да избегнем ''добрите'' съвети!

  • 1 632
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Нашата е много компетентна и също е за захранването след 4-5мес. и за продължителното кърмене.Винаги отговаря на множеството ми въпроси.Единственото,което не го възприех е даването на вода със захар срещу жълтеницата-добре че беба не искаше да пие вода.Да не говорим,че не ме притиска с някакви съвети,а изчаква да я питам и винаги знае/проверявам обикновено и от други източници- все пак става дума за бебка/.Много си я обичаме! Grinning

# 16
  • Мнения: 745
и аз отчитам като грешка даването на подсладена вода.уж било добре за жълтеницата.в крайна сметка разбрах от форума,че това не е така.и едното няма нищо общо с другото.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Първото и най-важно нещо е човек да избере педиатър, с когото да "говорят на един език".
Аз съм изключително доволна от нашата лекарка, но първоначално се допитах до познати, приятели, до моето джи-пи и др., които знаят моите възгледи и те ми препоръчаха педиатър, който да ми дава най-приемливите за мен съвети по отношение на отглеждането на децата ми.


Така е. Аз първо четох доста, приех нещата, които се доближават до "философията ми за живота", след което се поинтересувах за педиатър със сходни виждания. За мой късмет имам и близка приятелка, записана при нея (цялото им семейство). Записах си детето, останах доволна, после записах и себе си и мъжа си при нея.

Тя е съвременно мислещ човек, четящ и квалифициращ се непрекъснато. Подкрепя късното захранване, кърменето, излизането на чист въздух, воденето на бебета на море, занимава се с хомеопатия и не бърза с тежките лекарства. Всичко това ме устройва идеално, защото нямам спорове с нея, имам й доверие и не я лъжа Mr. Green

Ако нямаш доверие на лекаря си, по-добре хич и не ходи при него.

# 18
  • Мнения: 1 155
Да не давам каши, защото от тях се пълнеело.

# 19
  • Мнения: 959
Отчитам като грешка,буденето на бебето на всеки 3ч.Правех така с синът ми по съвет на педито и много го изнервях,тамън си заспиваше детето и аз,опс минали са 3ч.и бутам ядене,беше мъка и за него и за мен SadПосле с малката такова нещо не съм правила и тя сама си се будеше на 4ч.да се храни.

# 20
  • Мнения: 1 733
Нашият педиатър ми е давал много съвети, които не съм спазвала. Един от тях беше да започна захранването още от втория месец с плодови пюрета.

# 21
  • Мнения: 537
3.Да давам вода на малката след 24 часа ако се събуди
4. На 4 месеца вече ме караше да слагам прясно мляко в зеленчуково пюре и това при условие, че аз още имах кърма и й казах  #2gunfire
Естествено не съм ги спазвала тия двете.
При нас в мед. център има няколко доктори и по принцип, при който ти се падне конслултацията него питаш, тази лекарка при която я водя, когато е болна не води консултации и мисля, че е добра, само дето досега не ми е казвала, че имам право на профилактичен преглед при ортопед, от тук го научих  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 773
Цитат
Да не го водя на задължителния преглед на ортопед
и моят педиатър каза, че не му е нужен такъв преглед - изрично го питах... #2gunfire иначе една педиатърка, при която ходих инцидентно ми каза до го храня 5 пъти на ден и да спирам нощното хранене, давайки вода, а не да кърмя на поискване, както правех...за мое и на бебо щастие не я послушах  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 126
Да будя нощно време за кърмене след първия месец
Да спи повита в пелени първите 10 - 15 дни /навън беше 40 градуса/
 #2gunfire.
Да дам сок след първия месец, плодово пюре след втория, зеленчуково след третия и т.н. #2gunfire
 Да давам кисело мляко вместо АМ след като я отбия

# 24
  • Мнения: 27 524
Ще помоля настоящите мами от форума да споделят какви съвети са ви давали педиатрите,който са били ненужни и неправилни при отглеждането на децата.

Никакви.  Flutter
Педиатрите на Криско са в Белгия и тук няма големи грешки. Е, караше ме една на 20-тия ден да съм махнела нощното хранене  ooooh! Twisted Evil Идеално няма  Rolling Eyes След раждането спорех с тях за забелване на пишлето, за сока, за захранване, бяха големи дебати и доста чудене от тяхна страна откъде съм изпаднала с подобни малоумни въпроси  Laughing
В България също съм приятно изненадана от двамата му педиатри - препоръчват много кисело мляко при прием на АБ, а също и Зиртек. Както и са внимателни, подробни, мили, спокойни, обясняват всичко. Клиника Вита и по препоръка на Пипинка единия, другата - по случайност, но пак там Peace

# 25
  • Мнения: 22 437
честно казано аз много не слушам нашата педиатърка, доверявам се предимно на неонатолога.
Но и тя досега не ми е казвала нещо като - сега ще захраниш със сок, сега с пюре и т.н, или пък нещо друго.

# 26
1. още преди 40я ден искаше да давам сокчета.
2. не позволяваше нощно кърмене.
3. нищо не каза за ортопедияен преглед и аз баламата не се сетих чак до края на 4ия месец, но и тогава смяташе, че е рано, извиках си доктора вкъщи на частно!...
сигурно има и още, но не се сещам

# 27
  • Мнения: 1 674
мноооого полезна тема

# 28
  • Мнения: 521
Аз също не съм доволна от педиатърката на сина ми мисля че нито един неин съвет не съм изпълнила или взела под внимание , записах го в частна педиатрична клиника и от там съм доволна , а относно съветите които считам за меко казано неправилни
1. да дам сок на няма 2 месеца
2. да не го храня след 12 часа
3.че всички АМ били еднакви
4. да го карам да стъпва на крачетата си на 3 месеца
5.добре че един приятел на мъжо е детски ортопед иначе едва ли би ми казала че се прави такъв преглед
Толкова са много че сега не се сещам за повече Simple Smile

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 238
1.Вода със захар заради жълтеницата(добре че малката не искаше)
2.Да давам вода между храненията.(не е добре за кърменет пък и бебка не искаше)
3.Да кърмя на 3 часа.(това е дете,а не програмирана машина все пак)
4.Да давам само едната гърда на хранене.(и един ден нямаше да кърмя така)
5.Да махна нощното хранене още първия месец.(малката ако се събуди я храня естествно)
6.Да дам сокче на 40 дни.(не я послушах)
И всичко това само за 2 месеца,милото държи да я сменим и май ще го послушам.

Общи условия

Активация на акаунт