каккво да избера (покупка на автомобил)

  • 5 012
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
Друга опция е нещо японско, но там е по-трудно с частите и ремонтите. По скъпо е. Докато всички автомонтьори у нас могат да ти оправят фолксваген.

Ремонтът на колите има няколко важни измерения: цена - зависи от цената на частите (ако трябва да се купуват) И цената за труда, време, гаранция.

Цената за труда може да е различна за различните модели, дори когато се касае за един и същи проблем (например смяна на еди-каква си помпа, смяна на съединител и т.н.), защото зависи от времето, което е нужно за този ремонт, което пък е пряко свързано със специфичното устройство на точно този модел автомобил. Най-простичко казано колко и какви части трябва да разглобят и после да сглобят отново, за да се отстрани повредата (вкл и да се подмени дадена част).

Време - зависи в колко сервиза въобще могат да ти ремонтират автомобила и кога могат да го вземат. Не всички имат нужната техника и обурудване за да ремонтират конкретната марка/модел. Зависи и от срока за доставка на необходимите части. Оттук идват и допълнителни разходи, свързани с по-дългия период, в който колата е неизползваема.

Имала съм различни марки коли и ми е трудно да определя коя е най-лесна с ремонтите поради това, че ремонтите винаги са специфични и зависят от всичко горе-изредено. А колкото по-нова е една кола, толкова по-малко майстори могат да се оправят с нея, ако нямат нужната технка, вкл. и софтуер.



та по тази логика най-добре старо соц. возило

# 31
Друго нещо, което е в подкрепа на немското возили е сигурността, на този концерн колите са в челната тройка за обезопасеност.

# 32
  • Мнения: 1 172
та по тази логика най-добре старо соц. возило

Ами ако те интересува само да могат да ти го ремонтират във всеки затънтен гараж или сервиз и да си намираш бързо и евтино частите - може би да.

Само че обикновено се интересуваме и от много други данни като икономичност, сигурност, комфорт и т.н.

А колкото по-масов е един модел в града, в който живееш, толкова по-лесно се намират резервни части за него (или поне за най-честите ремонти). Не е вярно, че японски части се намират трудно, нито пък че задължително са кой-знае колко по-скъпи от тези за европейски коли, например. А пък като говорим за цени на резервни части, трябва да вземаме предвид и факта, че някои коли могат да се отремонтират не със оригинални части, а със разни тайвански и турски на много по-ниска цена. Не рядко и срещу много по-ниско качество или с някакво допълнително преправяне. Мой приятел кара много масова марка, много рядък модел. С нищо не му помага факта, че на почти всеки магазин за резервни части, се кипри и неговата марка.

Друго нещо, което е в подкрепа на немското возили е сигурността, на този концерн колите са в челната тройка за обезопасеност.
Всяка марка има сполучливи и несполучливи модели, вкл. и що се отнася до сигурност. И в Интернет има достатъчно подробни резултати от тестове, които всеки може да разгледа преди окончателно да решава дали да взема или да не взема конкретен модел. Но те не са за марка, а за модел (и то в зависимост от годината на производство).

http://www.euroncap.com/ Например.

# 33
Ами ако те интересува само да могат да ти го ремонтират във всеки затънтен гараж или сервиз и да си намираш бързо и евтино частите - може би да.
Вадиш думите ми от контекста. Ако ме питаш мен най-добре е нова кола или кола до една година, при условие че не е карана в БГ.

Всяка марка има сполучливи и несполучливи модели, вкл. и що се отнася до сигурност. И в Интернет има достатъчно подробни резултати от тестове, които всеки може да разгледа преди окончателно да решава дали да взема или да не взема конкретен модел. Но те не са за марка, а за модел (и то в зависимост от годината на производство).
Принципно е така. Но генерално погледнато Ауди е марката, която във всички класации е в челната троица.

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 219
Покрай съпругът ми, който е манияк на тема коли съм имала различни марки и модели. Имам наблюдения и върху двете коли. Като цяло са доста различни. Едната VW e лимузина, а реното е ван. Реното което карах постоянно се разваляше. Вярно е, че возията му е много мека. VW е изключително здрава кола. Аз лично бих заложила на него.

# 35
ами ще размисля пак говорих с хора които карат рено сценик казват че са много доволни,за пасата харесва ми карал съм го доста добра возия има ,стабилен само че този на баща ми имаше проблем с охладителната система,с електрическата система сменяхме главата,по ходовата част няма проблеми все пак е 91 година а пък по форумите пишат че пасатите до 93 били най здрави по новите модели създавали повече проблеми,така че съм в чуденка.
Нова кола не ми се купува защото такава каквато аз искам е към 30 000 лева и ще стои на улицата ,а кадето живеем улиците са тесни и навсякаде има паркирали коли всеки ден се блъскат. Не ми се заробва да изплащам някаква кола с години.

# 36
  • Мнения: 1 951
Друго нещо, което е в подкрепа на немското возили е сигурността, на този концерн колите са в челната тройка за обезопасеност.
Коя е първата кола с 5 звезди за сигурност в Европа? Laguna, която всъщност е в класа на Пасата, а не Сценика  Laughing

# 37
Не съм компетентна ,но съм чувала че има една марка кола "Мерцедес" и всички останали. А иначе съм фен на френските. Късмет!

# 38
  • Мнения: 6 029
Абе... за каквато и кола да става въпрос... щом не е нова е до късмет. Това е. Ако мжете да си вземете нова - най-добре  Grinning

# 39
  • Мнения: 6 039
Абе... за каквато и кола да става въпрос... щом не е нова е до късмет. Това е. Ако мжете да си вземете нова - най-добре  Grinning

купуваме си само чисто нови коли, и Реното не беше изключение, да не се повтарям пак, писала съм по-горе за него

# 40
  • Мнения: 6 029
Ако е нова не би трябвало да си плащала ремонтите.

# 41
  • Мнения: 22
Цитат
VW е изключително здрава кола. Аз лично бих заложила на него.
Френските коли са с хубав дизаин,меко возят,но счупи ли се нещо бъркаш дълбоко в джоба. Money

# 42
  • Мнения: 1 186
ПАСАТ с 3 ръце!!!! Обаче- ако може да е комби, не седан. И щастието ще е пълно.  bouquet
И аз това бих те посъветвала Peace...
и ние се бяхме спряли на Пасат Комби но не стигат паричките и ще сме с друга живот и здраве Peace

# 43
  • Мнения: 10 758
"пасат" много ясно. Даже ако добавите към 2-3 хиляди още и ше си вземете "шаран"...
А си мисля , че и "сеат" имат хубав ван...имитация на "шаран"-а , но му забравих името...
Изобщо френска кола не ти трябва...
Алхамбра Wink

# 44
пускам анкета така ще ми е по-лесно да обобщя мнението ви.
благодаря че гласувахте

Общи условия

Активация на акаунт