За миризмата от котките...помощ

  • 14 143
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 854
Пусни го да стане татко
А това защо?

# 16
  • Мнения: 180
Само кастрация е спасението. И никакво бенто и др. тем подобни. Моята котка вече 16 години ходи в празен леген. РАЙ. Съветвам всички да се постараят да го постигнат. Вече го обяснявах в една тема. Тогава гледането на коте е наистина удоволствие

# 17
  • Мнения: 854
Преди много години пак си гледахме мачоци, тогава нямаше котешки тоалетни та си пишкаха на празен леген. Бяха дори 2, един в друг, с разстояние между тях, горния с дупки, за да се стича течността в долния. И въпреки това имаше мокри, напишкани лапички по пода, покрай легените. В това отношение Бенто-то, което ползвам е супер, защото пишканото не се разлива и котето не стъпва в него.

# 18
  • Мнения: 1 218
Мацки и аз имам един сладур в къщи бял със сиви краища по муцунката, лапите и опашката, а и много рошав със сини очички. Котарак от породата калър пойнт на годинка и половина. Засега не маркира територията си, ходи си в тоалетна от тоя гелообразните купувам - там въобще няма никакъв мирис. Гела попива урината и от бял става жълт, а акото още като го видя , че се е запътил към кенефната и чакам от засада и веднага го изхвърлям. Няма мирис никакъв в къщи   Naughty
Иначе де види бутилка от минерална вода, събаря я на земята и я изнасилва  Rolling Eyes
А и още нещо, лятото всяка събота е строен в банята и го къпя. Зимата по-рядко, но в месеца веднъж поне е изкъпан. Ветеринаря каза, че не било добре туй често къпане, ама не мога да го трая да ми смърди на котарак, самата му козинка се вмирисва бързо и при гушкане се усеща. Взехме му сега за зимата, една пудра за котки, не е скъпа около 10 лв е, с нея се освежава козинката и не мирише после.

Льо ,как в празен леген, като пишка не си ли напоява лапите в урина ??? Моя докато беше бебок пишкаше по 2-3 капки, ма сега  newsm78 направо пълни легена  newsm78 та се чудя ...

# 19
  • Мнения: 65
В нас имаме котарак. Самата му козина за да не мирише когато го реша го пудря с обикновенна бебешка пудра. На него му е много приятно, а и след това мирише много хубаво

# 20
  • Мнения: 20
Късокосместите котки не миришат ,  но колкото по дълга е козината толкова  повече миреше и се омазнява и сплъстява .Решението е къпане ,когато се омазни ,постригване и ресане  поне два пъти в седмицата.

# 21
  • Мнения: 20
За тези ,които ги пудрят имайте предвид ,че всичко което му ръсите те го облизват ,това може да доведе до нови проблеми.

# 22
  • Мнения: 65
За тези ,които ги пудрят имайте предвид ,че всичко което му ръсите те го облизват ,това може да доведе до нови проблеми.

То при нашия котарак проблема е точно, че не се мие сам. Ближе си само космите под главата...абе не е като нормалните котараци. А иначе за съдържанието на пудрите съм питала ветринар и каза, че няма проблем, ама де да знам. Все пак един господ знае вътре какво им ръгат.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 052
Ами освен от чиста суета, все пак в природата му е да се размножи (аз няма да съм спокойна за себе си, ако съм го лишила от това Wink). Не знам за мъжките как е, но за женските се препоръчва да са родили. Така и направих, когато си кастрирах котката. Първо я изчаках да стане на годинка, след това роди и тогава...сещаш се. Беше ми много мъчно в началото, но сега не съжалявам.

# 24
  • Мнения: 649
ако е мъжки винаги ще ухаее от него, просто трябва да му резнат котешкото мъжко достойнство и ще престане. Аз в къщи имам коте и грам не мерише, проблема при нас е че му пада козината и е бял и си личат космите му навсякъде.

# 25
  • Мнения: 180
Женските котки са такива чистофайници. Тя наистина ходи по- често и отделя малко урина. /Това вече се дължи на цистита. Ядеше много сухи храни като млада/   А  легенчето е под лек наклон в банята . Гледам я как кляка в горния край и мигновено изскача от легенчето като приключи.Вече е загубила инстинкта да зарива.и не драска.  Имам и тоалетна  с двойно дъно /донесохме я от чужбина/ -горният съд е като решетка ,но тя не я харесва . Иначе е супер и там не може да има никакво намокряне.

# 26
  • Мнения: 180
Късокосместите котки не миришат ,  но колкото по дълга е козината толкова  повече миреше и се омазнява и сплъстява .Решението е къпане ,когато се омазни ,постригване и ресане  поне два пъти в седмицата.

 Всичко зависи от котката. Маята ангорка  не е къпана от 10 години. И винаги е безупречно чиста. Само я реша. Имаше микроспория като малка и спрях къпанета. В много учебници пише ,че котките се къпят само за участие в конкурси и изложби.

# 27
  • Мнения: 854
Ами освен от чиста суета, все пак в природата му е да се размножи (аз няма да съм спокойна за себе си, ако съм го лишила от това Wink). Не знам за мъжките как е, но за женските се препоръчва да са родили. Така и направих, когато си кастрирах котката. Първо я изчаках да стане на годинка, след това роди и тогава...сещаш се. Беше ми много мъчно в началото, но сега не съжалявам.
Не е така, това е така да се каже "градска легенда".
С кастрацията освен, че спира да се разгонва котката, ветеринарите твърдят, че се намалява и риска от тумори и пиометра (възпаление на матката). Тези неща се случват, когато има бушуващи хормони, в следствие на разгонвания, раждане. Именно за това е добре да се кастрира котка преди или след първото разгонване, преди хормоните изобщо да са се раздвижили. Едно раждане няма никакви здравни основания.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт