No hay mal que por bien no venga..... España

  • 21 527
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 409
 Здравеите!karolinaa 4естита радост 4е 6те става6 мажка маика .За изследванията не се тревожи сега ти предстои за кравна захар.Мимки много ти е било ма4но сигорно 4е се разделя6,много хубаво са те изпратили браво.Мими не се ядосваи може да е за добро.Да ставам да правя мляко 4е му се спи на моето диване.

# 16
Пак съм аз  Grinning То хубаво за тая страница , за инфото , ама пусто като съм зле с испанския ... току - що говорих с мойта половинка, надявам се днес да си дойде по навреме от предната седмица ... за амурните занимания , нямаме друго време освен събота и неделя  Confused За съжаление по цяла седмица сме разделени, заради работата му , той е камионеро  Laughing и добре 4е е , така я бяхме закършили през лятото , не е истина направо . Една приятелка ми каза, 4е никога не би оставила мъжа си да е 5 дни извън дома, но ние нямаме много избор и май само на тях плащат над 1800 евро . То аз с мойте 350 дето ги вадя през двата ми раб. дни само наема и тока и малко от цигарите плащам , леле колко даваме за цигари не е истина !!! А и си купихме кола, иска плащане и тя , абе разделени ще сме за сега пък нататък квото дойде.
Имаме си ку4е инвалид и катеричка си гледаме , така 4е почивните ми дни през седмицата са доста заети  Simple Smile  Ку4енцето ни е без едно око , шретърпя катастрофа във Валенсиа минала година, и точно се възстанови и проходи на 3 лапки , и някой селянин го хванал преди НГ и го спукал от бой , дърпал му крачетата , разчекнал го е явно много и сега пак не може да ходи , а и вече много се съмняваме , че ще проходи . Ще се купуват май колелца, за да заместят лапките , задните !
Ктеричката ни я подариха, щяха да я изхвърлят и моят човек понеже си умира за животни каза да я взема у нас и така, кръстихме я Цецка  Joy така де , той я кръсти , аз исках да е Кати  Joy
Май доста се разпрострях , ама нали нямам бебе и работа , та за това .
Днес ми е ден за готвене  Joy Ама хич ме няма !
За сега много целувки и успех на всички
 newsm51

# 17
  • Мнения: 96
Малката ми заспа ама ...и баща и Crossing ArmsСама май нямам много желание за прозорци ами дай да видим нещо друго да подхвана...Като за начало форума хихихихи
МИМИИ,въпроса ти не е отправн към мен но си позволявам да ти дам аз превода на фразата (нали и преводач съм Peace).Това е испанския вариянт на нашето "Всяко зло за добро"

АСЯ_БГ,с удоволствие ще ти помогна там където езика ти куца,нали за това учих.
А това за професията на половинката ти напълно те разбирам,и на мойта приятелка от Мадрид мъжа и е в бранша.А прителката ти говори така защото има избор,аз съм същата но ако нямахме друг избор да видиш как ще се качи и моя да кара и аз ще си трая...

# 18
  • Мнения: 350
yani_ta не съм тръгнала да тичам все още,  Mr. Green и това ще направя последните дни от бременността, но просто много ходене имах тази седмица, което не зависеше от мен общо взето. От друга страна е хубаво човек да се раздвижва е не да се преуморява естествено, последните месеци е трудно и ходенето вече. Laughing
 bgangeleyes, Марица благодаря ви за информацията определено много ми помогнахте.  bouquet
bgangeleyes картинките в съобщението се слагат като натиснеш първо вмъкни изображение това е бутона под В така просто да се изразя, [img] след което копираш адреса на картинката и го вмъкваш м/у  [img] , и това е натисни предварителен преглед после и ще видиш че ще излезне.
karolinaa понеже минавам по тоя път, в началото на бременноста, по точно когато ми установиха бременноста ми правиха едно изследване след което второто беше след 19 седмица мисля за болестта на Даун ако искаш де, няма нищо страшно взимат само кръв и това е не е задължително, ако не ти правят допълнителни изследвания не се притеснявай просто не се налагат да ти правят и всичко е наред, ще минеш задължителната ехография не при токоложката, а на 3д ехограф, на такъв ехограф те гледат 2 пъти единия път е в 4 или 5 месец и втория път е към края на 8мия - 9 месец. Изследването за кръвна захар и диабет се прави към 6тия месец, правят ти микробиологично изследване, и общо към края на 8 мия месец. Тъй че не се притеснявай за изследванията те първа ти предстоят. А прегледи при матрона и гинеколожка има всеки месец, е при матроната моите бяха на месец и половина, но пък ме изпрати на курс за бременни, който е много полезен, особено ако ти е първа бременност. Чувстваш ли вече бебето, аз в твоите седмици взех да я усещам, невероятно чувство. Радвам се че е момче и ние искахме много момченце, но живот и здраве ще имаме момиченце, е може пък второто да е момче, нищо не се знае.
gaby_s сигурно е много весело при вас с ошиването на костюмите Laughing
Марица неприятна история с тия обри и денунсии, дано по скоро да свършат с обрата.
ROZI24 винаги е малко тъжно когато се разделяш с колектив който си се чувствала добре и са те възприемали много добре, но такъв е живота, продължаваме напред и това е, сега ме чака друго съкровище което иска да му обърна цялото си внимание.
Ася не е лесно като сте разделени на толкова километри, но важното е че имате желание да създадете дете, което не е никак малко. Ще стане лека полека, а за работата какво да кажа на мен ми беше нужна година и половина да си запълня седмицата и точно когато си запълних часовете и дните - забременях, познай как съм се чувствала. Но за мен детето е по важно от всичко друго, работа се намира винаги е не веднага, то не става като щтракнеш с пръсти и ето готово, трябва да имаш и малко късмет за тези неща.
Уф отплеснах се отново трябва да ставам да отида да сготвя нещо на мъжлето, че после ще излизаме и няма да имам време.
п.п. Обадиха ми се за тархетата санитария, сега пък трябва да им занеса наново епатронамиенто че ми било изтекло и предполагам воланте ще го изкарам за всеки случай че да не ме върнат отново, а като подавах документи нищо не ми казаха сливи ли имаха в устата да ми кажат. #Cussing out #2gunfire

# 19
bgangeleyes едно голяяяямо БЛАГОДАРЯ  smile3525 за помощта, която ми предлагаш , сега се мъча да открия този сайт и да се опитам нещо да разбера . Знам доста добре немски, но за сега той май никъде не ми помогна  newsm78 ... или поне не си спомням , е , освен в Германия разбира се , но тук ..... може би немския да ми пречи да науча по - бързо испанския или това , че съм за обиколена от българи , в това число и колежките ми в ресторанта   chef , приятелката ми в хранителния магазин , абе завзели сме селцето и това си е  Laughing
Ако случайно знаеш точно сайта, ще се радвам да ми го дадеш , за да го прегледам !
И да , права си за приятелката ми , тя и съпругът й имат най - големият късмет от всички тук наоколо. Имат добра работа, с постоянни договори, с възможност за допълнителни часове и отпуски и изобщо .
Тя дори сега ще прави инвитро, а тук четох че са нужни години за това, е , явно тя има късмет . Но нека поне на някои да върви и да се надяваме и нас скоро да ни споходи късмет, на кой с бебе, на кой с работа , на кой с жилище !
Късмета е много важен за мен, не е само до това дали работиш или дали се бориш ! Късмет му трябва на човек !!! Оххх аз пак се разписах , но май имам нужда да споделям, незнам .... дано не стана досадна ...
желая ви скорошно оздравяване мила !!!
мимки и марица  не е лесна и вашта, аз като трябва нещо сама да оправя тук, в Испания и се чувствам много безпомощна ... пустата езикова бариера ... Стискам ви палци и на двете !
  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 248
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.  bouquetВес букета е за теб
Яни,за зеления лист,ами bganjeleyes,ти е отговора кратко и ясно-просто тези листа заменят тарxетите,иначе както преди така и сега-има такива с разрешение за работа(на нас ни дадоха 5 год.,мисля че за всички е така),и без разрешение за работа... Peace
Мимиии-заглавието е "всяко зло-за добро"
Благодаря ви на теб и на Mimky,че ме мислите с мойто непушене на цигари-удържаме геройски фронта-направихме 10 дни вече. Grinning
Ася добре дошла Hug
Mimky,още ли те ядосват с тарxетата санитария? Hug

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 16:46 от tonita12

# 21
  • Мнения: 350
Ася неволята учи, аз ни най малко мога да кажа че съм пример за подражание, но да ти кажа упорита съм си и инат, което не знам дали е добре. Понякога късмета идва и си отива и не разбираш кога е дошъл и от коя врата ти е почукал, тъй че понякога трябва и да си го накъсметиш както се казва, да направиш нещо за да може птичето да кацне и на твоето рамо.
Тонита аз си ги чакам да ми изпратят тархетата, а те сега ми я разглеждали и "установили", че ми бил изтекъл срока, а не можаха ли да ми го кажат в началото, ей за такива простотии се ядосвам.  newsm78

# 22
  • Мнения: 773
ася здравей и от мен- не се претиснявай за бебето- щом мъжът не е по-цяла седмица в къщи може и да трябва време,я сте улучили подходящото време я не.
каролина- тя матроната ще ти казва, но ако се съмняваш питай я. Моята беше забравила да ми каже за курса -подготовка за раждането , че започва от28 седмица та започнах малко по-късно, а е много полезен-аз докато раждах само за това какво сме правили на курса мислех-ако раждаш с епидурал напъването е много важно ,защото няма да усещаш болка, а трябва да напъваш за да излезе бебо- така че ако си се поупражнявала по-добре.

# 23
  • Мнения: 1 248
Mimky,не се ядосвай,нали знаеш че тук са малко с  албански реотани-могат за отрицателно време да ти вдигнат нервите! #2gunfire
А за инатчийските работи-аз съм най голямото магаре на света, и да ти кажа,на мен си ми харесва,така че мен ако питаш-за добро е че си упорита и инат!Е трябва да има граници ,нали? Grinning
Ася,не искам да ти противореча,но това за късмета и твоята приятелка,ми прозвуча малко странно.Ние работим с мъжа ми с договори,отпуски,и се надявам и инвитро да направим, така че се припознавам в описанието на твоята приятелка-и повярвай в цялата история няма капчица късмет.Повечето сме си го спечелили с неблагодарна работа,лишения и упоритост.Не искам да те обидя,но нищо не пада от небето! Peace
Желая ти късмет Hug

# 24
tonita12 мила, аз изобщо не исках да прозвучи лошо това което казах, просто че всички тук се лишават, минават през нищета и трудностти ! и аз ужасно се радвам , че някои се оправят за 2 -3 години и започват да се движат с голяма скорост напред ! те също минаха през калта, през живеенето с 600 евро на месец , през вземането на заеми , дори от родителите, които са в БГ ! така 4е ако е прозвучало лошо от моите ръце, извинявам се , не съм имала това в предвид !  Rolling Eyes
Желая ти успех с инвитрото и от приятелката си знам, 4е има право на 3 безплатни опита ! Зна4и шансът е доста голям!

Приятна ве4ер от мен !
Впускам се в кухнята   chef , колкот и да ми е трудно   Joy

# 25
  • Мнения: 1 248
Ася,не съм казала лошо,че е прозвучало...,просто трябва да си упорита и най вече за времето което си тук,би трябвало да си дадеш зор и с езика малко-иначе късмета няма да те огрее.
Ох,надявам се да не ми е много тип лекция поста!-пиша ти го с най добри чувства. Hug

# 26
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ме и мен
вес темата е страхотна както винаги, за каква книга става въпрос аз пак пропуснах
ася добре дошла, не се отчайвай за бебето има време, а за пареха, какво значение има дали сте женени или не, това е без значение за декларасион де рента така или иначе няма да те впишат като разход  Joy, за късмета също не съм съгласна (аз и мъжо сме на договор с 14 пагас, пагас екстра и вакасионес и не сме късметлии ами сме си го извоювали, тук има много момичета които успяха да го постигнат с много труд упоритост и постоянство (напр. гери) ако само седиш и чакаш късмета да те споходи никога няма да успееш в тоя живот, аз никога не се надявам на късмет и за 350? как насмогвате да платите толкова много неща на мен само наема ми е 500 да не говорим за кочето и тем подобни
bgangeleyes за 2500 ми ги изплатиха три месеца след подаване на молбата, тук се подава само в асиенда и съгласно закона може да ги получи само майката ( при 2г легален престой до раждане на детето, не са ми искали да го доказвам служебно си го провериха) и бащата при смърт на майката, наистина в страницата на асиенда много добре е обяснено, модела е 140 или 141 зависи дали работи или не майката (дали е на алта или не) и копие от либро де фамилия нищо друго
палм палм хайде мила не остана дръж ни в течение
мимки ми то особено по ребахите не си заслужава да купуваш от пазара
тонита мила много си права за упоритостта и ученето, от все сърце ти полежавам скоро да се похвалиш с бебоче, наистина няма по хубаво нещо от това на света
роси голяма си сладурка а за хектор да не говорим, одрал ти е кожата (искрено ти завиждам, моя прилича на баща си)
каролина честито мъжка майка, само радост да ти носи и да бъдеш най гордата майка ( аз през цялото време искаш момиче трябваше ми време да осъзная че ще имам син и сега не мога да си представя живота без него)
днес пак цял ден мерихме улиците
до сега съм се ровила в нета, говорих си с една приятелка в нета (тя има дъщеря на годините на моя син) и като ме нахока защо не давам защо не давам сокчета как още не съм почнала да захранвам, чета в отчетни повечето дават сокчета (а аз си мислех да започна на 6 навършени месеца с каши, после зел.пюрета и накрая плодови и сокчета, нали все пак плодовете са алергени), та до сега се рових в нета ми права съм била както съм си мислела, само дето мога и по рано да започна с плодовите пюрета, лелеееееееее то захранването си е цяло изкуство (много досадна станах с това моето захранване, но като няма кого да попитам а вие сте минали по тоя път та аз за това си питам и досаждам), та пак питам аз, горе долу след колко време заменихте ацяло едно хранене и кое по точно (аз смятам вечерното хранене с папия пара биберон, не знам как се казва точно тази която е де инисио)
още имам да пиша но след малко, че стана мног дълго

# 27
ANETT здравей ! Първо много се радвам за бебенцето ти , ама много !
И другото е , 4е на нас наема ни е 200 евро , та за това стигат мойте пари  Grinning Ина4е кочето ни е от на мъжа заплатата естественно , от мен е малко ! Но наистина не бях написала ! Хазайката да е жива и здрава , втора година не ни го вдига наема, защото е много доволна от нас , поне така ми казва де  Grinning !
А може ли да питам нещо , какво значо легална ? Значи ли от кога имам бяла карта или от кога съм регистрирана в службите навред . Защото съм регистрирана в здравната, в полицията и в аюнтаментото от 2 години , но имам бяла карта от ноември 2007 ! И то без право на работа , ама то май вси4ки бели са без право ... поне така знам де !
А за борбата аз имам голям опит! не съм отчяна или нещо подобно ! Заминах някога сама за германия , без пари дори за обратен билет до БГ !!! Приеха ме студентка там, работих естествено и доста добре се справях ! просто тук всичко е различно ... Може би не напредвам много с испанския , защото съм обградена от българи и е доста трудно така ! Незнам ... може би просто си намирам оправдание , но испанския ми се вижда доста труден ....

# 28
  • Мнения: 1 248
Ася,има легално пребиваване,и легално пребиваване с право на работа.-дано не ти звучи много неразбираемо.А за това което пишеш-как така 2 години си регистрирана в полицията,а имаш бяла резиденсия от 2 месеца?Хайде от януари 2007,сме членове на ЕС,добре-но предишната година да си била регистрирана в полицията??? Shocked-ми това си е за екстрадиране било Laughing
А ако питаш за легална във връзка със помощите-искат адресна регистрация предполагам!

Анетт,прилича си и на теб Алекс,не само на мъжа ти!Не се оплакваш от свеки,значи да се надяваме,че са се поуспокоили духовете,нали? Hug

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 19:33 от tonita12

# 29
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
тонита ти е отговорила
за легално пребиваване се смята само престоя с ресиденция т.е. при теб е ноември 2007, при бебе родено по рано от ноември 2009 нямаш легални две години
тонита мерси за успокоението че малкия прилича и на мен, за свеки какво да ти кажа нещата са на приливи и отливи, не съм спряла да я следя изкъсо, с две думи не я изпускам от поглед ама днес пак се прояви
трябваше да отида до аликанте и и оставих малкия, нахранен и спящ и и казвам като се събуди го облечи (приготвила съм дрехи) вземи му якето и го изведи не си забравяй телефона и ключовете, звъня звъня звъня по късно не ми вдига прибирам се и ги засичам да се разхождат, къде ти е тел ми забравих го, добре качи се да го вземеш и да донесеш чадърчето на малкия че и него забравила, ми нямам ключове е къде са ми в къщи, поглеждам детето облечено с други дрехи, защо е облечен така ами повърна си върху якето (вън е горещо )  ми ти нали каза да го сложа (а аз казах да го вземе за всеки случай) ок както и да е прибираме се после, гледам якето в гардероба и започвам да се чудя а тя взела една пухкава блузка (такава с подплата от тези които се закопчават от зад и се опитала да я сложи върху боди потниче, блузка с дълъг ръкав дънкено гащеризонче и суйтчер и можете ли да си представите отгоре се опитва да сложи блузка как няма да повърне малкия) абе поне за последните няколко дни е само това

Общи условия

Активация на акаунт