захранване на 5 месечно бебе

  • 2 244
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Ако на някой ще му е от полза Hug: аз се ръководих от схемата за захранваен на детето с цел запознаване с храните.
http://ilianas.hit.bg/Schemes.html#hip

# 16
  • Мнения: 159
И аз да попитам, вече давам картофено пюренце с картофче и кърма (но кърмата не се вари, само разреждам пюрето). Вчера на консултацията ми казаха да започвам с кисел от безглутеново нишесте, адаптирано мляко и плодово пюре... Не съм купила адаптирано мляко, не искам да давам, все още имам кърма. Въпросът ми е, мога ли да правя накак си въпросният кисел с кърма... или направо да опитам с готовите каши - какво толкова полезно има в кисела не знам. Педиатърката ми каза, най-малко седмица да яде кисел и после да  давам каши?!?!?! Посъветвайте ме!

Не че съм много веща, аз просто съм една обикновена мама, не съм доктор, но тези педиатри ме изумяват понякога. Не че нещо ще му стане на бебчето ти според мен от кисела, ама какъв е този "юруш" дето ти го препоръчват?! Мисля си, че спокойно можеш да си продължиш с кърменето до другия месец даже към края ако бебчето ти се чувства добре така и чак тогава да дадеш каша. Не че имам нещо против кисела ама си мисля, че не е нещо кой знае какво. После можеш да си редуваш каша и кисел или пък само кърмене. Ако сега започнеш да заменяш и следобедното хранене  ще ти намалее кърмата. Ако си решила, че това искаш давай. Аз малко се ядосвам на темата за кърменето, защото аз много исках да кърмя и успях за жалост само 2 месеца по повод подобни съвети и чак после се порових тук във форума ама уви. Ако искаш прочети повече за кърменето (ако не си чела разбира се де). Тук във форума има много хубави темички и съвети. Те ще ти дадат най - добре отговори на твоя въпрос, защото има мнения и статии на специалисти по темата. Пожелавам ти дълго кърмене и успех със захранването. То няма да избяга, така или иначе ще хапвате и каши и кисели и всичко останало, ти избери най - доброто за твоето бебченце.  bouquet

# 17
темичкат ми е интересна защото ни предстои

# 18
  • Мнения: 1 173
в началото на 5 м започнахме с оризова каша , слагах по 1л в млякото(изцедено). постепенно увеличих . с оризовата каша бъди внимателна , да не се запече бебето-ние нямахме проблем . в края на 5м му дадох 2 с.л пюре от морков-изрина се от бета каротина в морковите. отложих пюретата с още 2 седмици , и така след това , с тиквички ( тук няма тиква), грах, зелен боб -първата серия на Гербер.

Общи условия

Активация на акаунт