Какав чай за лактация пиете..

  • 10 043
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Мами моля кажете какви средства за увеличаване на кърмат ползвате и какви чайове пиете.
Много ми е важно. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 441
Аз пиех един билков-правят го в една аптека в Горна Оряховица.Струваше към 7 лв ,мисля,но мн ми помогна.Ако искаш мога да ти пратя по пощата.

# 2
  • Мнения: 629
Ползвах чаят за кърмачки на Хипп. Но е към 7.00 лв и за честа употреба излиза скъпичко. Взимах си и билков чай от билкова аптека. Не стандартния в малките кутийки дето го има въвв сяка аптека, ами сбор от разни траволяци в едно пликче. Сутрин се прави запарка от около 500 мл и се пие в течение на целия ден (хем билки, хем течности). Цената му беше около 1.50 лв. един пакет стига за около месец.
Други лактогони са бирената мая, пълнозърнестите ядки, кълновете, всякаквите зеленища (спанак, зелена салата...), хомеопатични - ricinus communis 5 CH и Urtica urens 5 CH. Най-добрият начин е обаче честото и ефективно сукане на бебето.

# 3
  • Мнения: 373
Аз пък този от кутийките повече го харесвам и мисля, че има по-голям ефект. Защото последния път в Билковата аптека го бяха свършили и ми дадоха един насипен, който обаче беше с по-малко съставки.  Препоръчвам билковия чай да си го купуваш от билкова аптека, че съм си купувала един от обикновена аптека, билков чай, ама имаше мента в него , а тя намалява кърмата доколкото знам, а и по-мои наблюдения.

# 4
  • Мнения: 201
Най-обикновеният български лактогонен чай при мен имаше най-добър ефект. Купувах го от билкова аптека на цена около 1,20лв. опаковката. Преди да открия него пробвах чай за кърмачки на Хип - гранулиран и филтър пакетчета. Филтърът е по-добър, но почти навсякъде се доставя само с поръчка. Поне в Разград преди около година го имаше само в една аптека.
Както обаче вече са ти писали, честото кърмене е най-доброто средство за регулиране на кърмата. Чайчетата, овесените ядки и другите прехвалени лактогони помагат малко, но ефектът им май е по-скоро психологически.
Успех!

# 5
  • Мнения: 31
Аз пиех гранулиран на Хип, но след това открих българския Лактогонен (продава се в аптеките и струваше 1.20 лв. ). Истински ефект обаче имаше единствено честото сукане на детето- беше малко досадно, но си заслужава усилието.

# 6
  • Мнения: 950
Аз пих българския Лактогонен и ми се увеличи кърмата, но не знам до колко се дължи на чая.

# 7
  • Мнения: 373
Аз пиех гранулиран на Хип, но след това открих българския Лактогонен (продава се в аптеките и струваше 1.20 лв. ). Истински ефект обаче имаше единствено честото сукане на детето- беше малко досадно, но си заслужава усилието.
Ама как 1,20лв. Shocked Аз от нашата билкова аптека го купувах за 4лв. 120гр.Опакован  е в една кутия в бяло и розово и е на Билкооп.  Sick

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
българския лактогонен и съм много доволна от ефекта Peace

# 9
  • Мнения: 36
Български лактогонен на Шаркови за 1.00 лв. Може  и да си внушавам, но ми действа добре. От хип нямах ефект.

# 10
  • Мнения: 511
Истински ефект обаче имаше единствено честото сукане на детето- беше малко досадно, но си заслужава усилието.

 Peace това е най-доброто

# 11
  • Мнения: 11 003
В началото пиех от българския лактогонен чай, но не съм сигурна дали ефектът се дължеше на него или на това, че кърмех на поискване. Ако пиеш, няма да ти навреди със сигурност, а вкусът му е приятен.

# 12
  • Мнения: 313
чай Хип 2-3 пъти на ден и бирена мая 2 табл. 3 пъти на ден  Peace

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз пиех гранулиран на Хип, но след това открих българския Лактогонен (продава се в аптеките и струваше 1.20 лв. ). Истински ефект обаче имаше единствено честото сукане на детето- беше малко досадно, но си заслужава усилието.

Да, така е..И аз имах момент на намаляване ( или аз си мислех така) и чрез честото сукане на бебо много ми се увеличи кърмата..Сега замразявам за "черни дни"  Mr. Green
Наистина тогава имах чувството, че бебо буквално не спира да суче и на моменти беше уморително, ама и този период минава  Peace

# 14
  • Мнения: 236
Чай на Хип, кърмене на поискване, запарка от копър и анасон в равни части, и след като бебка стана на 6 месеца - по 1 чаша бира  чат-пат

Общи условия

Активация на акаунт