No hay mal que por bien no venga..... España

  • 21 568
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
привет на всички Simple Smile да ви споделя аз до къде стигнах с моите проучвания относно пареха де ечо и документите.оказа се че най лесния вариант е да си идем до бг и там да сключим брак тук при нас в нашия комунидад се изискват милион документи а за тяхното вадене трябва да си въоръжен с много нерви,свободно време и тичане като луд по институции от моя страна проблем няма ,но приятелят ми няма нужното време нито пък е от хората,които ще дремят по опашки. трябва да се иде чак до посолството за да си извадим удостоверение че нямаме предишни бракове,а то е в мадрид на 600км от нас,а аз сама немога да се юрна чак до там.другото за документите за прибиваването оказа се 4е може и адвоката да ти сварши вси4ко това,оторизираш го и тои ти варши цялата работа.спестява6 си висенето,нервите и глупавите погледи на бюрократите ,от които  90% не си знаят законите.таксата на адвоката е 150 евро и след месец време имаш вси4ки документи аз трябва само да си извадя тархета санитария

# 241
  • Мнения: 382
4естит рожден ден на ХАРА!!


kar4ita, напълно нормално е да има ревност, ние с брат ми имаме само 2 години разлика, и като малки то не бе6е ревност, не бе6е бой. А фолиева киселина пия отдавна.
ANETT, не се притеснявай да ме пита6, да испанец е, и доста голяма ни е разликата , той е на 39, а аз по4ти 22 Embarassed.В на4алото ме притеснява6е,но сега съм много 6тастлива. Heart Eyes
loba 4естито първи зъбки. Та ние май сме от една порода (овен), само дето на мен не ми харесва да си показвам рогата,по скоро на овца съм се метнала. Laughing

И никой не казва ни6то за карнавала.Как изкарахте?Ние правихме касуела със зае6ко, охлиуви, и какво ли о6те не, а малките сладури хвър4аха насам натам като батман, супермен,п4ели4ката мая, направо ми се изпълни ду6и4ката да ги гледам.

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 13:08 от yani_ta

# 242
  • Мнения: 350
ANETT колкото и да ми се иска да сме самостоятелни, не можем да си го позволим, и се съобразяваме със сумати неща, но няма начин, трябва да се приспособяваме както можем към дадената ситуация.
Mimiii те децата растат като гъбки, малее като си помисля само кога забременях и остава още месец и нещо докато се роди, не усетих кога мина това време, представям си като се роди от там нататък как ще се развият нещата.
 toiz щом така стоят нещата при вас по добре е да си отидете до бг и да подпишете, макар че ние подписахме в посолството, после ни се наложи да заверяваме брака и в бг, а бе дълга и широка и голямо размотаване е. Но те съветвам като подпишете легализирайте задължително брачното свидетелство.

# 243
  • Мнения: 789
yani_ta , от сърце ви желая успех с инвитрото, пожелавам ти също една прекрасна и безпроблемна бременност,каквато беше моята,защото и се наслаждавах изцяло.А това е период, изпълнен с прекрасни усещания!Успех Peace!

Момичета,аз знам,че ще ми кажат от училището какво трябва да подготвя за Иви,но ще ми разкажете ли горе-долу какво са искали да купувате като учебни материали и помагала за в клас за вашите сладури и сладурки?Знам,че е още рано,но ми е любопитно.

# 244
  • Spain
  • Мнения: 3 752

Момичета,аз знам,че ще ми кажат от училището какво трябва да подготвя за Иви,но ще ми разкажете ли горе-долу какво са искали да купувате като учебни материали и помагала за в клас за вашите сладури и сладурки?Знам,че е още рано,но ми е любопитно.

Мимии нищо като учебни помагала. има си у4ебници (направо направен комплект ) , но тъй като образователната система не единна - има поне 3-4 издатели на у4ебници ,всяко у4илище си има у4ебен план и според него ще ви дадат то4но имената на у4ебниците които ви трябват то4но на вас (нашите тази година са на Аялас -ПАПАПАПу ). освен у4ебниците (които струваха 100 евро приблизително с англииския и религията ) от у4илището ще ви искат допълнително пари за пособия , които те купуват (пак е разли4но навсякъде ,според зависи какво то4но мислят да купуват ). от теб ще поискат манти4ка (но и с това не бързай 4е например в нашето у4илище всеки клас идва с разли4ен цвят манта ) и някаква рани4ка за 2-ри комплект дрехи (които аз оба4е не видях някои да преобли4а ). условието е детето да може да ака и да пиша само , или поне у4ителките се сърдят ако не може да го прави . (на една жена постоянно и се мръщеха , но то детето и не беше доносено и се полу4ава 4е беше малък сина и , но като е в този набор не може  да го остави за другата година ). няма някакви изисквания

# 245
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, днес се излюпих по рано, понеже не можах да спя почти през цялата нощ, то едни киселини чудесии, и не можех да дишам нормално, изглежда беба е застанала на диафрагмата и на която и страна да се обърна, ме болят гърдите.
yani_ta възрастта на мъжа в смисъл че е по голям от теб не е от голямо значение. Важно е да се разбирате и да се обичате.
Mimiii хубаво е че се интересуваш по отрано, какво се изисква за училището. Аз съм на мнение че винаги трябва да си подготвен и да имаш възможно повече инфо какво е нужно да се купи, а не в последния момент да си блъскаш главата какво трябва да купуваш и от къде.

# 246
  • Мнения: 789
Отдавна не съм слагала аз закуската,та Заповядайте:



ЛаАдаДеспейнада,благодаря ти!Тук обаче гледам ,че мамите си носят едно списъче и магазинерът ни Енрике почва и им носи всичко по списък.А за мантата,тук са с "баби" като в гуардето,Иво не дава да му я облече никой,дори и учителката,и не знам как ще се излагаме и в колето Embarassed.Иначе си пишка на гърне вече от година и половина.Нямаме проблеми,и нощем става и си пишка.Я,ти нищо не казваш за Гери,как мина карнавалът,възстанови ли се от операцията напълно?

Mimky,и аз спях полулегнала(да не казвам седнала)от киселини.Много са неприятни и досадни.А за подготовката - да - интересно ми е,а и в БГ си имаме доста хубави неща за малки ученичета,искам и от там да му взема нещичко.

# 247
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
здравейте
моето момче тази нощ не се е събуждало направо в 8,30 сутринта дано не е някакво изключение
игра и се измори и сега пак спи

мими така е ръстът много бързо, хем ми се иска да порасне, хем ми се иска да е моето малко бебче, но не може
мимки за киселините и преди време бях казала има едни таблетки за смучене, за бременни са и адски много помагата, на момента, аз благодарение на тях нямах никакви проблеми, вземи си
янита, моята половинка е на същата възраст (горе долу), но се разбираме прекрасно, възрастта няма значение, важното е да се обичате и разбирате (направило ми е впечатление че улегналия мъж цени и уважава повече половинката си, а и може би заради разликата във възрастта се доказват всеки ден, може и да греша, но това са ми наблюденията), много много късмет ти желая
тоиз този документ могат да ти го пратят и от бг преведен и легализиран, не е нужно да ходите до посолството, мисля че адвокат може да ви подготви и документите за брака
хайде поспаланки събуждай те се темичката много опустяла
 

# 248
  • Мнения: 350
Анет моля те кажи ми как се казват тези хапчета за киселини, тъкмо ще излизам и да мога да си ги купя.

# 249
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
ALMAX има ги както под формата на хапчета така и под формата на едни такива за пиене супер са помагат веднага

# 250
ха здравеити
неска ниамам много хубави новини, сото дъстериами падна за пръв път от леглото и то на паркета дето ниама6е килим и на детето нисто му ниама само исплака ама аз си поплаках, та след 2 4аса докато обиасниавах на мъжъми как падна тиа зе 4е пак падна и аз ве4е изпаднах в истериа заради деспистането и на двамани. ина4е тиа нисто и ниама само леко и е лилава лиавата буза на лицето, но баиа си поплакахме две4ките.
и наси4кото отгоре леглото е средно високо а кол4она е от наи дебелите, ниакаде към 26 см. е, ужас като си помислиа как падна като талпа ми се свива пак сарцето.

за историите дето си ги расправиахте за запознаствата.
с 2 думи запознахмесе на фиеста с обсти приатели, преследва6еме близо 3 седмици докато излиаза с него(стото аз в на4алото не го харесвах а и неисках гадже), след една година
заживиахме заедно, след осте 1 се направихме пареха де е4о, и планувахме свадбатани за 2006 или 2008, но уви поради забремениаване и то от първиа път 2006 не стана, 2008 ниама да е, та сте остане вероиатно за 2010, а и ако не стане ми е се таиа, тои легално си е мои мъж а и като циало аз винаги съм желаела в църква да се ожениа но тои не може застото на 24 г се е женил и то за кратките 6 месеца и без деца, и понеже бив6ата му е платила развода(доста скъп заради расправии с асиенда) сега ни соборна за нулидада и ни иска милиони и тои не иска да ги вижда. та желанието ми за цивилна свадба е мас биен нуло, макар4е не го дескартам но не ми е на сърце. та ве4е сме заедно по4ти 6 години

марица едвали сте има помирие с тиа ком6ии, ве4е 15 години е така, сега март месец има хуисио свекарами пак за ниакви дарвета с тиах, абе ужас.

гоиа, 6а ма извини6 за добредо6лото ама аз съм маи по стара и от тебе, сото съм асто.

рали_80 кажи несто за цветина, пази иа много 4е сега по4ват да стъкат и ниамат отърване.

мимии за кафетата да не говорим по старата главна нали?? прили4а на града на милионерите с тиа кафета, па ина4е реват 4е ниамат пари. а тва за растежа да, адриана ве4е е гиуленце а бе6е 1 ми6ка в4ера.

мимки алмакса е стра6ен и аз ти го препоръ4вам, аз го пиех 10мин след иадене и във формата на те4ни собрес. супер е.

гери как го квасиш и аз искам да си квася
и аз 4акам отговора 4е ми е интересно

вес каде се изгуби?

моми4ета 4етох в4ера в едно списание за мода, за как се грижат за себеси звездите през бременноста за да се вазтановиават бързо а и за да ниамат естрии и направо умриах колко е виарно. дигат между 8 и 10 кила, а при простосмъртните като нас ни дават от 9 до 12 уж ама никои не го праи...........
та от 8 до 10 кила и само на плодове зелен4уци и протеинас, мажат се по наи малко 2 пъти на ден с кремове, и практикуват специални депортес тип иога, пилатес, естирамиентос и подобни.
аз ли4но не го направих зле, напълниах само 12 кила, биах главно на плодове, но пък си имх 15 кила отгоре преди бремеността, и които по4нах да отслабвам като разбрах 4е съм бременна и сприах, та демек с 27 кила отгоре в краиа на бременността как да не ми излиазат стрии 10 дена преди да родиа, и то не са и много, 4е аз съм виждала картата на света на корема на ниакои мами.
тотал, се си викаме е как па веднага се вазтановиават звездите, ами ето така.

ади и малко снимки ви ставам



ади до

# 251
  • Мнения: 789
Момичета,имам въпрос към вас,защото повечето сте по-компетентни за тукашните храни.Въпросът:
Купих от "Меркадона" "Crema de cacahuete"(The original peanut butter)- фъстъчено масло,нали? Давате ли на малчовците и по колко?Иви много го хареса,но му давам по максимум 3-4 чаени лъжички на ден.Поне докато ми дадете някакъв съвет.Знам че е много полезно за децата,четох из НЕТ-а за него,но никъде не намерих по колко мога да давам на детето си.

loba,винаги ми е правело впечатление точно това - кафетата  по главната фрашкани с народ по всяко време на деня(ако ще и на по едно кафе да висят),но всеки се оплаква че няма работа и пари.Ама и в кафето никой няма да дойде да ги вика на работа.И аз не бях на най-платената и лека работа,но си бачках до седмия месец на бременността.То сега и на "Сторгозия" е пълно с кафенета,с много хубави детски кътове и площадки са. Адри наистина е дундичка,да ви е жива и здрава.Всичко ли хапва или има капризи относно храната?Надявам се,че няма неприятни последици от паданията Peace

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 20:20 от Mimiii

# 252
  • Мнения: 350
Анет благодаря ти много. Hug Непременно ще го взема, просто не издържам вече, цяла нощ не съм спала като хората, а след обяд също няма да мога да заспя.
loba Адри е много чаровна, добре че е бил малкия дявол и не се е наранила много. Но наистина не трябва да се изпуска от поглед, но не изпадай в истерия, казвали са ми че децата се удрят  и падат много от как пролазят, не е успокоение. Просто в дадена ситуация трябва да се реагира адекватно.

# 253
  • Мнения: 221
гоиа, 6а ма извини6 за добредо6лото ама аз съм маи по стара и от тебе, сото съм асто.


   Извинявай и аз тъкмо това щях да кажа, твоите постове не могат да се сбъркат с други. Имаш си почерк.

    Та наистина много бързо минава и бременността и първите месеци не усетих на малката.
    mimiii аз тук имам и свекърва и майка ми, но те си живеят всяка в свой апартамент и много не искам някой да ми помага. Сама се справям и по-добре. Така няма нужда да ходя след подреждането на някоя и да намествам мебелите и в гардеробите. Малко съм капризна по отношение на чистенето  Wink.

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 18:32 от GOYA

# 254
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Като сте се разговорили за Плевен,че се сетих да ви пусна някоя снимка от таз годишните снеговалежи там #Crazy




Брат ми от скоро работи и живее там,че той ми ги е пращал.Наистина центърът на Плевен изглежда много добре,аз не съм ходила там ама тази година мисля да го посетя.А това за кафетата май не е само при вас,в моя град е същата история.Когато го посети мъжът ми за първи път и излязахме да направим една разходка(беше през седмицата),и като видя колко хора има по кафетата около обяд,ме попита-днес какъв поразник е   hahaha?
Асто,дано на Адри да и мине бързо,наистина е много неприятно ама като започне да ходи ела да видиш за какво падане става въпрос  ooooh!.А иначе е страхотна сладурана,голяма чаровница е.

Общи условия

Активация на акаунт