ФЕВРУАРСКИТЕ душички духат вече 3 свещички

  • 16 061
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 641
Ema пие вечер вода. мляко отдавна не пие вечер. никакви шишета и биберони. сутрин пие прясно мляко, а денем айран. а пък адаптирано мляко не е пила година и половина.
момичета на вашите деца дават ли в градините мляко с добавка флуор? заради тази простотия пак няма да пусна Ема на градина а така се надявах да започне септември.

# 256
  • Мнения: 1 881
Анайс, ти ако се чудиш защо да не я дадеш на градина, все ще намираш причини Mr. Green

Първо попитай в градината, която мислиш да я пускаш, изобщо сигурна ли си в това...Аз съм 99% сигурна, че никакво обогатено мляко не дават, това според мен са митове и легенди, като тези от сорта, че им отварят прозорците на децата и т.н.

С най - добри чувства, ама не вярвай на такива неща, преди да се убедиш Hug Heart Eyes

И друг вариант има, ако все пак си сигурна, че дават такова мялко във вашата градина.....Просто кажи, че има алергия към мляко и им забрани да дават на Ема Peace

Да не говорим, че съвсем доскоро предписваха масово и на бременни и бебета допълнително флуор /даже има капки за новородени/ Stop

# 257
  • Canada
  • Мнения: 277
Ох, отдъхнах си, мислех си 4е само Йони е още с шише и ве4ерно мляко( прясно (мляко) за заспиване....
Аз не мисля да я насилвам, тя сама ще се откаже....Даже напоследък когато е ве4еряла добре, ми подава млякото и ми казва 4е я боли корем4ето...

 Да ви разправям днес сутринта какво се слу4и Laughing. Йони се събуди в 6.30 от сирените на пожарникари, които спряха някъде наблизо. Веднага се ококори и ни осведоми, 4е "ле помпие"  са пристигнали. Дръпна щорите и вика:"Виж мамо, има честит рожден ден..." .... Shocked това озна4ава,4е има запалени свещи или.....вижда огън и за да го вижда е много близо до нас #Crazy При което и двамата с мъжа ми ска4аме като пружини, защото тук къщите горят много бързо, като кибритени кутийки. Къщите наоколо са залепени една за друга и нищо 4удно да стане верига от огън. И ние се залепваме за прозореца, наистина има огън отсреща но три къщи по настрани ooooh! Йони беше много вще4атлена не мръдна от прозореца. За два 4аса къщата си изгоря, пожарникарите я разфасоваха, за да са сигурни ,4е няма тлеещ огън между стените в уплътненията. Когато излязохме към 10 часа се виждаше само скелето Tired
Йонито цял ден разказваше как пожарникарите са влязли в огъня където е много опасно Simple Smile

# 258
  • Мнения: 1 948
Здравейте,
Май Марти е най-назад с килограмите. От миналата година си стои на 13кг и е висока 98см.
Яде само суха храна, колбаси, задушени зеленчуци(единственото готвено на което се съгласява). Като види супи крещи и бяга - пълен цирк.
Иначе и тя пие вечер АМ с голямо удоволствие - с едно шише с човка, понякога и го подменям със сок и не се сърди.

# 259
  • Мнения: 273
Йоана така и не се научи да пие АМ. Нали я кърмих 1г1м и тя въобще не свикна с вкуса на АМ. За сметка на това вечер заспиваше с чай /лайка с мед/ и така до преди 6-7 месеца, когато и обясних, че вече е много голяма и само бебетата пият от шише с биберон. Една вечер й казах, че за последно пие от шишето и на сутринта да си избере къде да го хвърлим. Въобще не вярвах, че този номер ще подейства, но сутринта детето като стана, каза че иска да си хвърли шишето на терасата. Така и направихме. Малко по-късно аз го прибрах и й казах, че едно гълъбче е дошло и го е взело, за да си храни малките Wink И така приключи съвсем безболезнено за нас раздялата с шишето. М/у другото аз бях приготвила едно шишенце от минерална вода с накрайник в случай на ексцесии, но въобще не стгнахме до там Laughing
Според мен няма значение колко време детето ще пие мляко от шише, важното е да се откаже в подходящия момент и да има алтернативен вариант, т. е. това количество мляко да си го набавя по друг начин през деня.

# 260
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте!
Ние не пием АМ от близо 2 год - без 1 месец някъде. Но и прясно не пие вкъщи - на яслата им дават и не са казали да не го пие. Но пък те за доста неща казват, че там ги ядял а вкъщи не иска... Или защото, вкъщи винаги знае, че може да си отвори хладилника и да яде каквото си хареса, или и там толкова яде ама така ми казват само.... Кисело мляко си яде почти всякакъв вид натурално, с плодове не прави голяма разлика от марките... тоя дни пробва Данонино - аз не му бях вземала и буквално го "изблиза" от кофичката Simple Smile
Иначе е около 14 кг, но пък е по-нисичък около 93 см...
А от към ядене - нашия пък обича супи, дори се е случвало да няма супа вкъщи и да каже, че иска да яде супа и като няма да не иска да яде... Ама супите които готвя аз са само 2-3 и ги правя доста гъсти и когато имаме супа - тава си ни е и основното ядне Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 13:13 от Ivanichka

# 261
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
момичета на вашите деца дават ли в градините мляко с добавка флуор? заради тази простотия пак няма да пусна Ема на градина а така се надявах да започне септември.
Anaise, дори и да дават флуорирано мляко вьв вашата градина, то е само сьс сьгласието на родителите. При нас след всеки нов прием на деца се пуска списьк, на кои деца родителите са сьгласни да поят флуорирано мляко.
Ivanichka, и Сами е нисичък, като вас, само 94см., но и килата му са малко, той дори няма 13/12.7/.
За млякото, ние не пием АМ откакто навьрши годинка, но всичко стана по негово желание. Просто една вечер сам не пожела да цока от бибата и преминахме на кисело с льжичка. И до сега е фен на киселото мляко, но предимно натурално, Данонино-то му е сладко и изобщо не го харесва. Прясно мляко така и не се научи да пие, дори и в яслата.
А за яденето като цяло сме на периоди, днес обожава нещо, а утре вече не иска и да го куса; днес може нищо да не хапне, а утре да изяде и повече от мен.
Та така, наистина е хубаво да споделяш с друг в сьщото положение, радвам се че ви има.  Hug

# 262
  • Мнения: 2 641
добро утро и честит първи април  Grinning не знам с какво да ви излъжа та ще си премълча  Grinning

момичета това за съгласието за млякото е така. но каква е гаранцията че го спазват - никаква. после директорката на нашата детска градина я мислех за свястна жена, а тя се оказа доста корумпирана, тя даже я уволниха преди 2 седмици някъде заради подкупност. сег аще има друга директорка още не е ясно коя ще е. вече на всякъде всички се интересуват само от пари пари пари. и отрова ще дават стига някоя фирма да им бутне рушвети и да каже колко полезни са нейните лекарства, добавки и какво ли не за децата. другото което страшно не ми харесва е че тези деца почти не ги извеждат навънка. цяла зима и пролет не са излезнали и за един ден. а водят градината за много добра. ама айде да видим първо ще ни вземат ли пък тогава ще го мисля.

лек ден на всички   bouquet

# 263
  • Мнения: 1 881


отрова ще дават стига някоя фирма да им бутне рушвети


Анайс
, моля те, пощади ни, все пак тук има и майки, които нямат избор да са вкъши и децата са на детска, че и на ясла, какви отрови, какви чудеса Crazy Достатъчно страхове имаме за това дали са нахранени, дали са спали, дали не ги бият, сега и това да мислим  Sick

# 264
  • София
  • Мнения: 6 810
Анайс, Мими е права. Хайде да не бъдем максималисти. Ясно е, че там не ги гледат, както майка би си гледала детето. И в нашата градина не ги извеждат навън, само върло лято като стане.  Но пък ги учат на песнички и стихчета, аз нямам нерви за това.  Rolling Eyes Плюс, че няма кой да ми гледа децата, даже малкия ще тръгва до 2-3 седмици на ясла. Никога пък не съм се сетила да питам какво мляко пият, в нашата градина май пият само айрян и чай, до сега за прясно мляко не съм чула. Както и да е, това ще е последното, което ще ме откаже да си дам детето на дом/ясла. Stop

# 265
  • Мнения: 2 641
момичета хич не ща да ви насаждам в главите страхове, мании или нещо подобно. аз самата съм ходила и на ясла и н аградина и ми е харесвало и съм позитивно настроена към тези места. харесвало ми е. но онзи ден четох в форума за деца в училищна възраст как варненските майки свикали кмет, лекари и кой ли не за зъбите надецата. оказва се че в българия от 8 години имало експеримет в детските градини в 8 града в това флуорирано мляко. майките са снимали зъбите на децата си - вижте ги на какво приличат. статията при това е на английски в чужд вестник в който се описва експеримента.  после аз какъв избор имам. малкия е на 3 месеца и нема кой да го гледа. избора е че мога да оставя Ема и тази година в къщи ако не лудна. така или иначе поне година още ще се гледаме с Орлин т.е. не мога да почна работа. на ясла не мисля да го давам дано и не се наложи де поне докато не стане на 2 години. и в тази връзка днес отидох да се запиша в британския съвет на курс. не успях защото свършили местата. но докато си говорих с преподавателя /те всички са англичани и говорят само английски/ имах чувството че говори с мен като с психично болна  Thinking чудех се дали не е заради езика докато не се осъзнах че почти 4 години не съм мърдала от вкъщи а в редките случаи когато съм го правила е било с семсйството. тотална изолация направо днес се почувствах сякаш съм излязла от затвора и говоря за пръв път с външни хора. и сега ако ми кажете че това го предпочитам....много искам да пуснем ема наградина но не и с цената на разрушено здраве  Naughty ако все пак някой има отзиви за Ян Биниян детскатаградина да казва. особено с новата директорка която още никой от квартала не я знае коя ще е.

# 266
  • София
  • Мнения: 3 689
Много интересна дискусия сте заформили!

# 267
  • Мнения: 455
ПО-ДОБРЕ КАЗВАЙТЕ, ТА ДА ЗНАЕМ КАКВО НИ ЧАКА....НЕ ЧЕ МОЖЕМ ДА ГИ ПРЕДПАЗИМ ОТ ВСИЧКО...

# 268
  • Мнения: 523
Simple Smile добър вечер и честит първи април Mr. Green излъгахте ли някой? уви, аз нито излъгах, нито бях излъгана... май избощо вече сме забравили че може да е весел ден Rolling Eyes
Сега за яденето, да се разпиша и аз. Дани ужким си хапва... ама май не много:) сега сме на тема "филийка" пастет, кашкава, сиренце... ама все сухоежбина  ooooh! Супи изобщо не яде, а в детската дават доста супи, та дори ми се оплакаха, че не ядял.  Но не се оплаквам де, като реши да яде, яде за 3-ма, като не иска - не иска. Ама аз не го и насилвам, не е кльощяв и е е здрав Laughing
Адаптирано мляко не пие от много време. След година и половина, почти не съм му давала. Шишето също преди много време го отказахме. Но си яде преди всеки ден, сега малко по-рядко по минимум 1/2  или една кофичка кисело мляко. И Дани харесва Бор чвор и на баба, както и плодовите, ама да нямат вътрве пърченца Laughing
И в нашата детска, зимата избощо не ги извеждаха децата, малко се ядосах на този факт... но явно това е положението, като е студено играят вътре - и наистина учат страшно много неща, които иначе нямаше, ако беше в къщи.
лека вечер и дано има някаква среща в събота или неделя, защото този уикенд сме си сами с дани и ще ни е много скучно, ако си останем сами и в къщи:)

# 269
  • Мнения: 273
Aз пък за първи път чувам за такова мляко Shocked Никой в градината не ме е питал, нито съм попълвала нещо Thinking
И в нашата ДГ почти не са ги извеждали от есента, затова гледам когато мога да я взема по-рано, за да може поне 1-2 часа да играе навън. Дори е имало седмици през зимата, когато времето е било много слънчево и приятно, през които съм я спирала от ДГ, за да е повече време навън.
А за английския и социалния живот аз съм ти "бойно другарче" и ще ти кажа моята рецепта:
Англ. не съм го практикувала от повече от 3 г. затова сега съм си купила едни списания "Business Spotlight"-бизнес английски, с речник на всяка страница с по-трудните думи и идиоми от статиите, с тестове и пр. И отделно съм си взела към 10-тина бестселъра на английски. Също така се старая да гледам новини и филми на англ., но там почти не ми се отваря парашута, защото трудно стигам до ТВ, пък и след гюрултията през деня предпочитам да гледам само новините в 10 и да се наслаждавам на спокойствието и тишината.
А за соц. живот-постоянно се срещаме с приятели-по гостита или у нас; с майките в градинките; ходя 2 пъти в седмицата на фитнес и аеробика с дружки и когато можем излизаме с приятели извън София. Този уикенд например бяхме с децата в Сандански и въпреки, че не беше почивка в пълния смисъл на думата се чувствам страхотно, защото смених обстановката, повеселихме се, пък и 2 дена ми чистиха и готвиха на готово Wink А сега, в събота се стягам за 1-ят ми купон от както съм родила Анди, нали вече я отбих и смятам да се повеселя до зори, а тати ще гледа девойките Peace

Общи условия

Активация на акаунт