ФЕВРУАРСКИТЕ душички духат вече 3 свещички

  • 16 059
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 881
Моята щерка е върл фен на Фреди /Куйн/. Почти винаги, когато сме вкъщи се върти тази касета. Аз бях болна на тема Фреди преди години и сега съм много щастлива, че и детето го обожава Mr. Green. И да ви кажа на доста от песничките е понаучила каквото чува Joy...Опитва се и да танцува като него и като затропа с краче , пада на колене, чудеса...... hahaha

# 241
  • Мнения: 2 641
момичета да ви питам за храната. какво ядат децата ви? Ема доста е почнала да надебелява. доста хляб яде и все си взима това онова, колкото и да се старая да има ред. отдавам го и на заседналия начин на живот зимата макар да е излизала всеки ден дори по малко. трябва и повече движение и тичане като в градината примерно но засега чакаме ред за там. кажете какво ядат децата ви сладко даватели им че ема все яде по едно малко шоколадче или по една суха паста на ден...ще взема да и купя и едно колело да го кара макар все да казва че не го иска и затова още няма... 17 кила е

# 242
  • Мнения: 1 881
Ами какво яде, при нас проблема е обратен, не мога да я накарам да яде:( Сутрин й давам едва по 1/3 филийка с нещо, да съм сигурна, че поне нещо е яла. На обяд тя твърди, че си изяжда 1/2 супа, без хляб. Но ако съдя по дрехите й, които са абсолютно чисти Whistling. Когато обаче баща й я вземе от градина яде доста неща, но по 1-2 хапки. Например, малко кроасан, 1/2 банан, вечерта 5 лъжици супа или манджа пак без хляб/тя не иска напоследък/, краставица, чушка, домат и морков може да изяде цял:). В градината казват, че почти нищо не яде, но си пиела сока, чая, млякото, в което не се съмнявам, и у нас е така, дори не заспива без шише с мялко /150-200 грама/. Иначе Дени е 1 метър и е 15 кг, изглежда нормално, нито слаба, нито дебела. Но сладко не отказва, и то основно шоколад и шоколадови бонбони. И аз давам почти всеки ден по едно киндерче или блокче от друг шоколад Crazy Друго, което много обича са всички видове макарони, спагети и пасти, яде ги без нищо или само с масло.

# 243
  • Мнения: 562
Яна сутрин яде каша от овесени ядки+масло и сирене, попара или препечена филия с масло и сирене. Но винаги давам черен хляб, сега купувам един ирландски от Фантастико, който е страхотен  Peace Обича много супи и всички видове макарони, леща, боб, пържоли, картофи, но без хляб. Веднъж-два пъти седмично готвя риба. Днес за обяд, например, ще яде пресен спанак с ориз. От сладките неща давам само шоколад, а в неделя си поръчваме пица  Party

# 244
  • Мнения: 273
Oх, ние сме все така зле с яденето  Rolling Eyes, но поне вече претръпнах и я оставям на фотосинтеза колкото и когато си поиска. Йоана тежи 14.500 и е 97-98 см. От зеленчуците яде само краставици и репички и абсолютно нищо друго. За закуска "хапва" сандвич с кашкавал, пърж. филийки, мекички или малко корн флейкс. Единственото основно ястие, което все още яде е пиле с ориз, иначе си хапва пържоли, от скоро прояде и пърж. картофи. Миналата седмица бяхме на гости на едни дечица и те ядоха филийка с мед и масло. Там опита, но вкъщи не пожела да яде. Другото, което хапва е баница и сухотии-шунка кашкавал, маслини, шоколад и пр.
Сега, като погледнах колко неща съм изписала, си давам сметка, че все пак е прояла разни неща Laughing Явно градината си казва думата Wink
Анайс, а къде обядвате на Витоша? Като гледам, щом се качвате с кабинковия лифт, значи хапвате някъде на Алеко, нали? Ние също понякога обядваме там, но сме сядали само на откритите заведения, където има само скара и супи.

# 245
  • Мнения: 2 641
точно в Алеко хижата - там влизаме вътре, помещението е голямо има маси и столове, тоалетна и избор на храна.
моя змей яде всичко. само от плодовете яде ябълки и чат пат банани. друго не и сокове па само от ябълка и то купени. а и грозде

# 246
  • София
  • Мнения: 3 689
Анайс много е хубаво ,че детенцето ти яде всичко,а не капризничи на масата!

# 247
  • Мнения: 562
Нашата кипра неиска да яде плодове  ooooh! Понякога само ябълка и портокал, а банан като е много гладна и няма нищо друго за ядене, което се случи само във Велинград след 1 час в басейна  Tired

# 248
  • Мнения: 2 641
да аз я научих да яде всичко почти но тя направо преяжда между яденетата с бисквити и такива неща....

# 249
  • Canada
  • Мнения: 277
Хайде и ние да се разпишем, Йонито в къщи отказва да яде- постоянно виси в шкафа за чипс, солети и др.. Хи4 не си пада по сладкото, шоколад може да хапне ако някое друго дете яде. В градината казват, 4е яде като големите деца...затова се радвам като ходи на градина, поне съм сигурна,4е ще е нахранена Wink
Тежи между 15 и 16 кила, а когато решида хапне нещо у нас, то е пиле с ориз(само ориза), пържени картофи с кет4уп, спагети, или топъл сандви4 с кашкавал поръсен с 4убрица.
От плодовете: може да яде нон-стоп грозде, оби4а й портокали...
Зелен4ука ни е само един: краставица Thinking

# 250
  • Мнения: 1 035
Моята също е мн ящна.... яде всичко,без месо. Колбаси си похапва,но мръвка в някаква манджа неиска и да види. Но пък адски набляга на бонбоните и си разваля апетита до следващото ядене. Rolling Eyes Когато и да идем до магазина,лелките я черпят с бонбони и вече си има запаси под възглавницата.... Иначе е 17кг и 1м висока. В яслата си хапва доволно ,даже и допълнително си искала. А вкъщи също яде сготвени неща,но трябва да сме и ние при нея,иначе сама изобщо неиска да седи на масата Laughing

# 251
  • София
  • Мнения: 3 689
Я щом сте подхванали темата за яденето кажете дали дечицата ви все още пият АМ
Светльо вечер преди лягане задължитено пие 150мл мляко независимо колко добре е хапвал през деня.
Чудя се да го отучвам ли или какво да правя......то така кой знае до каква възраст ще откара с вечерно мляко Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 035
Я щом сте подхванали темата за яденето кажете дали дечицата ви все още пият АМ
Светльо вечер преди лягане задължитено пие 150мл мляко независимо колко добре е хапвал през деня.
Чудя се да го отучвам ли или какво да правя......то така кой знае до каква възраст ще откара с вечерно мляко Simple Smile

ами ние млякото го спряхме още на 1.6г.... тя сама си отказа лека полека да го пие,а и тогава тръгна на ясла и там добре си похапваше..все е искала допълнително Laughing

# 253
  • Мнения: 1 881
Мила, Дени също пие всяка вечер мляко, но от лятото минахме на кисело /и то само Данон и Бор чвор,/, нищо друго не уважава, и си ги разпознава:)
Мен повече ме притеснява пиенето с биберон, не иска вечерното мялко в нищо друго, ако не е в шише на Чико от физиологичната серия, не пие. Не приема новаторства, пробвах какви ли не типове чаши за това вечерно мляко , не е и не, само шишето признава ooooh!
И ме е страх да не й се изкривят зъбките, ама нали все пак е за 2 минути на ден и се надявам да няма проблем Thinking

Племенника ми също пиеше вечерно мляко почти до към 5, аз мисля, че щом пият, чувстват, че имат нужда, няма лошо, аз лично ще давам, докато пие. А бащата на Дени до 7 годишна възраст се е изхранвал основно с мляко, ходела цялата рода да се реди, че можело само по 2 буркана на човек, а той по 4-5 пиел #Crazy А сега е 187 см и 105 кг Blush

# 254
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз и спрях млякото 1 месец рпеди да се роди Дани. Не си представях как ще мия шишета на двамата, ще ги опазвам, ще помня кое на кой е и така. Казах и, че само бебетата пият мляко, а тя може да яде кисело, ако сика и от тогава яде всяка вечер 1/2 или цяла кофичка кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт