Помощ за ПЛЕВЕНските дечица

  • 28 549
  • 604
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 196
Вики, няма как да прескочим директорката, нали трябва документ за дарение.
И така, докато всички минат, за децата нищо не остава.  Sad   

момичета една молба, дали може да отделите време и да се видите с тази майка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431027.15
това и е темата

Майката преди пишеше в нашата тема, сега не.  А и не виждам с какво да й помогнем.  Thinking  Най-много с учебниците   Tired

# 541
  • Мнения: 2 070
Виксън, майка ти ще приеме ли кутии с НАН за най-малките бебоци?
Ще мина да донеса приготвените неща като ми е удобно, но няма да е днес, днес може да те потърси един татко, който да ти докара кутии с АМ.
За съжаление имам само няколко бодита и три ританки, другото са други дрешки. Като порасне Елена - още.

Аз нямам нищо против да давам и на трите дома.  Peace

# 542
  • Мнения: 153
Тина, ти държиш ли на документ за дарение...
Аз може би не започнах от където трябва цялата история... Тези дечица в Дружбенския дом няма кой да ги преобува постоянно. Тях ги преобличат по нещо като график в часовете за хранене. Понеже в момента по "разкладка" им се пада по 1 бр. памперс за 24 часа, сестрите предпочитат денем, докато децата бодърстват и играят да са с памперса, а за нощем са с обикновените си дрехи. Това означава, че те сутрин се будят мокри и изстинали и сестрите  като някакво решение на проблема са започнали да им включват за през нощта нагревателни уреди. Идеята ми беше да посъберем някоя и друга ританка или чорапогащниче, а ако някой има възможност и за памперси и да ги занесем директно в отделението. Нямах намерение за нещо мащабно, но щом ще се превръща в такова - тъй да бъде ...  Място в офиса има - 1 стая е на наше разположение.Ако искате, каквото друго съберем да се обединим с Биберон-а и там вече да се взимат документи и т.н. Ако имате път покрай Театъра, може да се отбиете при мен и да поговорим. Аз също мога да излизам без проблеми - ако сте наблизо ...


# 543
  • Мнения: 1 196
Aз не държа, но ако направим акция в детските заведения, трябва да представим след това този документ. Редно е според мен   Peace
Аз лично извозих доста дрехи, обувки, играчки, памперси,  и детски колички от Ловеч до дома, като междувременно ги прегледах и сортирах. Трябва да кажа че след 1 месец нямаше и следа от играчките и обувките. Най силно впечатление ми направи липсата на играчките - между тях имаше много и нови, но имаше и стари. Една кукла дори я изкъпах и изпрах, защото беше доста стара и  мръсна. И нея я нямаше след месец!  Имам и много ясни спомени от това как нахраниха децата от рождения ден, който направихме там, не искам и да си спомням даже.
Спомням си и старите дрехи, които жените сгъваха за да ползват като пелени, помня и сладки малки личица, които нямат вина за това. Но помня и доста разкази, казани на ушенце, за нещата които стават там. Съжалявам, много искам да помогнем, но да знам за кого го правим. Не желая да подпомагам персонала   Tired

# 544
  • Мнения: 153
Тина, не споря за нищо, казано от теб ...

В такъв случай предлагам да съберем, каквото можем и да се обединим с Биберон-а...
Аз пък имам неща за Тотлебенския дом и довечера мисля да свалям пликовете, където са прибрани ...

# 545
  • Мнения: 1 196
Тина, не споря за нищо, казано от теб ...

В такъв случай предлагам да съберем, каквото можем и да се обединим с Биберон-а...

Офф, знам че не спориш   Hug
Просто ми е болна тема   Tired
Искам да се организираме, да направим повече.

# 546
  • Мнения: 87
Вики, няма как да прескочим директорката, нали трябва документ за дарение.
И така, докато всички минат, за децата нищо не остава.  Sad   
Е добре то излиза, че крадат със знанието на директорката!?!? Вие като забелязахте така очевидните липси на онова ви дарение не повдигнахте ли въпроса?

# 547
  • Мнения: 1 196
Вики, няма как да прескочим директорката, нали трябва документ за дарение.
И така, докато всички минат, за децата нищо не остава.  Sad   
Е добре то излиза, че крадат със знанието на директорката!?!? Вие като забелязахте така очевидните липси на онова ви дарение не повдигнахте ли въпроса?

Зададох, и това което получих като отговор, никой не иска да го повтори пред свидетели или камера. Всеки сам може да си направи извода   Tired

# 548
  • Мнения: 87
Може би има някакво макар и дребно решение, ако се направи приемно предавателен протокол с общ брой на видове дрехи, храни и играчки дарение. Може и това да не ги спре но поне ще има някакъв мегдан за доказателство, а те навярно си пазят персонала поради простата причина, че тези работни места са много ниско платени.

# 549
  • Мнения: 1 196
О, те винаги намират оправдание, скъсали се се, децата са ги начупили, изяли, съдрали. Разпадат се от дезинфекцията. Няма оправия според мен   newsm78

# 550
  • Мнения: 2 070
Добре де, а какво ти отговориха тогава?

# 551
  • Мнения: 1 196
Официалния отговор е
О, те винаги намират оправдание, скъсали се се, децата са ги начупили, изяли, съдрали. Разпадат се от дезинфекцията. Няма оправия според мен   newsm78

А скришом обясняват как реално стоят нещата, и че няма смисъл да си даваме парите и усилията   Sick

# 552
  • Мнения: 5 289
И аз да се изкажа в подкрепа на Тина,защото и аз бях много надъхана преди година -две.За съжаление всичките ни мераци яха попарени. Досега не съм си позволявала да го напиша директно,но и  по думи на хора от персонала директорката има пръст в цялата работа и неслучайно е от години там и никой не може да я махне.Ако тя си беше на мястото ,както вярвам че е в дома в Тотлебен нямаше да има такива кражби или поне щеше да е нещо дребно.Но да ти казват не един,не двама човека от персонала -Не си прави труда,не си давай парите и дори дрешките,защото не отиват там ,където трябва,ами какво да кажем тогава.И как да имаме желание да помагаме.
Търсили сме и помощ от една репортерка,но искат доказателства. А няма кой да ги даде,защото никой не иска да се подпише под думите си.  Confused
Дори от ДБМ в София се разочароваха от директорката и вече не желаят да съдействат.
Защото дори и да се издаде протокол за дарение това не са неща,които могат да се отчетат по колко са използвани. Никой не може да седи и да наблюдава кое къде отива.Това е задължение на директорката,но като там няма контрол ...
Аз също съм влизала в отделението с бебетата и ми се е скъсвало сърцето като ги гледам в тези изхабени дрешки, с парцали вместо памперси,но кажете как да стане? Какъв е смисъла да събираме и да носим,ако за децата пак няма да има?
Социалните да се вземат в ръце и да й направяп проверка,макар да се съмнявам да не знаят,щом това е всепризната истина под сурдинка от години Sad
Между другото съм ЗА да се носят по малко неща на определени хора от персонала  PeaceАз също съм го правила.Иначе е безсмислено,поне за мен  Rolling Eyes

# 553
  • Мнения: 153
Джина, виждам, че сте ме разбрали и казвате неща, които аз немога... /за да не се наложи на майка ми да си търси нова работа няколко години преди пенсия/  Peace

Ерота вече донесе една чанта при мен, в офиса. За съжаление съм била излязла, когато, човекът, за който говореше ДеЩо ме е потърсил,  но той е казал, че ще мине утре ... и така, малко по малко ...

# 554
  • Мнения: 2 070
Мъжът е закарал кутиите направо в дома.  Confused
Някои хора ми писаха във ФБ и ще пратят ританки и пари за памперси
Номадка, може ли да споделиш вие какви памперси взимате? Беше писала за някакви евтини  и готини - искам да ги пробвам за Елена, а може да вземем и за децата от дома.

Виксън, в коя част на Дойран е офиса? Нещо известно наоколо, за да се ориентирам в коя посока да тръгна?

Една приятелка ми каза, че познавала човек от охраната, бил споделил, че изнасят дори памук...

Дребни души.

Общи условия

Активация на акаунт