Новата тема на френските омайници ;)-11 по ред

  • 20 416
  • 291
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 465
Здравейте,

Мистик стига толкова песимистично си гледала на тази сватба - нали знаеш, че човек когато си мисли лоши неща, ги привлича. Хич да не ти пука. Пък за SG нямам думи. Shocked
Мамба и при нас не се минавало през кметството за записването в матернела.
Мише, аз проблеми с VP не съм имала, но моята приятелка тук - да. Преди Коледа беше напоръчала един куп подаръци при тях и имаше една "загубила" се стока - пратката беше тръгнала, пък стигнала до не знам къде си, накрая така и не я получи, писа им, и и върнаха парите по сметката. Това добре, ами има един друг сайт пак за частни разпродажби. Те направо се оливат - пращат например бельо без етикет. #2gunfire За Bazarchic иде реч.
Тук е слънчево и ние се разходихме и пихме кафе навън, но пък е доста по-хладно от вчера. Вчера на обяд в центъра на Антиб беше 21°С.

# 106
  • Мнения: 1 909
Един музикален поздрав против дъжд, мрачно настроение и болести

http://youtube.com/watch?v=-YUxbDEPFiM

Приятен уикенд!   bouquet

# 107
  • Мнения: 2 907
Преди да се чудите коя съм, споко - аз съм, в немската имаме карнавал и всички са маскирани.

Днес беше отвратително мрачен ден, дъжд и само дъжд. И утре когато ще обикаляме из Страсбург го дават пак лошо време и най-вече дъжд. Аз все пак се радвам, че заминаваме, имам нужда от малко разнообразие.

Чумбо, сладурска е песента, харесва ми текста.

Това със СЖ съм ви го казвала. Всмисъл не мога да ги осъдя, тъй като съм подписала нещо, което им позволява да сложат парите в акции. Само че уговорката не беше такава. Когато подписвах, то беше за най-обикновена сметка с нормални лихви. Тук идва лъжата от тяхна срана и моята наивност да вярвам на банков служител в костюм и вратовръзка. На третия месец получихме писмо с отчет колко пари сме загубили  Shocked Тогава разбрахме какво правят те с парите ни, но беше късно. Първо бяхме "загубили" около 5 хиляди, беше невъзможно да продадем акциите ( които бяха скрити, нямах дори право да им знам името, че да следя на борсата, сиреч бяха някакъв фонд), имаше срок още три месеца и докато той мине, загубата се удвои. И така. Накрая продадохме всичко на много неизгодна цена, с огромна загуба, махнахме се от тази банка, аз ги псувах, заплашвах с адвокат, а те ми се усмихваха ехидно.
Но това няма общо със сегашния скандал, разводът между нас беше преди няколко месеца.

С ВП съм поръчвала само веднъж, Клео знае. Ей Клео, тази рокля още не ми става, да му се не види. Голям оптимизъм съм имала щом я поръчах такъв номер  Laughing

# 108
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мистик, веднага те разпознах  Wink

Утре в 4.45 с Тони двамата заминаваме на ски за един ден. То ще е по-скоро на шейни, ама айде... А мен днес ме лепна сутринта някакъв вирус със гърлобол и хрема и ми прили4а на ангина, защото не кашлям засега. Лекувам се както мога, но нямам много време  Rolling Eyes Дано дребосъка поне да е здрав и послушен, ама много ме съмнява второто  Twisted Evil  Стискайте палци поне там да не вали дъжд  Praynig
Сега отивам да спя 4е ми остават 5 4аса сън, ако заспя, де  Confused

# 109
  • Мнения: 1 194
Дитер, получих заплатата, ама доста се изпотих от чакане, щото от работата твърдяха, че са платили и ме съветваха да се обадя на СЖ и аз вече виждах как им плащам дълговете, ама за щастие имаше просто закъснение...Аз подаръците ги поръчвам само онлайн: http://www.jazz.societegenerale.fr/
Доста се стреснах от твоята история, дано вce пак намерите някакъв начин за обезщетение Praynig

Мишенце, дано Бобо кара леко шарката, а другите да се разминете HugВярно, че е заразна, но мисля, че възрастните не я ловят толкова лесно, а има шанс да сте я карали с по три пъпки и да не знаете...
Аз вчера за първи път се бях навила да поръчвам едни сутиени триумф по ВП,ама ми се размина заради мъжа ми, сега вие ме разколебавате... Thinking

Мамо Щ, весело изкарване утре! Дано си здрава!
Лека нощ

# 110
  • Мнения: 1 465
Mariakara, aз никак не съм разочарована от VP. Поръчвала съм си 2 сутиена от тях на кукаи, и двата много добре ми стоят и са много красиви. И бельо съм поръчвала, и от него съм доволна. Да не говорим, какво портмоне успях да си взема на коксинел Flutter
Мамо Щрумпфот понеделник още и тримата сме така. Rolling Eyes А от смучене на стрепсилс, взе и коремът да ме наболява. ooooh! То не, че има полза от тези пастили, ама...
А от SG съобщиха, хората с влогове до 70 000? да не се притесняват, нямало опасност да изгубят нещо. За останалите, незнам. Слава богу само тази банка не сме ползвали Laughing
И от мен весело изкарване на ските!!! Party

# 111
  • Мнения: 847
Здравейте и от мен по късни доби...
Мистик голям карнавал сте си спретнали във вашата тема... Wink
А това със СЖ много гадно , да не знаеш ве4е на кого да се довериш.....тъкмо днес си мислех за това колко са довер4иви хората във Фр-я ....Дано утре не вали на разходката ти във Страсбург...
Поля, да записването за матернела се прави директно в у4илището ,следобяда ходи в едно истинско мери , в което ми дадоха информацията....само за кантина се взема досие от кметсвото...
Та , Мамо Щрумф виж пак какви документи са ти дали ....
Ние явно ще имаме проблем с у4илището , и ще трябва да се борим с френската администрацията ,но няма да ни е за първи път... Wink
Доколкото разбрах , дерогациите много трудно ставали....ще видим де...
Как успявате да си намирате неща по ВП? Аз все още нищо не съм си харесала , а и откакто 4етох как пе4елят на гърба на купува4а нещо не се навивам да поръ4ам...
Готови ли сте за пала4инковия ден утре?
Шумби , мерси за поздрава.. Hug
Хайде лек уикенд от мен. Hug

# 112
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 826
Разписвам се само да ви кажа, че ви изчетох ("I just called to say I love you", дет' се казва Simple Smile).
Утре като се понаспя - повече.

Мистик, покрай твоя аватар се сетих за неразумните ми младежки години, когато Модърн Токинг бяха на върха на славата си и имаше един лаф, че се казвали "Дитер Болен и Педро Здравия" Wink. Спирам да ръся глупости и отивам да се хоризонтирам, че съм в остра липса на хоризoнтируемост последните няколко дни. Laughing

Лека!

# 113
  • Мнения: 1 325
Момичета, знаете ли какво мога да пия за гърло, да става за кърмачки, че едно гърло ме мъчи още от раждането и се мъча тук с един хомеопатичен сироп който нищо не ми помага, та така си го влача това гърло три седмици почти.Да ви се оплача, чувствам че едната ми гърда е доста твърда и напрегната, и Даная не сучи май както трябва от нея

# 114
  • Мнения: 847
Мару Рус , за гърлото има едни хомеоапати4ни таблетки ,които много помагат, поне при мен и стават за теб- Хомеожен 9 и Хомеовокс - незнам как то4но те боли гърлото - за4ервено ли е какво е,но питай за тях в аптеката и ще си избереш едните....те са за сму4ене ,но при мен има ефект...
За гърдата - направи си масаж ,възможно е да се е събрала кърма , направи си масаж с кръгови движение и ще видиш как ще те облек4и и бу4ките които са се събрали ще се "разбият"..
Хайде лек и слън4ев ден от мен. Hug

# 115
  • Мнения: 1 194
Мари рус, за гърлото пробвай "бабини лекове " на базата на мед примерно. Аз си спомням, че имах голям проблем с това докато кърмех, и на мен хомеопатията не ми действаше...

А за гърдата , пробвай с помпата + масажи под душа. Знам и за зелеви листа в сутиена, но не съм опитвала! Успех

# 116
  • Мнения: 3 241
Едно salut от мен, че съм много заета! Simple Smile
Вчера си нямах работа и отворих Конквистадора на Cleo и от тогава съм постоянно там. И мъжът ми се зарази и сега всеки си цъка на компютъра и няма нужда да си говорим Simple Smile

Бързо оздравяване на повече и по-малко болните.  Hug
Сбъдваща мечти, какво стана с шарката? И вие ли сте жертви?

А на Хер Боолен - Хелау, Алааф и много конфети Wink

# 117
  • Мнения: 2 907
Ех, момичета, имах яка нощ...Страсбург е моят град, моята територия, моят свят. Излязох снощи сама, мъжете налягаха да спят, нямах друг избор.  Откога не се бях забавлявала така, прибрах се в 4 сутринта и си пеех сама  Laughing Днес ще се поразходим, че тази вечер се прибираме в нашто село и сигурно ще роня крокодилски сълзи. Пак забравих да играя лото тази събота, мерд! Местенето в Страсбург се е отложило за незнайно дълго, или докато спечеля минимум десет хиляди от лотото. Липсва ми животът тук, съжалявам, че ви занимавам с това, но винаги ми е много тежко когато осъзнавам, че не съм щастлива там където съм. Ох, дано скоро се  махнем от този депримиращ вилаж...

 Иначе всичко е 6, наслаждавам се на всеки момент. Както и на бирата, тарт фламбето  и слънцето. С други думи - не вали  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 846
Здравейте,

навестявам и аз да не ме забравите  Grinning.
Записах се на френски в една школа и тъко исках да ви се похваля как е минал първият ден и то учителката не дошла днес  ooooh!.
Та ще чакам другата седмица.

Да ви питам, знаете ли колко време след като се омъжите получавате френско гражданство?
Нещо ме стреснаха от сорта на 4 години  #Crazy

А даже и омъжени за франзузин докато получите гражданство, не можете да работите предполагам?

Следващият ми поред въпрос  Crazy е за дипломата, признава ли се обучението ти в БГ и въобще какъв е реда за легализиране и т.н? Вярно ли е, че не признават превод на диплома от БГ, а само от френски преводач? Четох нещо подобно из стари теми.

Ох, леле колко въпроси имам, но ще ги давам на порцийки  Whistling  Crazy
Дано да ме търпите дълго  Praynig






# 119
  • Мнения: 307
Здравейте мами,
Извинявам се ,че ще се включа при вас с въпрос,неотнасящ се за децата.Но за мен е важно.
Кучето ми е болно от рак на надбъбречната жлеза. Има нужда от митотан (mitotane) ,който намалява симптомите и дава
по-продължителен живот. Но в БГ го няма и лекарите казаха,че има в Западна Европа. Ако случайно някоя мама от вас има възможност да провери колко струва и как може да се внесе в България ще съм страшно благодарна.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт