Тайната на дългата и здрава коса-26

  • 40 184
  • 513
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 631
Anelia85, никаква миризма не ми остава в косата от бирата. Но като че ли шампоанът на Дав повече обираше миризмите и косата ми ухаеше от него на хубаво, а от Клорана не мирише на нищо  Joy
Бира слагам вече трети път - балансира ми мазнотиите от тривитаминола и маслата, защото не слагам мед, жълтък, аспирин... Косата ми е мека и лъскава.

А по колко бира слагаш? Аз преди време си плакнех косата с бира и ми се отразяваше добре. Не съм се сещала да я прибавя към маската, до сега само вътрешно я приемах  Joy

Ами не слагам много, по простата причина, че цялата маска на косата ми е стотина милилитра. На око слагам от всичко. Колкото прецениш - толкова слагаш  Peace

# 61
  • Мнения: 1 365
Последно се боядисвах в червено преди 7 или 8 години, така че едва ли е остатъчен цвят. Последно бях с черна коса, но успях да се отърва от нея. Довечера ще си направя маска само с кокосово масло. Определено след него косата ми е много хубава.
Аз също слага съставките на маската на око, никога не съм ги измервала с точност.

# 62
  • Мнения: 965
Игуанка, това бретонче и аз го имам (да не говорим, че преди бях по принцип с бретонче  Heart Eyes)  Твоето е точно от маската  Peace

Момичета, май тази бира добре се отразява на косата?! А има ли значение какъв тип е косата...  Thinking

hasigill, според мен не си я измила добре. Първият път, когато аз си направих маската излезнах от банята, изсуших си косата и тя стоеше на пръчки. После я измих отново и тогава придоби нормален вид  Peace


Сега стоя маскирана и след около 1/2 час влизам в банята - новото този път е глицеринът. Иначе съставките си бяха както обикновено хума, тривитаминол, мед, ракия, оцет, бадемово масло, от гроздови семки този път, рициново и глицерин.  Flutter Да видим...
 

# 63
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не купувайте този шампоан :

http://www.kzp.bg/modules.php?name=OpStoki&op=info&pid=10000044

# 64
  • Мнения: 2 631
 beerБирата beer2 е богата на минерали и витамини, които ще я подхранят и ще и предадат обем.

За нормална коса
Смесете половин литър бира с един литър вода. Измийте косата си с неутрален шампоан, след което я изплакнете с получената смес.

За сухата коса
Вземете един жълтък, 1 с. л. мек шампоан и 1 с. л. бира и ги разбъркайте докато се получи хомогенна смес. Ако имате по – дълга коса можете да увеличите количеството на съставките, но важно е да се запазят пропорциите им. Нанесете маската равномерно и оставете да подейства няколко минути. После изплакнете косата. Бирата ще компенсира липсата на минерали, ще придаде блясък на косата ви и ще я направи изключително гладка.

За мазна коса
Направете смес от 1 с. л. мек шампоан, 1 с. л. бира и 1 ч. л. ябълков оцет. С получената течност измийте косата си. След това изплакнете с 1 чаша чиста бира и оставете да подейства около 7 – 8 минути, преди да изплакнете с топла вода. След няколко седмици ще забележите, че косата ви не се омазнява толкова бързо както преди.
----
Който иска да сложи бира в маската си, може да експериментира и с пропорциите и съотношенията на бирата с останалите продукти от маската  Peace
Съветите за регулирането на мазната коса може и да пробвам...

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
kafe мерси   bouquet

# 66
  • Мнения: 1 282
Това не е ли лосин? Аз ли не съм добре нещо... newsm78

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това не е ли лосин? Аз ли не съм добре нещо... newsm78

Да, пише си  Laughing  ... лосион ...все едно, продукта е за коса

# 68
  • Мнения: 1 282
Това не е ли лосин? Аз ли не съм добре нещо... newsm78

Да, пише си  Laughing  ... лосион ...все едно, продукта е за коса
Hug Аз лично никъде не съм срещала такъв продукт.
Вчера исках да си купя шампоан на Керанов със сладка глина, ама толкова се зачудих. Ще помисля още ден-два, чух хубави отзиви за шампоаните на Сери...
Защо няма две  марки шампоани, та да не се чудя толкова много.  hahaha

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 15:06 от anastangelche

# 69
  • Мнения: 2 631
Ами аз само искам да ти кажа, че повече никога няма да ползвам Сери, ако ще и да ми го подарят! Изобщо не останах доволна!
100 пъти по - доволна съм от шампоана на Дав, който не очаквах да е толкова мек и нежен, и така лесно да отмива ония неща, дето си клепех по главата в началото.
 Peace

# 70
  • Мнения: 4 496
Сикрет, благодаря! Това не е ли лосион за връщане цвета на побелелите коси? Преди време гледах някаква реклама и се посмях от сърце...
Сега разгледах всички опасни стоки в този сайт... ooooh!



Не се престраших да сложа прясно мляко. Като че ли не ми се експериментира вече.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 15:49 от мис арк

# 71
  • Мнения: 1 282
Сикрет, благодаря! Това не е ли лосион за връщане цвета на побелелите коси? Преди време гледах някаква реклама и се посмях от сърце...

Не се престраших да сложа прясно мляко. Като че ли не ми се експериментира вече.  Rolling Eyes
Не е голяма загуба. Действай с "твоята" маска. Някой друг път може да ти дойде музата и за прясното мляко.

# 72
  • Мнения: 965
Краси, и аз не съм слагала досега прясно мляко  Rolling Eyes Освен него, не съм опитвала още с бира, с плодов сок, картофен сок... има време за експерименти. Засега ще почакат - единствено се престраших да добавя глицерина и рициновото и поне засега съм доволна от второто. Косата ми е още мокра и не мога да кажа дали е хубава като предишния път  Flutter

# 73
  • Мнения: 2 631
Одеве си разглеждах челото и се зачудих дали следващия път (ако не забравя, естествено) да не си намацам и веждите с маска  Joy
Редички са ми, щото...  Whistling

# 74
  • Мнения: 3 695
Одеве си разглеждах челото и се зачудих дали следващия път (ако не забравя, естествено) да не си намацам и веждите с маска  Joy
Редички са ми, щото...  Whistling
много добра идея и ако стане ще е страхотно Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт