но сега поуспокоих. Направих си някои изводи:
- Филтрите да се почистват всяка седмица.
- Да се проветрява редовно.
- Ако може да не спи там бебчо, както и да охлаждам, докато детето не е в стаята, а ако е там, просто да насоча струята въздух така, че да не духа право в него.
- Да се вземат мерки за изсушаването на въздуха.
Това научих.  bowuu

# 22
# 23
  • Мнения: 64
Когато се роди Ники беше 40 градуса. Ние сме на последен етаж и си представяте за какво става дума. Отгледахме го на климатик и не сме имали проблем със здравето му досега.

# 24
  • Мнения: 4 621
Пускала съм климатика лятото, докато Яна беше бебе. Винаги е бил насочен да духа в посока противоположна на детео и настроен на сравнително високи градуси 25-26 Peace

# 25
  • Мнения: 541
Колкото мами, толкова и мнения. Сама реши как ще гледаш детето си и дали ще пускаш климатик и през лятото.

# 26
  • Мнения: 169
От както сме си в къщи е на климатик, взех ме такъв с плазмен филтър, а и мия филтрите всичка седмица. Баща ми е алергичен към праха и обикновено климатиките не му понасят но  като дойде при нас няма проблем не кашля. за това си мисля, че  поне филтрите действат за сега. За лятото, ако е пак като предишното много ясно ,че ще го пусна да охлажда няма да  умираме от жега Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 197
Ние се гледаме на климатик и нищо й няма на малката,е не прекаляваме с температурата.

# 28
  • Мнения: 431
И ние се топлим с климатик сега,обаче ми се струва,че много изсушава въздуха и на бебчо му се запуши нослето  Cry .Как се справяте вие с този проблем ?

# 29
  • Мнения: 64
И ние се топлим с климатик сега,обаче ми се струва,че много изсушава въздуха и на бебчо му се запуши нослето  Cry .Как се справяте вие с този проблем ?
И ние се топлим с климатик.Всяка вечер впръсквам в нослето на моето бебче СТЕРИМАР.Това е физиологична морска вода,която овлажнява лигавицата на носа при сух въздух.

Общи условия

Активация на акаунт