Отговори
# 15
  • Мнения: 1 266
Лелеееее, apple, ДИВНА е маймунската тема Simple Smile
Благодаря, че ми оправи настроението рано сутринта  txtloves

# 16
  • Мнения: 104
Момичета, гледам, че доста от вас са над 10 седмица, моля ви кажете гади ли ви се, че аз вече съвсем ще се сдухам. От края на 10 семица няма и помен от педишните симтоми, а бях много зле и всичко изчезна от веднъж.Звучи прекално хубаво, за да е истина:хем бебето да е добре, хем вече да ми няма нищо.До прегледа в понеделник ще полудея Praynig

# 17
  • Мнения: 1 266
Момичета, гледам, че доста от вас са над 10 седмица, моля ви кажете гади ли ви се, че аз вече съвсем ще се сдухам. От края на 10 семица няма и помен от педишните симтоми, а бях много зле и всичко изчезна от веднъж.Звучи прекално хубаво, за да е истина:хем бебето да е добре, хем вече да ми няма нищо.До прегледа в понеделник ще полудея Praynig

Споко, на мен спря да ми се гади в средата на 7-ма седмица  Mr. Green
Затова пък съм зверски гладна и ми прилошава на ден по 3 пъти от глад, това ми е единственият "симптом", защото аз обикновено ям само по ведмъж на ден и никога сутрин.
Иначе нищо не усещам, въобще не се чувствам различно и само ходя да се пъча пред огледалото, а любимият вика "ми нямаш коремче още"  Grinning
Споко бе, аз от няколко дни насам, откакто я гледах Росица по ТВ (дето иска да ражда у дома) и си теглих една майна и съм станала една лежееееерна по отношение на бебето. Имам си достатъчно други проблеми, за да седя да се дебна сега лошо ли ми е, не ми ли е и защо така. Какво по-хубаво да си хем бременна, хем да се чувстваш добре и пълноценна, а не болна.

# 18
  • Мнения: 202
Момичета, гледам, че доста от вас са над 10 седмица, моля ви кажете гади ли ви се, че аз вече съвсем ще се сдухам. От края на 10 семица няма и помен от педишните симтоми, а бях много зле и всичко изчезна от веднъж.Звучи прекално хубаво, за да е истина:хем бебето да е добре, хем вече да ми няма нищо.До прегледа в понеделник ще полудея Praynig
Меви-равдвай се, че вече си добре;при мен гаденето е целодневно, продължава точно от месец вече и е най-кошмарно вечер-тогава нищо не ми се яде и ми е лошо;чудя се кога ще мине това неразположение и ще почна да се храня като хората, направо е кошмарно Sick

Споко, на мен спря да ми се гади в средата на 7-ма седмица  Mr. Green
Затова пък съм зверски гладна и ми прилошава на ден по 3 пъти от глад, това ми е единственият "симптом", защото аз обикновено ям само по ведмъж на ден и никога сутрин.
Иначе нищо не усещам, въобще не се чувствам различно и само ходя да се пъча пред огледалото, а любимият вика "ми нямаш коремче още"  Grinning
Споко бе, аз от няколко дни насам, откакто я гледах Росица по ТВ (дето иска да ражда у дома) и си теглих една майна и съм станала една лежееееерна по отношение на бебето. Имам си достатъчно други проблеми, за да седя да се дебна сега лошо ли ми е, не ми ли е и защо така. Какво по-хубаво да си хем бременна, хем да се чувстваш добре и пълноценна, а не болна.

# 19
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, момичета,

И аз от сутринта се терзая, че днес за първи ден от повече от 1 месец не ми е лошо. Много се притеснявам дали бебето е добре, щом на мен ми е добре...Иначе аз по цял ден повръщам, а дойде ли нощта, направо става непоносимо Sick Дори лежах миналата седмица в болница за обезводняване.
Но тази нощ нямах спринтове да тоалтната и направо откачам. Предната бременност ми беше зле до 16 седмица, а сега съм последен ден на 10 седмица и съм свежарка  Cry. Дано бебо да е добре. Не смея да звъня на гинеколожката, да не си каже, че съм голяма параноичка.

Лек и усмихнат ден на всички. И дано ми стане лошо днес, че ще се побъркам  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 266
Галка, я спокойно.
Аз се тръшках така, тръшках, мислих си страхотии и после установих, че освен да му навредя на бебето, друго не мога да постигна. Малко самодисциплина, де Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 235
Добро утро на всички в новата темичка!
Днес се чувствам наистина в супер форма. Щастлива съм, защото не ми се беше случвало от най-малко 6 седмици!!!  Simple Smile

Меви, не знам дали е нормално, но аз влязох в 10 тата седмица във вторник и от тогава не съм повръщала нито веднъж. От време на време ми става гадно, но изобщо не може да се сравнява с предишния ужас. И на мен ми се струва малко невероятно, но се надявам всичко да е наред. Аз съм на преглед във вторник.

Еya, напълно съм съгласна с написаното от теб за възрастта, бременността и отношението към нея.  Абсолютно същото важи и за Франция.

Вчера попаднах на една френска брошура за храненето на бременните, която се разпространява безплатно тук и е част от кампанията за здравословно хранене.
Ако някой знае френски и го интересува, може да си я изтегли от тук:
www.mangerbouger.fr/telechargements/public/enceintes/guide_grossesse.pdf

Ако ми остане време ще седна да преведа таблицата в края, защото там са синтезирани основните неща и според мен е полезно да си я имаш под ръка.

Хубав ден на всички за сега!!

# 22
  • Мнения: 290
Здравейте момичета!
Днес съм много отпусната.
Не можах да спя тази вечер, няколко пъти ходих до WC.
Сега май се засилва и главата да ме боли.
Чакам с нетърпение края на раб.ден, че и работа имам толкова много, как ще я сколасам.
Нещо за възраст сте се разприкавали - аз съм на 32 години и ми е първа бременност.
Нито ми личат годините, нито пък аз се усешам стара за бебе. Радвам се на годините си и си изживявам хубавите моменти,които ми поднасят.
Желая ви лек и приятен ден!

# 23
  • Мнения: 92
Пробвайте за гаденето ментови бонбони,мен много ми помагаха,особенно вечер когато бях най много зле.И пресни моркови ,и фреш  от портокал,но ментовите бонбони най-много. Hug

# 24
  • Мнения: 1 266
Мойто гадже измисли гениалната комбинация чай от мента с лимон. Просто ме спаси.
Ако не ви понася да го пиете топъл, студен е страшно освежаващ.

# 25
  • Мнения: 20
Добър ви ден и от мен Simple Smile
Не съм се разписвала май доста отдавна, но все не миоставаше време...
Аз днес се записах за фетална морфология (тази първата която се прави) и съм много доволна от факта.
За първи път ми се случва да ми запишат час за след 2 дни, а не за края на другия месец... евентуално..
Mika  в тази брошурка има наистина интересни неща  Hug

# 26
  • Мнения: 290
Black eyed, не е ли рано за фетална морфология?
Тя не се ли прави към 20-тата седмица? Или аз нещо пак не съм доразбрала.

# 27
  • Мнения: 1 266
Black eyed, не е ли рано за фетална морфология?
Тя не се ли прави към 20-тата седмица? Или аз нещо пак не съм доразбрала.

Напоследък в БГ битува схващането да се правят три ФМ - едната "ранна" - около 13 г.с.
В последната тема на 1 стр. има линк по темата.
Ама за мен това са глупости, аз ще си правя само една в 20 г.с.

# 28
  • Мнения: 20
От това което разбрах, може да се прави 3 пъти
- 11-13 седмица
- 20
- 32 (ако не се лъжа)
ето линк да прочетеш
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/

# 29
  • Мнения: 38
Коте Марта, какво ти е, да не те тръшна грипа, та ще почваш антибиотици. Ако е така, позволи ни на нас да ти помогнем с бабини лекове. Ти ще помагаш с медицински, а ние с бабини. Не тръгвай веднага с антибиотиците, въпреки че като доктор сигурно си повече на "ти" с тях, отколкото с бабините.

Общи условия

Активация на акаунт