Условия за прием в детските заведения в СОФИЯ

  • 25 063
  • 567
  •   1
Отговори
# 480
А защо снощи в 8 ОДЗ на кандидатури за 2 ясла пишеше 1

# 481
  • гр. София
  • Мнения: 153
Здравейте, ще се отклоня малко от основната тема, от която всички вече сме полудели.
Според мен реформата е ок, редно е да разделят приема за яслите, за да не се струпват много малки деца на едно място, пък и всяка година да има малко повече места за 1-ва група.
Това трябваше да се направи постепенно, а не така изведнъж. Решиха нещо и давай да го правим. Преди това трябваше да минат поне две години, директорките да са наясно с новата система и така да подредят групите, така че да няма дупки в наборите, както разбирам, че се случва сега.
И щом вече общината малко или много се вслушва в нашите проблеми, ние би трябвало да говорим постоянно пък дано ни чуят.

# 482
  • София
  • Мнения: 3 648
Частта за въпроси и отговори не съществува! Опитах да пратя въпрос за делението на яслените групи и ме изхвърли!
Явно ще се работи до последния момент!

# 483
  • София
  • Мнения: 1 252
Аман от всичко.От толкова четене се побърках.Имам въпроси безброй.Едва ли не човек да си прави сметка и кога да ражда за да планира детето му кога ще ходи на ясла или градина.Мойта като е родена на 10.01 за десет дни губим цяла година.И като чета това за изписване на децата като станат на 3г. от яслите излиза че почти цяла година ще си седим вкъщи защото чак септември ще може евентуално да ни вземе градина.А какво стана с автоматичното прехвърляне.Моят син беше в ясла,после като почна градина децата от яслата(която е отделна) бяха с предимство и така и за училището.Всичко си е в един район.
А като се сетя че 2000г. в София закриха толкова много детски заведения защото нямаше раждаемост,а сега въобще недостигат. Peace

# 484
  • София
  • Мнения: 8 940
И в 93 ОДЗ има 47 места за 2007 набор и само 4 за 2006. Shocked

# 485
  • Мнения: 182
За целия район Изгрев няма места за набор 2006, за сметка на това, местата за 2007 са 75. А ние от набор 2006 ще се внедряваме пак по втория начин, така ли? Ужас, явно частната детска ясла ни зове!!!
Оплаках се, не ми олекна много Sad

# 486
  • София
  • Мнения: 2 702
Секцията въпроси и отговори я имам отворена на браузъра от снощи, така че, ако нещо се сещате да проверите, мога да я копирам тука. Във всеки случай ще я запазя.

Не е много справедливо да я разкарват.

# 487
  • Мнения: 382
Секцията въпроси и отговори я имам отворена на браузъра от снощи, така че, ако нещо се сещате да проверите, мога да я копирам тука. Във всеки случай ще я запазя.

Не е много справедливо да я разкарват.
Дай я цялата, от 1 до 46.

# 488
  • Мнения: 2 149
да, питах, защото директорката на една от градините ме предупреди, че ще има много деца с предимство при тях. Разрастващ се панелен комплекс.......
В 1 ОДЗ точно така ми казаха, че имали много братя и сестри в по-горни групи....

# 489
  • Мнения: 1 517
Някой гледа ли това ОДЗ:
http://www.kg.sofia.bg/kg/kg.nsf/vKgByArea/CFCB009EEE3DC709C225737100699788
Как е възможно от 40 места за яслата, 40 да са за набор 2007?
Дали не са се объркали директорките при въвеждането набързо последния ден и всъщност да има места за 2006 набор, но да не е отразено коректно към момента?

И ние искаме там, но уви Sad
Наистина няма места в Изгрев за набор 2006, а май и не само в Изгрев, като цяло местата за 2006 са доста ограничени...

# 490
  • София
  • Мнения: 1 252
А защо при 10места при набор 2007, има само 3 места свободни.Как другите 7 деца вече са се записали? newsm78

# 491
  • София
  • Мнения: 8 940
Някой гледа ли това ОДЗ:
http://www.kg.sofia.bg/kg/kg.nsf/vKgByArea/CFCB009EEE3DC709C225737100699788
Как е възможно от 40 места за яслата, 40 да са за набор 2007?
Дали не са се объркали директорките при въвеждането набързо последния ден и всъщност да има места за 2006 набор, но да не е отразено коректно към момента?

И ние искаме там, но уви Sad
Наистина няма места в Изгрев за набор 2006, а май и не само в Изгрев, като цяло местата за 2006 са доста ограничени...
Само дето това разделение го измислиха в последният момент, което не ми се струва много обосновано. Лично аз ще кандидатствам където съм си избрала и след това нека ми откажат прием, ако съм с преден номер...  #2gunfire

# 492
  • Мнения: 1 517
Според мен искат да отсеят кандидатурите, за да има повече приети и да кажат после какъв успех са постигнали с новата система.
Аз също ще кандидатствам, дано системата да не е домислена да забранява.

# 493
  • Мнения: 277
А на мен от половин час не ми отваря сайта. Мои приятели пък от снощи са на компа и не успяват да разгледат сайта - не могат да влезнат! ooooh!

# 494
  • Мнения: 1 517
аз успях да разгледам 2-3 градини, преди да блокира и при мен
започвам да си мисля, че утре може изобщо да не тръгне в 9, още повече че според някои медии ще започне да приема регистрации в 00:00, тъй че доста родители ще започнат оттогава да го напъват  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт