Бебета ЮНИ - 13

  • 12 394
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 657
И аз като offioly си ги махам с пинсетка космите по корема Grinning Иначе за последно си ги махах преди около две седмици и сега гледам има само 2-3 израстнали, слава богу  ooooh! Той корема лесен, ами там по надолу си е една горичка избуяла хихихи Чудя се по нататък като не можем да се виждаме как ще ги махаме тях?!  newsm78 #Crazy Joy

# 76
  • Мнения: 1 404
Без да обиждам никого, не мога да разбера тези, които казват, че нямали стрии, а още са наполовина на бременността си. Според мен стриите ще се появят след като се роди бебето и кожата ви тръгне да се връща в предното си положение, сега все още расте и се разтяга, трудно биха се забелязали стрии.. Лично мое мнение..  Thinking
Ако визираш мен,сигурно не съм се изразила добре-под "първия път" имах предвид първата бременност.А стриите се появяват при разтягане на кожата,не при свиване.На сестра ми и се появиха към 7-8 месец,въпреки,че много редовно се мажеше с Мустела.
Ох,направо ви завиждам,че повечето си знаете пола на бебчетата.Моята фетална е чак на 14.02,но в петък съм на преглед при д-р Павлова и се надявам и тя да види нещичко.
Той корема лесен, ами там по надолу си е една горичка избуяла хихихи Чудя се по нататък като не можем да се виждаме как ще ги махаме тях?!  newsm78 #Crazy Joy
Вижда се,не се притеснявай LaughingКато тръгвах за родилното това ми беше основна задача-да се почистя добре,за да не ме пипат санитарките,успях ама няма да казвам за колко време hahaha

# 77
  • Мнения: 279
И аз нещо се сдобих с косми по корема Shocked Twisted Evil #Crazy
А иначе съм нямала!!!Ама майка ми ми каза, че тя също е имала и после като родила и са и изчезнали newsm78
Дано и аз така,ако не стане ще пробвам с лазер, че това място е гадно да има косми  Confused
Bili, и аз не го знам пола.Спокойно скоро ще го разберем Peace

# 78
  • Мнения: 657

Вижда се,не се притеснявай LaughingКато тръгвах за родилното това ми беше основна задача-да се почистя добре,за да не ме пипат санитарките,успях ама няма да казвам за колко време hahaha
[/quote]
 smile3501 Браво!

# 79
  • Мнения: 657
Офф, не ми се получи цитата!  Embarassed

И аз не си знам още пола на бебето със сигурност.. Последния път ми казаха, че прилича на момиче но било рано още (бях в 16та г.с). Аз съм на 4D другата седмица, та ще видим дали ще има изненади  Crazy

# 80
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!  bouquet

Първо да си кажа за табличката за определяне на пола. Според нея Ивайло трябваше да е Ивайла, ама не е. Спомням си смътно, че имаше някакъв друг начин за определяне на пола, според това, от коя страна първо си усетила движенията на бебчо. Ама не помня подробности. Иначе таблици - колкото щеш!

Сега за креватчетата. Ивчо и до днес спи в едно дървено креватче, останало от мъж ми, но пък чудна работа ни върши. Сега смятаме да го махнем, поръчахме ъглови и утре или вдругиден ще ги монтираме. Бебчо, живот и здраве, ще спи в едно креватче-кошарка, ще видим дали е удобно. Иначе аз препоръчвам дървените креватчета. Обаче и оградката им не предпазва от падане на детето - Ивайло два пъти пада от него  Blush.

Надявам се, че утре и аз ще разбера пола на бебето.

А за стриите, какво да ви кажа, незнам дали е по наследство или не. Сестра ми има стрии от раждането, аз - не. Въпреки, че напълнях 30 кг. нямам нито една, освен по гърдите  Sad, ама там не се мажех. За кремовете против стрии вече съм писала, ама ще се повторя - с предишната ми бременност ползвах на Ейвън специалния крем. Сега се мажа със зехтин и се моля отново да не получа стрии.

Косата си ми е добре - не усещам особена промяна. Ноктите - по-здрави може би.

Кажете ми колко често през деня усещате движенията на бебето?

# 81
  • Мнения: 256
Олеле, подхванали сте болната ми космата тема. Аз си мислех, че само на моя корем му се появяват такива гнусотийки заради зехтина, с който се мажа, а то явно си е всеобщо. Дано да изпопадат след раждането наистина. Иначе, косата ми пада повече от всякога,  сигурно като бебчо стане на годинка с мъжа ми ще сме с еднакви прически. Неговата главичка сега изглежда така -  Simple Smile така че ще си приличаме, да ни познават хората отдалече.

Ох аз да си кажа, така ме е треснал хормона, че само глупости върша, карам му се на милото, само го дразня, ужасна съм. И той нали знае, че сега трябва само да почивам и да съм спокойна и си трае. Направо ми е гузно. Embarassed Ама оправданието - ми бременна съм, трябва да престана да го ползвам. Въпреки, че сега ми се е паднало  Joy

# 82
  • Мнения: 176
А стриите се появяват при разтягане на кожата,не при свиване.

Точно така  Peace Само че започват най-ясно да се виждат след като кожата започне да се свива. Но и при рязко разтягане не е като да не си личат, гледала съм снимки на бременни тумбачета с голееееми лилави стрии. Ееее, чак пък не е края на света според мен - откога си ходя със стрии по краката, не е като да са ме изгонили от плажа, а и не съм тръгнала тепърва гаджета да забърсвам  Joy

Катенце, аз на твое място точно сега не бих ходила да ми махат косми с лазер... Не че имам идея дали правилно си го мисля, ама точно лазер на корема... вярно уж е само подкожно и едва ли ще "изпържи" бебето ама все пак... (Ми ако го хване и него и си остане плешиво, горкото?  Joy )

Айде спирам с глупостите че явно колкото повече работа имам толкова повече ме избиват.

# 83
  • Мнения: 616

Катенце, аз на твое място точно сега не бих ходила да ми махат косми с лазер... Не че имам идея дали правилно си го мисля, ама точно лазер на корема... вярно уж е само подкожно и едва ли ще "изпържи" бебето ама все пак... (Ми ако го хване и него и си остане плешиво, горкото?  Joy )

Айде спирам с глупостите че явно колкото повече работа имам толкова повече ме избиват.
Joy
хехехехе! представяш ли си, да си обезкосмиш бебето още в утробата.... Трънче, може да патентоваш идеята, и да я продаваш на разните "иноваторски" козметични компани....
А Катенцето май имаше предвид лазер след като роди  newsm78 То и аз се замислям...
Уф, днес на прегледа се чуствах толкова зле с тез косми  Embarassed Не че ме е грижа за доктора, ама някак си се чуствах супер некомфортно.... Кво да правя? Боли ме от колата, пък с бръснач така сърби... още по-зле!

# 84
  • Мнения: 279
Трънче, не си прочела добре какво съм написала.Да не съм луда да ходя сега на лазер #Crazy.Писах, че майка ми е имала и след като е родила са и изчезнали, а на мен ако не ми паднат ще ги махам с лазер( защото от другите методи за обезкосмяване не мисля,че са подходящи за такова място ) Той лазера е противоказан по време на бременност!
Хайде ,лека нощ на всички!!! Hug
Мен ми предстои мазане с кремче и гледане на филмче Wink

# 85
  • Мнения: 17
offioly, и аз точно това смятам, а именно - не мисля, че даден лекар като не е видял пола на ФМ то това едва ли не означава, че нещо не е читав във феталната морфология! Та нали основното и предназначение на ФМ е да се видят органите на бебока, да се измерят и огледат за да се види дали всичко се развива нормално. Точно поради това мое мислене отидох да фетална морфология при случаен лекар, който в крайна сметка си огледа и сърчице, и ръчички и всичко! Просто попитах вас защото се зароди лек спор между този индивид ( #2gunfire сестрата на съпруга ми...  ), че едва ли не този при който съм ходила бил някакъв идиот, нищо не бил направил на тази ФМ, да сме отидели задължително при някой друг (конкретна лекарка, която според нея била върха на сладоледа  едва ли не) и т.н. Добре, че спора бе телефонен и то между нея и съпруга ми, а не между нея и мен, защото просто щях да я  #2gunfire. Хайде, да не ви занимавам с глупости, просто обяснявам защо попитах - просто исках да се убедя за пореден път, че ми говори глупости, дори и вече да бях сигурна в това!  hahaha
Та, сега по същество. Днес, все пак продължавайки да съм нетърпелива да узная пола, звъннах в Центъра на Марков, да си запиша час за нова ФМ за след 3-4 седмици.  Joy Ми така, де - искаше ни се да знаем. И Марков ми вика: ами, ела на 20.02 или днес в 18.20  #Crazy И аз, разбира се - отидох още днес!  smile3539 Просто имах късмет, че някаква момиче се бе отказало от часа си.
Така че, offioly - нямаме си пишка  smile3518, слагай ни розовите гащи!  stork-girl МОМИЧЕ Е!  Hug
Kory, няма да е МОМЧЕ!  Cry Толкова, ама толкова много исках да имам СИН и живеех с тази прекрасна мисъл, но ето на - ДЪЩЕРЯ ще бъде!  newsm62
Моля ви да не ме укорявате Blush doh, но да ви кажа честно, малко ми бе трудно да приема факта, че НЕ е момче, а е момиче... Дори да си призная, като излязох от кабинета на Марков и като си вървях по снежната улица ми потече сълзичка от разочарование, че няма да си имам своя football герой...  Blush  hahaha Разбира се, сега се чувствам много по-добре и вече се пренастройвам за нашата прекрасна щерка!  Flowers Bouquet Two Hearts
Най-важното е да си ни живи и здрави бебоците и всичко да им е наред!  thumbsup

От днес живея вече с мисълта за дните на втората ми бременност след време когато в корема на мама ще бъде нашият малък прекрасен Константин!  Joy
А сега отивам да приготвям пица за хубавицата в коремчето ми!  Hug
Желая ви хубава и щастлива вечер!   bouquet

П.С. offioly, да ти кажа честно доста впечатляващо е да видиш бебончо да 3Д, но и аз определено предпочитам да си го гледам на 2Д с онези прекрасни смущения! smile3521

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Момичета, при мен и двете таблици показаха, че синьт ми е момиче. Бебето сьщо излиза, че ще е момиче, а вчера сьвсем ясно си видяхме чурката. Без коментар.  Confused
Кажете ми колко често през деня усещате движенията на бебето?
Точна бройка не мога да кажа, по скоро сьм забелязала времето по което се раздвижва-привечер. Сьщо така когато сьм на разходка, независимо по кое време, задьлжително раздава някой и друг ритник.
Той корема лесен, ами там по надолу си е една горичка избуяла хихихи Чудя се по нататък като не можем да се виждаме как ще ги махаме тях?!  newsm78 #Crazy Joy
Вижда се,не се притеснявай LaughingКато тръгвах за родилното това ми беше основна задача-да се почистя добре,за да не ме пипат санитарките,успях ама няма да казвам за колко време hahaha
И аз сама се почистих, като трьгвах да раждам, но тренирах през цялата бременност. Накрая свикваш да го правиш и без да се виждаш. Между другото те дьржат да си почистена само отдолу, прическата отпред не е важна/е не и да е в цял рьст  Joy /. Поне в Стара Загора е така.

# 87
  • Мнения: 616
maristuta, моето ако се окаже момче, искаш ли да ги менкаме?  Crazy Аз май се настроих на момиченце, пък и баща й вече само за "малката ми Вая" приказва... колко щяло да бъде хубаво едно момиченце нежно... Ако ми кажат - мъж, направо да се уговаряме за болницата, и за дата, и да ги трампим  Crazy Че то ако не е в самото начало, после кой си дава бебето... Аз съм черничка, с тъмни коси и очи, мъж ми е русоляв, синеок, беличък... все на някого ще понаприличва... пък сме умни и красиви и двамата... малеееее.... а скромни....  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 17
maristuta, моето ако се окаже момче, искаш ли да ги менкаме?  Crazy Аз май се настроих на момиченце, пък и баща й вече само за "малката ми Вая" приказва... колко щяло да бъде хубаво едно момиченце нежно... Ако ми кажат - мъж, направо да се уговаряме за болницата, и за дата, и да ги трампим  Crazy Че то ако не е в самото начало, после кой си дава бебето... Аз съм черничка, с тъмни коси и очи, мъж ми е русоляв, синеок, беличък... все на някого ще понаприличва... пък сме умни и красиви и двамата... малеееее.... а скромни....  Mr. Green
Joy hahaha Дадено, offioly! И няма да сбъркаш, да знаЙш! Ние сме умни и двамата много, честни, адски чаровни, с много добри сърца и възвишени творчески души!  coolcool  Joy Малиииииии, толкова скромна не съм била никога....  hahaha

# 89
  • Мнения: 130
Здравейте   bouquet
ох офиоли  и маристута как ме разсмяхте с  последните си  постинги  Laughing    rotfImbo    rotfImbo
Аз след като три дни имах и продължавам да имам болка ниско долу днес отидох на лекар за консултация,а тя ми казва  ама ти здрасти ли дойде да ми кажеш я се събличай  Shocked
Гледа ме  и с вагинален и след това  и  за първи път с коремен ехограф. Бебето вече  е доста голямо и не се вижда наведнъж, а на части  Laughing  как звучи, но вие се сещате какво искам да кажа.
Пак се видя пола,  от средата на декември когато за първи път ми каза момче и всеки следващ преглед все това казва, пък накрая ще се види  Simple Smile  каквото такова.  
Нашият татко одеве ми  изтърси "ама ти нали не си съгласна на момче"   Shocked   Shocked    Shocked  ама казвам как така, за мен  е без значение, а той запомнил че някога съм споменала, че  ако  е момче - да си го  оправя баща му, че  аз момче незнам как се отглежда  Grinning
Малее как ме стреснахте с това, че сърбежа се последва от стрии   Cry  мен бедрата какме сърбят и то  от много дълго време, но чак от вчера започнах да ги мажа, вече ще съм съвектна в "клепането" /ох как мразя да се цапам с каквито  и да е кремове"
От два-три дни, откакто са ми  и болките бебето го  усещам доста добре, имам чувството че и по носа да се почеса  и ми мърда корема.
Хайде стига съм писала

Общи условия

Активация на акаунт