новата фамилия

  • 4 302
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 228
С тиренце. Не исках да си сменям моята фамилия, но ми се искаше и фамилията на мъжа ми да нося. Малко е неудобно обаче при попълване на документи или, ако се наложи да диктувам имената си по телефона. Получава се малко.... последния да затвори вратата.  Laughing

# 76
  • Мнения: 6 620
Смених си я ,това с тирето ми се струва тъпо /освен ако дамата не е известна/.
Свикнах лесно.Понякога използвам моминската си -Георгиева ,защото новата ми е Сърталанска и се започва с едно "как ,как казахте" ...........

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 19:55 от Iliana _

# 77
  • Мнения: 1 564
Смених я и никак не ми беше трудно да свикна с нея Peace
И аз така. Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 6 011
когато се оженихте,сменихте ли си фамилията или предпочетохте да сте с теренце?
ако сте я сменили,как свикнахте с новото име,трудно ли ви беше?
Смених я без колебание и много лесно свикнах.

# 79
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз с тире, саме бъзикат сега че съм с 4 имена,когато искам пиша моята и така, не съм свикнала още.

# 80
Смених я и все още не мога да свикна.Като се пиша някъде несъзнателно пиша старата си фамилия.Може би с времето се свиква.А тире при нашите фамилии е изключено.

# 81
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Смених си я. И свикнах лесно с нея. На мнение съм, че всички членове в едно семейство трябва да са с еднакви фамилии. Затова и писахме дъщерята с нашата фамилия (макар че стана "на квадрат"), а не името на дядо и за фамилия.

# 82
  • Мнения: 959
Смених си я. И свикнах лесно с нея. На мнение съм, че всички членове в едно семейство трябва да са с еднакви фамилии.

На същото мнение съм.

# 83
  • Мнения: 6 713
Приех фамилията на съпруга си и много лесно свикнах с нея Peace

# 84
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Изобщо не съм си сменяла фамилията, останах си със своята, без тирета и други подобни.
Hug

# 85
  • Мнения: 603
Аз се написах с тире... Фамилията ми стана доста дълга, но пък на работа ме знаят с бащиното име и нямаше как... Исках да взема фамилията на съпругът ми, но той настоя да съм с тЕре, защото винаги това съм искала. Може би той отстоява моите искания повече от самата мен.  Crazy

# 86
  • Мнения: 332
Запазих си моминското име  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт