За цвета на очите

  • 11 051
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 941
от както се родиха и двете ми щерки са със сини очи, бистри, малката е с по тъмно сини, но мисля че няма да се променят, каката я кърмих до година и три месеца, малката още я кърмя

# 16
  • Мнения: 491
Очите и се избистриха към 6-я месец,но ми се вижда,че си променят цвета често. newsm78Мисля,че до 1-2 години е нормално.

# 17
  • Мнения: 13 809
колкото и да се бистрят очите на бебетата мога да коментирам едно- ако бебето се роди със светли очи- никога не потъмняват. Не съм чула и за случай когато да се роди с маслинено черни и после да променят цвета си в сини. Обикновено всичко е вариации - светлите очи мога да варират през синьо зелено сиво или шарено, а тъмните в различни вариации на кафяво.
И двете ми деца са кърмено по година и макар че аз съм сини очи и ми искаше поне единия да е със светли очи още от родилното стана ясно че ще са с маслини като баща си...

# 18
  • Мнения: 2 122
моята хубавица се роди с прекрасни виолетови очи, после изсветляха- станаха сини до 5 месец, след което почнаха да се появяват кафеникави жилки и сега е с пъстри очи, все още кърмя
така ми се искаше да е със сини очи, ама същите като на баща й са в момента, моите са почти черни

# 19
  • София
  • Мнения: 39 765
Както повечето мами са писали - при всяко дете е различно.
Дияна беше както щерката на mini_79 - роди се с лилави, след две седмици станаха сини. На 3г и малко станаха пъстри.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
При Тери спряха да се променят около годинката.

# 21
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми се роди със сиви очи като стана на 2 месеца станаха сини и все още е със сини очи като на баща си Grinning

# 22
  • Мнения: 1 771
Синът ми се роди със сини очи /не бяха мътни/, към четвъртия месец като че ли му изсветляха още...много би ми било интересно да наблюдавам как небесно сините очи стават кафяви  Laughing

# 23
  • Мнения: 102
Аз също съм чувала че до годинката трябва да се избистрят.На синът ми очите му станаха кафяви на около 3 месеца,на щерката обаче все още са небесно сини(при положение че ние с тати сме с кафяви newsm78)

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При нас вече се вижда ясно цвета. Но те се променят (цвета) Naughty

# 25
  • Мнения: 756
не кърмя от 2 мес. очите ни от сини станаха сиви Crazy
   и при нас е така , но не знам дали това е за постоянно

# 26
  • Мнения: 641
....щерката обаче все още са небесно сини(при положение че ние с тати сме с кафяви

Казаха ми,че сините очи са рецесивен фактор при нас /майка ми е със сини очи/ и когато се срещнат 2 рецисивни се получава това: кафяви+кафяви=сини.

# 27
  • Мнения: 13 809
ако очите му са светли вече щеше да го видиш, колкото и да се бистрят при кърменето защото светлите очи се проявяват бързо
от там нататък дали са пъстри и колко тъмно кафеви сякаш няма разлика

# 28
  • Мнения: 6 274
Всяко детенце е различно .

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Всяко детенце е различно .
Peace

Общи условия

Активация на акаунт