Под елхата таз година и за СЕПТЕМВРИйче подаръци ще има! тема №3

  • 27 729
  • 740
  •   1
Отговори
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Добре дошли!

 
santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa People Santa

Септемврийски мами 2015

santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa

Нашите бебенца



sohappy sohappy sohappy
27 юли

Maidenly, момиченце, спешно секцио

 
 sohappy sohappy sohappy
20 август

benite , момиченце - Маряна, 3300гр, 48см, планово секцио

  sohappy sohappy sohappy

24 август

djeni84, момиченце - Диана, 3100гр, 49см, спешно секцио

 
 sohappy sohappy sohappy

25 август

ann79, момиченце - Валерия, 3760 гр., 50 см, планирано секцио

  sohappy sohappy sohappy

26 август

m84 , момченце, 3300гр, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy
27 август

Racel, момиченце - Виктория, 3480гр., 50см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

29 август

s_stefanova91, момиченце, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

30 август

verano, момиченце

  sohappy sohappy sohappy

1 септември

_Maма_ , момченце - Иван, 3800 гр., 52 см., естествено раждане

Тедичка - момче - Кирил, 3300гр., 51 см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

3 септември

mikipoli, момиченце - Наталия, 2920 гр., 48 см., естествено раждане

ДУЛЦИНЕЯ (баба), момиченце - Диляна, 3 кг, 51 см

Galq Ilieva - момиченце, Преслава, 3 450кг, 51см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

5 септември

Yaroslavche, момиченце - Мария Виктория, 3190 гр., 48 см., естествено раждане

Lucile5, момиченце - Александра, 3000гр, 54 см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

6 септември

XRISS_KA, момиченце - Божидара, 3800 гр, 51 см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

7 септември

desymn, момченце - Сиан, 3150 гр., планово секцио

maiya -

  sohappy sohappy sohappy

8 септември

katya_pk, момченце - Димитър, 3660 гр, 51 см, планово секцио

  sohappy sohappy sohappy

9 септември

pantera666, момченце - Кристиян, 3700 гр., 52 см, естествено раждане

darelli, момиченце - София, 3400 гр., 49 см., естествено раждане

janah, момиченце - Лиза, 3480 гр., 49 см., планово секцио

vania93, 2530гр, 49см, планово секцио

LOv3d, момиченце - Йоана, 3490 гр, 50 см, естествено раждане

elena_88, момченце

Виждан Хюсеинова, Габриела 3300,49см, естествено раждане
 
 sohappy sohappy sohappy

10 септември

ethereala , Владимир.  3750, 52 см. планово секцио

sohappy sohappy sohappy

12 септември

ioni_8, момченце - Станислав, 3550гр, 50см, естествено раждане

cvete26 , Михаела (2950 гр, 49 см, нормално раждане
 
 sohappy sohappy sohappy

13 септември

sweet_baby_, Митко

sohappy sohappy sohappy

15 септември

pregnachik,  момченце - Никола, 3585 гр, 51 см, естествено раждане

  sohappy sohappy sohappy

16 септември

Only God can..., момченце - Максимилиан, 3050 гр, 47 см
Ro87, Даниел, 3380г 50см, естествено раждане
munas, Ангелина,  3,950кг. , 51 см., естествено раждане
vikian - Бела, 3760 г, 51 см, естествено раждане
 
 sohappy sohappy sohappy

17 септември

julieta_sv, момченце, 3300 гр, 50 см
Elito K, момиченце - Любов, 3520 гр.
ateto, момченце - Емо, 2400 гр, 50 см, планово секцио
Vessi-barabesi, Мария, 3050 гр., 47 см, планово секцио
smoksi, момиченце, Любов, 3140гр, 49см., естествено раждане
Nikols89, Мaрaя 3100г, секцио
pisanka88 , Алекс 3,550  планово секцио
 
 sohappy sohappy sohappy

18 септември

Jan4et012, Емилия,, 3400гр, 49см. планово секцио
Ekumcheva, Рая, 3300, 50см, секцио
PoliT, Вяра-3340 , 52 см!
BaJleTo , Даниел, 3,400 кг, 51 см.
allana, момиченце, планово секцио
jonka vasileva , Габриел -2980 гр/49см., планово секцио

 sohappy sohappy sohappy

19 септември

Panteryx86, 2340, 49см.,  спешно секцио

sof4e - момченце, спешно секцио

 sohappy sohappy sohappy

20 септември

Lili_f,  Никола, 4500, 54 см., секцио

 sohappy sohappy sohappy

21 септември

ivetyuyu, Мартин -2660кг - 49 см -планово секцио

 sohappy sohappy sohappy

22 септември

vanessa 06 , Кристиян.3870кг 52см , естествено раждане

 sohappy sohappy sohappy

23 септември
Marina Kirova-  Божидар, 3900, нормално раждане

 sohappy sohappy sohappy

24 септември

rumka833 , Искрен, 4060 гр., 51 см,  секцио

 sohappy sohappy sohappy

25 септември

 Sisi, момченце, 3900, 52 см., нормално раждане

 sohappy sohappy sohappy

7 октомври

sss_sss , Валери - 3270гр, 52см, естествено раждане

sohappy sohappy sohappy

8 октомври

myrzelche , Пламен, 4 270гр, 54см, естествено раждане


 
santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa santa2 madnoel Close-mas: People Santa madnoel Close-mas: People Santa

Полезна информация

Грижи за новороденото
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=111

Библиотека - всичко за кърменето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=1844.0

Информация за имунизации
http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

Адаптирани млека и захранване на бебето - подфорум
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=368

Майчинството счетоводно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868167.0;topicrefid=19


santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2 santa2
[/center]

ИДВАТ ПРАЗНИЦИ!


 santa2 madnoel People Santa Close-mas: santa2 madnoel People Santa Close-mas: santa2 madnoel People Santa Close-mas: santa2 madnoel People Santa Close-mas: santa2 madnoel People Santa Close-mas: santa2 madnoel People Santa Close-mas:[/center]

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 09:33 от ateto

# 1
  • София
  • Мнения: 431
Ето, че съм първа в новата тема  Sunglasses Благодаря на ateto за нея и отправям молба да ме сложи в списъка на първата страница, когато й остане време  Hug Старата я заключиха, явно защото има нова. Както и да е..

Marina Kirova, като се замисля, моето намаляне на кърмата, ако си чела предишните ми постове, в които го дискутирахме, започна точно с отказ да суче от едната гърда. Започва, 2-3 минути и после рев, а от другата - без проблем. Така и не разбрах на какво се дължи, но докато премине и то не остана нищо за ядене  Laughing Дано при вас премине бързо  Peace

Аз да кажа за ваксините от вчера - моят син е герой!  Heart Eyes Без температура, без раздразнителност, спа спокойно цяла нощ, яде нормално, малко по-сънлив е от обикновено, но това пък хич не е за оплакване  Laughing Няма зачервяване на местата на убожданията, въобще този път се разминахме без никакви проблеми. И при него ги правят двете наведнъж, аз така предпочитам, за да не го стресирам излишно  Peace

# 2
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Мислех да си допишем останалите две страница, но са ни заключили темата, може би защото избързах с новата, но не знаех после дали ще имам възможност да я пусна. Лошото е, че не мога да пусна линк в старата тема за да видят момичетата, но предполагам ще се ориентират.

Тедичка, добавих те, радвам се че ваксините сте ги понесли добре.

Ние бяхме днес на консултация и ваксини. Пораснали сме с 1 кг. и 5 см., вече сме 5,500кг. и 59см. Боцнаха ни дано нямаме проблеми. Моят педиатър се е преобразовал, ще се захранваме чак след 5 навършени месеца, и то със зеленчуково пюре, а не както преди години. Така че ще си я слушам, въпреки, че големия ми син съм го захранила по "старата схема".

Аз днес не открих гинеколога, както и предполагах. Минах през личната, и там народ много. Ще си кротувам вкъщи, дано не се наложи да тичам до спешното по празниците.

# 3
  • София
  • Мнения: 431
ateto, благодаря  bouquet

И аз ще захранвам по-късно от общоприетото, даже след 6 навършени месеца съм решила. Още умувам дали да започна със зеленчук или с оризова каша. Имам два месеца да го измъдря  Laughing А и ще видя каква схема ще ми предложи педиатърката.

Кико е много живичък, според мен, ще е готов за захранване и по-рано. Вече се заглежда в нас като се храним и примлясква, все едно и той иска да опита  Laughing Четох една статия, в която това е представено като един от признаците, че детето е готово за захранване. Ако ви е интересно, ще пусна линк към нея, за да я погледнете и вие

# 4
  • Мнения: 543
Ето, че ви намерих  Simple Smile благодаря за новата тема, Атето  bouquet
Моето бебче( на 5-ти септември е родена) от няколко дни е страшно неспокойна и не мога да разбера защо, колики ли са, какво е... Когато е будна, реве през цялото време, млъква за малко само ако й дам играчка или пък като я нося.... Мята се цялата, ръце, крака.. Тя по принцип много шава, но сега не се спира, едвам успявам да й сменя памперса от толкова шаване. Останах без ръце да я нося, а китките да не ви казвам как ме болят...  Каква е тази работа, какво е това реване, вие имали ли сте подобни периоди?

# 5
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Пратих ЛС за новата тема на повечето момичета, дано ни намерят.


Луси, и моят бебок има такива моменти, но са кратки, напоследък ми е много добричък, пу-пу да не го похваля  Mr. Green Нашата докторка каза че още му бълбука стомахчето като го преслушва, а аз си  мисля че коликите са ни минали отдавна, защото като се сетя какво беше първия месец........сега е сравнително спокоен. Иначе и аз трудно сменям памперс,  много шава и рита, но нашето е от радост че е без памперс. Та може и да го мъчи стомахчето, някои деца имат по продължителни колики. С носене на ръце успокоява ли се, да не би просто да си иска внимание?

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 15:04 от ateto

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за прекрасната нова коледна темичка!
Нека само хубави неща си споделяме тук.
 Hug
 santa2

Това мятане и реване са колики, според мен, нашия и той е така..

Какви подаръци взехте на бебоците за празниците?
Стефчо ще има и имен ден. Heart Eyes Засега съм му взела дрешки, 2 дрънкулки и 1 пееща крава.

# 7
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Мерси за новата тема  bouquet
Бебо се буди пак да яде през 3 часа и вечер.Направо не издържам, от няколко дни съм с главоболие.Пробвах да го залъжа с вода, ама голям рев дръпна.

# 8
  • Мнения: 509
Ateto, благодаря за новата тема и за личното съобщение Simple Smile ... много е коледна и топла Simple Smile
На бебка и купих лична дрънкалка за подарък за Коледа. Тя има много играчки и всичко останало от баткото и няма какво да и купя. Но понеже за тази точно възраст дрънкалката е емблематична, реших да и взема една, която да си е лично за нея избрана Simple Smile

# 9
  • Мнения: 495
Привет и то мен в новата темичка, за която сърдечно благодаря! Прекрасна е!

# 10
  • Мнения: 509
Мерси за новата тема  bouquet
Бебо се буди пак да яде през 3 часа и вечер.Направо не издържам, от няколко дни съм с главоболие.Пробвах да го залъжа с вода, ама голям рев дръпна.

Много е уморително ... всички знаем Simple Smile, но стисни зъби, скоро ще отмине. Това с водата само удължава мъките, щом се буди да яде, значи е гладно. Дори и да се залъже, ще е за следващия половин един час и айде пак. Нахрани го и лягайте, а една прекрасна сутрин ще се събудиш наспала се и ще установиш, че си спала цели 8 часа Simple Smile

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Мерси за новата тема  bouquet
Бебо се буди пак да яде през 3 часа и вечер.Направо не издържам, от няколко дни съм с главоболие.Пробвах да го залъжа с вода, ама голям рев дръпна.

Много е уморително ... всички знаем Simple Smile, но стисни зъби, скоро ще отмине. Това с водата само удължава мъките, щом се буди да яде, значи е гладно. Дори и да се залъже, ще е за следващия половин един час и айде пак. Нахрани го и лягайте, а една прекрасна сутрин ще се събудиш наспала се и ще установиш, че си спала цели 8 часа Simple Smile

Колко хубаво си го казала  Hug Ще издържим, я Simple Smile

Благодаря зя темата и съобщението, ateto. Много си се постарала.

# 12
  • София
  • Мнения: 431
Мерси за новата тема  bouquet
Бебо се буди пак да яде през 3 часа и вечер.Направо не издържам, от няколко дни съм с главоболие.Пробвах да го залъжа с вода, ама голям рев дръпна.

Много е уморително ... всички знаем Simple Smile, но стисни зъби, скоро ще отмине. Това с водата само удължава мъките, щом се буди да яде, значи е гладно. Дори и да се залъже, ще е за следващия половин един час и айде пак. Нахрани го и лягайте, а една прекрасна сутрин ще се събудиш наспала се и ще установиш, че си спала цели 8 часа Simple Smile
Аз пък смятам, че всичко е до навик. Кирил ядеше за последно вечер в 00-00:30 ч. и след това в 6 сутринта, но това се оказваше много уморително за нас с баща му. Просто заспивахме и не винаги се събуждахме да го нахраним в 00 ч., което значеше, че той се буди в 3-4, понеже предното му ядене е било към 9 и вече е гладен. Затова за един ден му смених графика - нахраних го в 22:30 ч. и го сложих да спи. Събуди се към 3:30, но давах вода, носих на ръце, пях, заспа в крайна сметка. И това беше. От следващия ден беше с новия график, с който е и до днес - хранене вечер в 22-22:30 ч. и след това чак сутрин в 7:30ч. Мен ако питаш, не си е работа това с нощното хранене. Майката като не е спокойна и наспала се, и бебето не е. Ако бебето поема достатъчно храна през деня, няма как да се буди гладно нощем. Аз като променях графика увеличих и дозата на храненето. Това, разбира се, важи и може да стане ако детето се храни по график. Моето е така от родилното. Преценихме с баща му, че така е по-удачно. Ако храните на поискване, не мога да посъветвам  Peace

# 13
  • Мнения: X
Много си зависи от детето, индивидуално е. Някои деца са по - спокойни от други, някои имат много колики, други не. При нас номера с водата не минава.
Още в родилното пищеше от глад, когато вечер не даваха АМ.
Снощи сме заспали в 2.30, от 00 ми се спеше, едвам гледах.

# 14
  • Мнения: 1 452
Ateto, страхотна темичка си оформила. Да ти стане едно празнично Close-mas:
Благодаря bouquet
Моето момченце пак взе да се буди в 4 ч. Не знам защо, ама буденето в 3 - 4 ми е най-гадното, нито към вечер, нито към сутрин. Пробвах да не му обърна внимание, но не можах да го залъжа. А как хубаво се беше научил да спи до към 6. Не знам какво му стана!

Общи условия

Активация на акаунт