новата фамилия

  • 4 305
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 685
Не си смених името, ако бях сложила и тире нямаше да мога да го изпиша на един ред, а и не ми звучи добре. Мъжът ми нямаше нищо против.

# 61
  • Мнения: 891
Смених я по свое собствено желание.
Не ми беше трудно да свикна.  Peace

# 62
  • Мнения: 11 747
интересни мнения прочетох! Peace
Аз нямах търпение да си сменя фамилията, че никак не ми допадаше популярното Георгиева, което носех преди. Свикнах с новата фамилия моментално, не ми е било проблем. Свекървата не ме харесваше дотолкова, че се надяваше да не вземам фамилията на сина и (защо ли...? Thinking ), но не стана така. Аз и не бях разбрала за ненйите надежди преди сватбата.
Разведох се и останах с фамилията на бившия ми мъж, защото ми беше невъзможно в онзи момент да сменям всички документи и прочие.

Сега се надявам пак да си сменя фамилията, с тази на бъдещия ми съпруг. Няма причина да нося тази на предишния.
Всъщност в повечето моменти ми е все едно каква ми е фамилията! Някой тук каза, че майка му и баща му го хранели и нямало да им остави името. То това фамилното име не е ясно чие е.Някакво име, нищо не ми говори. Аз се припознавам с първото си име, личното, оттам нататък...., разни имена.

# 63
  • Мнения: 242
Смених я,първоначално не можех да свикна с нея,ама сега даже не ми прави впечатление,все пак човека прави името ,а не името човека значещ.

# 64
  • София
  • Мнения: 39 771
Смених я, по мое решение. Малко трудно свикнах с нея в началото Simple Smile

# 65
  • Мнения: 169
Не сме женени, но той добре знае, че не бих си сменила фамилията. Детето нали носи неговата, защо му е и аз да си сменям името. Сигурно се свиква с новото име, но аз си харесвам моето и не желая да се променя.

# 66
  • Мнения: 129
Аз също си смених фамилията,в началото ми беше трудно и винаги си се представях със старата,но свикнах.Сега дори много и се кефя,макар че и да си бях останала с моята мъжо нямаше да има нищо против.

# 67
  • Мнения: 46 522
Смених я, защото много ми харесва неговата  Simple Smile

Познавам мъж, който взе името на жена си, искаше да е с интересна фамилия  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 685
Познавам мъж, който взе името на жена си, искаше да е с интересна фамилия  Simple Smile

А защо не? Simple Smile Моя е горд и не би го направил, но не виждам нищо необичайно...

# 69
  • Мнения: 11 747
И аз познавам мъж, който взе фамилното име на съпругата си - Балабанови са. Не знам поради какви съображения в техния слуай, но това се среща по цял свят, има много примери и на популярни личности.

# 70
Аз съм с тиренце и то защото направих компромис спрямо съпруга ми,ако той не беше настоявал изобщо нямаше да я променям.Аз си го харесвам и продължавам да си се представям по старо му  Joy

# 71
  • Мнения: 511
Аз съм с тире. Имах намерение да си я сменям,но когато дойде моментът да зачертна името във формуляра нещо не можах да го направя, мъжо видя,че изпадам в  #Cussing out Twisted Evil  и ме убеди да не я сменям. Laughing

# 72
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Смених я и ми пасна по-добре от старата.

# 73
  • Oslo
  • Мнения: 659
Моята не харесвах от малка, тази ми подхожда много повече... Радвам се, че я смених.

# 74
  • Мнения: 398
 Ами аз толко много исках да се отърва от старата ми фамилия.Изобщо имената ми с изключение на първото са много рядко срещани и странни.Навсякаъде спелувах буква по буква презимето си и  фамилията.А в училище и в университета преподавателите лесно ме запомняха и като отсъствах биеше на очи.

 И така с удоволствие си я смених.Но сега ми липсва де.
 Но на работа колегите все още си се бъзикат и си ме наричат със старата фамилия , така ,че не всичко е загубено. Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт