Условия за прием в детските заведения в СОФИЯ

  • 25 110
  • 567
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 44 354
именно, за първа група в детска градина - не ясла си отиват ноемврийчетата от 2005...и по примера ти е ктака и детските които разглеждах са така...нали иманно целта е да вървят по набори...
т.е. трябва да навършва 3 в годината на кандидатстването, а не до септември...


# 466
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
момичета може да сте обсъждали, но извинете ме не мога да прочета всичко
моля ви ако може да ми отговорите на следния въпрос
1. РЕАЛНИ ли са СВОБОДНИТЕ места/или липсата на такива/ в сайта?
излиза че никъде не мотга да вземат дъщеря ми и брат й /ако не се класира там където той е приет/ - защото ако има яслени места в ДГ то няма места във втора група...
2. при кандидатстването дали ще може да се изпращат поотделно желанията или трябва всички в една пратка?т.е. искам в три ДГ да кандидатствам но за да стане по-бързо пускам първо в едната после отново избирам следващата ...и така до края
или трябва и трите в едно единствено кандидатстване?

  bouquet предварително на който отговори

# 467
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в случай на регистриране on line, след влизане в системата като регистриран потребител, се избира предпочитаната детска градини от списъка и след отваряне на нейната страница се натиска бутон „кандидатстване”. Следва ново маркиране на следващата по предпочитание детска градина и повтаряне на операциите, без да е необходима повторна регистрация. Времето на подаване на молбата се отчита и регистрира в момента на натискане на бутона „кандидатстване”.


до колкото разбрах не е нужно да се излиза и пращането става с кандидатстване

# 468
  • Мнения: 64
Някой има ли идея защо не се отварят въпросите и отговорите на прословутия сайт за кандидатстване?

# 469
  • Мнения: 505
Благодаря, и се извинявам за паниката!

# 470
  • София
  • Мнения: 2 768
момичета може да сте обсъждали, но извинете ме не мога да прочета всичко
моля ви ако може да ми отговорите на следния въпрос
1. РЕАЛНИ ли са СВОБОДНИТЕ места/или липсата на такива/ в сайта?
излиза че никъде не мотга да вземат дъщеря ми и брат й /ако не се класира там където той е приет/ - защото ако има яслени места в ДГ то няма места във втора група...
  bouquet предварително на който отговори
камен йорданов бил казал че ако влезе едното ти дете автоматично ще влезе и другото, но не трябва да се отбелязват предимства при кандидатстване , а предимството един вид ще го придобиеш в момента на записване на едното дете. но никъде официално това го няма така че.. ти си знаеш. съвета ми е въпреки че за 2 гр пише 0 да кандидатствате.

# 471
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Някой има ли идея защо не се отварят въпросите и отговорите на прословутия сайт за кандидатстване?

При мен се отварят. Друг е въпроса, че на мен не са ми отговорили.

# 472
  • Мнения: 2 149
Я да попитам, като натиснете кандидатства ще засечете ли колко е часа и ще си запишете ли?
Понеже би трябвало после в официалните списъци да има час на кандидатстване. И ако има разминаване кого да колим? Mr. Green
Вени, няма те в кюто...

# 473
  • Мнения: 9 913

камен йорданов бил казал че ако влезе едното ти дете автоматично ще влезе и другото, но не трябва да се отбелязват предимства при кандидатстване , а предимството един вид ще го придобиеш в момента на записване на едното дете. но никъде официално това го няма така че..  

но това означав, че след първо класиране ще изхвърчат още деца, уж записани вече? Детето се записва на едно от последните места, но появява се детенце, което от същия ден е с предимство......

# 474
  • София
  • Мнения: 2 768

камен йорданов бил казал че ако влезе едното ти дете автоматично ще влезе и другото, но не трябва да се отбелязват предимства при кандидатстване , а предимството един вид ще го придобиеш в момента на записване на едното дете. но никъде официално това го няма така че.. 

но това означав, че след първо класиране ще изхвърчат още деца, уж записани вече? Детето се записва на едно от последните места, но появява се детенце, което от същия ден е с предимство......
едва ли ще изхвърчат деца щом вече са се класирали. тук става въпрос за броени дечица, няма да е масово. може би ще се разкрият допълнително места, но пак повтарям че случаите според мен ще са единици. и най-вече няма нищо официално, което значи че може само да са ни замазали очите и като дойде момента-никой нищо не знае.

# 475
  • Мнения: 9 913
да, питах, защото директорката на една от градините ме предупреди, че ще има много деца с предимство при тях. Разрастващ се панелен комплекс.......

# 476
  • София
  • Мнения: 2 768
да, питах, защото директорката на една от градините ме предупреди, че ще има много деца с предимство при тях. Разрастващ се панелен комплекс.......
предимствата се отбелязват още при кандидатстване, и класирането се прави като включва тези предимства, т.е. не може да си се класирал веднъж а пък после да те измести някой  Naughty

# 477
  • Мнения: 9 913
ами нали точно такъв , макар и рядък казус възникна Simple Smile

# 478
  • Мнения: 3 695
Някой гледа ли това ОДЗ:
http://www.kg.sofia.bg/kg/kg.nsf/vKgByArea/CFCB009EEE3DC709C225737100699788
Как е възможно от 40 места за яслата, 40 да са за набор 2007?
Дали не са се объркали директорките при въвеждането набързо последния ден и всъщност да има места за 2006 набор, но да не е отразено коректно към момента?

# 479
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодаря ви
само ни побъркват...напарво вече не знам какво да мисля

Общи условия

Активация на акаунт