отнася се за мъжа ми и неговите "влечения"

  • 4 830
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
Що ли не се гушнете двете - MALVINA и Пираня. Като и трябва свобода да си я потърси. Тя си го е избрала такъв. Да се беше омъжила за дядо си. Да ви имам извратените представи за семейство! Направил си е 2 татОировки ро 200 лв.!!!! Я слезте на земята!
Виж какво, с кого ще се гушкам теб не те вълнува, а и виждам коя е жена ти, така че гледай си твоето семейство, по твоите представи, всеки може да бъде идиот колкото си иска. Тук всеки дава своето мнение и това, че не съвпада с твоето не значи, че е извратено.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 11:42 от Пираня

# 16
  • София
  • Мнения: 191
Е, наистина тъпа ситуация - него го влече, ти се нервиш, така докъде ще я докарате.
Сядате и се разбирате двамата, какво,колко, как, защо...
И не го командвай човека Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 765
 Направил си е една, зарадвал се е - чудесно, нататък вече идва проблема. И проблемът не са татуировките. Проблемът е, че не разполагате с достатъчно средства. Ако имахте достатъчно пари, нямаше да ти направи такова впечатление. Кажи му :"ок, съгласна съм, влече те, тогава  не мисли как да пестим, а как да изкарваш повече, за да си позволиш следващите 3 татуса , без да лишаваш мен и детето от нещо."  Да си отложи хобито за тогава, когато ще може да си го позволи.
 "Баровеца" дава по 200 лв. , а вие разполагате чисто с 300 на месец. Не е чесно, разбира се. И ти може да си купуваш някой парцал за 200 лв. през месец и да го видим тогава. Свободата е скъпа , и в буквалният , и в преносният смисъл.

# 18
  • Мнения: 1 809
Що ли не се гушнете двете - MALVINA и Пираня. Като и трябва свобода да си я потърси. Тя си го е избрала такъв. Да се беше омъжила за дядо си. Да ви имам извратените представи за семейство! Направил си е 2 татОировки ро 200 лв.!!!! Я слезте на земята!
Ами ако искахме щяхме да се гушнем,не си ти този който да ми казва какво да правя!И точно защото съм стъпила много здраво на земята и нямам време  и желание да се занимавам с лиготии и прищявки ,мнението ми е такова.А пък ти си напъни мъжкия мозък и вземи се сети,че не в татуировките е проблема.Ама вярно,трябва да си извратен да го схванеш Laughing

# 19
  • Мнения: 824
На твое място бих му казала,че единственото нещо за което си струва да харчи допълнително заработените пари е детето(семейството).Разбира се на този етап,с тези доходи.И си очаквала от него да бъде по-отговорен,след като е обещал да не прави други татоо.И спокойно да му обясниш,че твоята същинска цел,не е да го откажеш от новоизлюпеното му хоби,а да се стабилизирате малко финансово.Пък,ако имаш повече късмет,след време може и да му мине желанието за това удоволствие.
Вече беше казано,но няма да е излишно да му подскажеш,че не ти харесват татуировките и не би искала да прекалява с тях.Разбира се,бих говорила с него с най-спокойния тон,който притежавам.И да му стане ясно,че срещу него стои една улегнала и сериозна жена,нетърпяща инфантилните прищявки на мъжа си.


Защо не вземеш от приятелка нов и скъп парфюм на заем и да му кажеш,че не си устояла в магазина.Кажи му,че струва колкото 1 татоо,и че някак си ще изкарате месеца.И му гледай сеира.След като той мисли,че да се правиш на приятно разсеян е много изгодна позиция,защо и ти да не имитираш такова поведение?Надявам,се тогава да си даде сметка какви са неговите приоритети-щастливо семейство или нашарено тяло?
Пожелавам ти да се справиш с тази ситуация.

# 20
  • София
  • Мнения: 888
Аз ако съм на твое място щях да си намеря някое подобно влечение - например скъпо бельо или нещо подобно. И като ти каже искам да си сложа татуировка, ти кажи - добре,този месец аз ще си купя бельо на еди коя си фирма,което струва  200лв, пък следващия месец ти си направи татуировка. Мисля,че с пример най - добре ще осъзнае какво точно си искала да му кажеш. Обаче никакво поучаване от твоя страна или казване как да се процедира със семейния бюджет. И като се стигне до там, че ви трябва нещо наложително сам ще вземе да го планира, за да стигнат парите.

# 21
  • Мнения: 118
Аз ли съм толкова изостанала или не мога да чета или какво ли???  newsm78  Жената казва, че при разполагаеми 300,00 лв, мъжът й харчи 200, за да се усети свободен... И виждате ли - тя да била се стегнала, че го задушавала и т.н. глупости. Пък и да си намерела и тя хоби за същата стойност /300 - 200 = 100 - няма как да стане/. Май голяма част сте пропуснали и факта, че имат 9месечно бебе. Ми като и тя вземе да пръска пари, за да е свободна и да си вдига самочувствието, то на детето му остава само да гледа сеир, щото няма да има и какво да яде в един момент. Много е лесно да се каже, че 200 лв. са нищо, ама май забравяме, че зависи от сумата, с която всеки разполага. Така че, моля не се изказвайте така смело. По темата - не се наемам да давам съвети, може би разговорите са ключ към решението

# 22
  • Sf
  • Мнения: 978
Човекът е изкарал ДОПЪЛНИТЕЛНИ 200 лв. за да си направи татуировка. С нощни смени. Айде сега, изяжте го затова. Като се е оженил, да не е влязъл в затвора?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 294
При положение, че само с 300 разполагат на месец, какво означава да изкараш 200 лв. от нощни смени.
А пари настрани винаги трябва да има при наличието на дете.Не дай боже да се разболее.Дори и без болести непредвидени разходи винаги има.
И наистина ако и тя реши майчинството си да харчи само и единствено за свои нужди, колко ли пари им остават за храна на бебето и храна за тях самите.
Безотговорно е за мен, когато семейството е във финансово затруднение, някой да работи върху самочувствието си.

# 24
  • София
  • Мнения: 888
Аз ли съм толкова изостанала или не мога да чета или какво ли???  newsm78  Жената казва, че при разполагаеми 300,00 лв, мъжът й харчи 200, за да се усети свободен... И виждате ли - тя да била се стегнала, че го задушавала и т.н. глупости. Пък и да си намерела и тя хоби за същата стойност /300 - 200 = 100 - няма как да стане/. Май голяма част сте пропуснали и факта, че имат 9месечно бебе. Ми като и тя вземе да пръска пари, за да е свободна и да си вдига самочувствието, то на детето му остава само да гледа сеир, щото няма да има и какво да яде в един момент. Много е лесно да се каже, че 200 лв. са нищо, ама май забравяме, че зависи от сумата, с която всеки разполага. Така че, моля не се изказвайте така смело. По темата - не се наемам да давам съвети, може би разговорите са ключ към решението
Разбира се,че четохме за парите,с които разполагат. Аз изхождам от мисълта,че щом той  иска да дава толкова пари за татуировки,то и тя може да иска нещо равностойно. Ако тя постоянно му дудне на главата колко  е  несъобразителен, то  този мъж едва ли ще може да го проумее.По - скоро ще го приеме като едно постоянно мъмрене. А ако тя с пример покаже какво точно става, то мисля,че мъжът й  повече ще разбере,че  има по-важни  и неотложни неща от това му влечение - например когато парите за храна на бебето не стигнат и се наложи по спешност да търси отнякъде, защото е похарчил наличните пари за своя фетиш.Щом може да има за него,значи може да има и за нея,независимо дали са с малко или много пари.
И още нещо да добавя  - миналата година мъжа ми се беше запалил да си купува много скъпа кола,дето струваше 30 000лева.В началото направо луднах - ние живеем под наем,нямаме гараж,не сме богати,а той моля ти се тръгнал да купува такава кола и щял да вземе заем. Опитах се да му обясня,ама той не,та не. Казах му да купува, но  и аз искам нова кола  тогава - няма да карам стария опел,я. Помисли една седмица и се отказа -каза,че съм била права и първо да помислим за собствено жилище пък тогава за други неща.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 18:16 от Petrova_

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хич не ми пука колко свобода иска човека, нито колко го била задушавала жена му. Семейство не се гледа с 300 лв на месец. Неможеш да сложиш такива пари на масата и да кажеш "Ето, аз се грижа за жена си и за детето си". Направо е жалка картинка да изкара 200 отгоре и да ги убие в татуировки, защото се бил потрудил за тях. А защо не се потруди за нови дрешки на детето, или за екскурзия с жена си за два дни до като детегледачка гледа малкото, или не купят нещо необходимо за вкъщи, или..... има още толкова много неща, много по-практични от тези. Но не, трябва да са татуировки. Да, когато се е женил не е влязъл в затвора. Когато се е женил, е показал, че вече не е сам в живота и ще се съобразява с още някой. И кога точно се е съобразил? Когато е решил да прави втора татуировка? Или когато е решил да прави третата? Или когато неговите глупости са по-важни и егото му е прекалено голямо за да седне и да осмисли в какво наистина важно може да вкара тези пари?

Естествено, това си е само мое мнение!

# 26
  • Мнения: 6 618
Като си получиш следващото майчинство просто го изхарчи лично за себе си -сигурно има мнооого неща ,които искаш.

# 27
Може би е време да го накараш да ти направи сметка и от фирмата да му превеждат част парите по нея. Да си отделя за него 1/5 примерно, а останалото - за вкъщи.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Човекът е изкарал ДОПЪЛНИТЕЛНИ 200 лв. за да си направи татуировка. С нощни смени. Айде сега, изяжте го затова. Като се е оженил, да не е влязъл в затвора?  Rolling Eyes

Напълно подкрепям това мнение. Ако не може да осъщесвим част от мечтите си - защо живеем, защо се скъсваме от работа?!? На мен лично ми доставя удоволствие, когато важен за мен човек успее да направи нещо,  което е искал ... дори за сметка на пари ... парите се печелят ....  И според мен в случая, не се ощетява семейният бюджет - изкараните за това пари са допълнителни.

# 29
  • Мнения: 6 618
Човекът е изкарал ДОПЪЛНИТЕЛНИ 200 лв. за да си направи татуировка. С нощни смени. Айде сега, изяжте го затова. Като се е оженил, да не е влязъл в затвора?  Rolling Eyes

Напълно подкрепям това мнение. Ако не може да осъщесвим част от мечтите си - защо живеем, защо се скъсваме от работа?!? На мен лично ми доставя удоволствие, когато важен за мен човек успее да направи нещо,  което е искал ... дори за сметка на пари ... парите се печелят ....  И според мен в случая, не се ощетява семейният бюджет - изкараните за това пари са допълнителни.
По принцип е така стига нещата да са равнопоставени .Авторката също кара нощни смени  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт