Холандска Тема - 20

  • 15 377
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
здравейте момичета , Hug
имам нужда от вашата помощ ,
моля ви
налага ми се да попълвам формуляри на холандски
за връщане на ДДС , работя в параходство ,имаме товарни кораби ,които зареждат гориво в Холандия и искам да си взема ДДС -то ,но формулярите са на холандски ,
говоря немски и горе-долу се ориентирах ,къде какво да попълня ,но ми е необходима помощ ,малко
има ли някоя от  вас ,възможност да ми помогне
бих била благодарна
и извинявайте ,че така нахлувам в темата ви? !




Изпрати на лични.

# 241
  • Мнения: 7 914
момичета как сте днес? Hug
 страхотно временце ,. а?
 скъсахме се от разходки... и май така ще се задържи времето до края на седмицата Party Party Party

# 242
  • Мнения: 1 132
Привет девойки!
Ние и днес не се сдобихме с къща, а и  май вече не я искаме вече.  Confused Отиваме днес и познайте-наводнена  Shocked . Целия килер пълен с вода. Обаче собствениците се опитаха да го прикрият уж, че не били видели, а то смърдеше на застояла вода. Брокера закъсня прилично и каза-Ами вие нали сте разгледали, да ходим да подписваме. Дори каза, че не виждал вода в килера, при условие, че беше 10 см и каза, че сигурно било мокро от това, че били мили.  Shocked Замерих му аз с рулетката да види точно колко е за да го убедя, че не е от миене, но пък може да са плували. Мисля, че дълго време като чуе за българка, ще ходи на другия тротоар както и аз ако чуя името на фирмата им. Наложи се мъжо да ме озаптява, докато бяхме при нотариуса за да се разберем, че в такъв вид нищо не купуваме. На брокера му се струваше съвсем нормално да я приемем в такъв вид и да чакаме собствениците да я оправят, а те от своя страна се развеждат и къщата се продава от банката и нямат пукната пара за ремонт.  Crazy Смятаха ако има пукната птръба да я оправят те и съответно без гаранция и това беше съвсем в реда на нещата според брокерчето. Имаше и разни други глупости, но не ми се разправят. Но толкова нагъл и арогантен човек като брокера не бях виждала. Дори нотариуса си позволи да изкоментира докато бяхме на саме, което по принцип смятам за непрофесионално, но представете си за какво поведение става въпрос. Може би пък е такатика на фирмата да дават проблеми къщи и хора на такива типове.  Thinking
Ох, оплаках ви се. То бива да не ни върви тая година, но толкова.  Crossing Arms
Гледам да го приемам по философски и се надявам да е леко наводнение и да не ни се налага да търсим нова къща или да се занимаваме с анулиране на предварителния договор, което сигурно няма да е толкова лесно. Но ще видим след 2 седмици. Сега щем не щем ще ходим у свекича. Е, поне ще и давам да разхожда Софи, а аз ще изтягам кракаци на дивана. Пък ако някой от вас иска да му погостуваме за не много определено време да свирка  Mr. Green
Хайде, лека нощ!

# 243
  • Мнения: 7 914
Мопси
 съседите си продават къщата ... Flutter Whistling

уф, мен като ме хванат дяволите и съм същата..мъжО се чуди в коя дупка да се скрие понеже аз на шиш ги въртя... а каъто се прибера в къщи и се сетя , ченещо не съм допитала пак яхвам метлата Mr. Green

ама от време на време и той се убеждава, че така е по-добре... Mr. Green и вече знае правим лисчета в къщи с въпроси така се отправяме към целта  Joy

леле да живееш със свеки ... ама нали пък после ще се местите по на далеч? Thinking.. дано да е хубаво време и по-дълго да разхожда внучката Crazy



# 244
  • NL
  • Мнения: 520
Добър вечер.
Moпси ей голямо размотаване ви направиха с тази къща.То наистина да ви се отще да се местите.Дано оттук нататък да нямате повече проблеми и спокойно да започнете с ремонтирането.Да ви поканим у нас но ние сме сем.Негостоприемнови и да не си развалим отношенията накрая,че не ние за първи път Blush
Миленски много хубаво,че си го дала Алекс в тази ферма.Да ти кажа и до нас има подобна но с по-малки животинчета и все като мина оттам си мисля като порасне малко детето там да я водя.Алекс от Март ли тръгваше на училище?
звездичка
Цитат
и вече знае правим лисчета в къщи с въпроси така се отправяме към целта 
...и много умно правите според мен.Аз всичко си записвам предварително и списъци всякакви си правя и така се улеснявам много.Ако трябва неподготвено да говоря нищо работа няма да свърша.Как е Ерик?Още ли е на антибиотици?
Лека вечер на всички.

# 245
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки!

Ние сме днес в къщи. Алекс не се чувства нещо добре и реших да не го водя на фермата. Дано не се разболее Praynig
Може би защото цяла нощ не е спал и аз покрай него Tired

Аз и вчера бях страшно уморена и проспах хубавото време Crazy После реших да търся рецепта за торта за утре...много пипкава работа това търсене на рецепти. Още нищо не съм харесала, дано днес намеря нещо вкусно и лесно за приготвяне.
Вие какви планове имате, момичета, за Св. Валентин? Ние с Алекс купихме една огромна картичка за нашия татко. За утре смятам нещо кулинарно да приготвя. Нали любовта на мъжа минава през стомаха Mr. Green Май щеше да е по- лесно да купя някакъв подарък Thinking

Мопси, големи перипетии да се сдобиете с тая къща Confused И какво следва сега? Ще се откажете от тази и ще търсите друга къща ли? Дано поне ви хареса при свекито. Ако не друго, може да излизате като влюбени всяка вечер Flutter Нали има кой да гледа Софи Hug

Звезди, ти си била опасна фурия Hug Аз пускам половинката да се разправя. Има моменти, когато се правя че не съм с него Embarassed Но човека си отстоява правата. Добре, че е такъв питбул. Все един от двамата трябва да ги умее тия неща Mr. Green

Милика, хубаво е във фермата. Алекс научи неща, които иначе няма кой да му ги покаже. Ние сме много доволни, както и той де. Аз съм останала с впечатлението, че доста фермерки гледат и деца Thinking Поне познаваме две фермерски семейства, където жените с това се занимават. Вие записахте ли Ариенка на детска градина?
А иначе Алекс много обича животните и за това сме постоянното присъствие в зоо-то на Амстердам. Или ходим до една палачинкова къща в гората, близо до плажа. Там имат от джуджета- козички и разни пилци. Играе на воля с други деца, храни животните и сме на вън сред природата. Чудна комбинация!

Меги, ти добре ли си след градинарстването онзи ден? Аз съм все още с добрите намерения да направя нещо по въпроса, но нещо не мога да се организирам.

Лек ден от мен Hug

# 246
  • Мнения: 1 559
Добро утро момичета! Hug
Днес временцето при нас,май ще е кофти Crossing Arms,една мъгла,един мрак..и доста студено Sick...,слънчо се разсърди и нема го видим сигурно още месец-два Crazy...Поне се нарадвахме на чиста градиона 2 дена... Joy
Днес ще се събираме с приятелки и децата на макдоналдс ,за РД ми ден  Joy...не сме на курс,и тази сутрин си поспах,сладко сладко до 9 часа.... Laughing
Приятен ден на всички Wink Hug

# 247
  • Мнения: 1 132
Добро ютро!
При нас една мъгла- ужасТ!
Звезди, да ставаме съседки тогава. Оправяш ли се от цицтита?
Милика, няма да идваме тогава, да не си разваляме добрите формкски отношения дето се казва.
Аз рядко избухвам, но качествено. Този пък си казах всичко, за да не ме е яд като се прибера вкъщи и се сетя за нещо. След всичките перипетии, не бяхме подготвени и за това. Днес съм с ечемик и херпес. Супер чаровна за свети Валентин.  Crossing Arms Мъжа ми пък го тресе цяла вечер и беше 39. 8 температура. Тия са направо вещери.
Милена, не знам вече. Искаме май да търсим нова. Но ще видим все пак какво ще стане след ремонта  и какво трябва да не направи за да можем да се откажем. Снощи мъжа ми "вмести" целия разказ в 3 А4 листа и го прати на счети за да може той да се конултира с адвокат и им прати официално писмо, че не са спазили договора и да си вържем гащите за по-нататък.
Дано Алекс не се разболее.  Praynig То такова време-ту топло, ту студено си е стрес за огранизма. Тогава се разболяват хората. По-добре е вкъщи наистина.
Мегън, приятно прекарване.
Нещо не ми е Валентинско, но май ще направя резервация някъде за вечеря. Ние разглобихме масата за хранене с цел да я пренасяме в петък и сега хапваме на ниската в дневната или по скоро си държим чиниите в ръцете  hahaha , че малкото к`вот докопа и изяжда.  Та и да сготвя нещо няма как да подредя маса и да я опазя, а така се губи изненадата.  Rolling Eyes
Приятен ден!

# 248
  • Мнения: 7 914
Milika
 така е в списъците е истината Crazy

Милен@
 както казваш все някой в семейството трябва да отстоява интересите Mr. Green
дано Алекс да не се разболее Praynig

megan79

 наистина е гадно време.. май днес само с колата ще е разходката Thinking
а ти как стигаш до Макдоналдс? караш ли кола в Ротердам? newsm78

Мопси

 ми хайде де- гарантирам, че наводнение няма да се случи.. освен ако вие не си го направите  Whistling

# 249
  • Мнения: 581
Мопси - много кофти история с тази кыща. Ние имахме сыщо ужасни перипеий като я купувахме нашата, ама от нагыл hypotheek-сыветник, размотава ни три месеца, точно като да се вдигне малко лихвата и не успя да се спазари да ни смыкнак кой знае колко цената ( щото и това трябваше да прави по принцип). Та още ме е яд а вече минаха почти две години. Поне човек се учи от грешките си (в нашият случай) ис ледващият пыт ако има такыв ще знам от рано да дыржим нещата изкысо. Бырзо оздравяване на половинката и да ти мина всички болежки за свети Валентин
Миленски - стискам палци да сте здрави всичките.

Момичета - някакви идей за мааалко подарыче за свети Валентин? Освен кутия шоколадови бонбони (той направо е пристрастен кым шоколад) нищо не ми идва на ум.

# 250
  • Мнения: 1 110
Уфффф и при нас така - след хубавия ден в4ера - Алекс е със хрема и малка темп. Сега мисля дали да тръгваме за детската градина или не.

За Св.Валентин Зарезан съм взела само бутилка 4ервено вино и една карти4ка на милото, ама ние не го и празнуваме обикновено.

Мопси мнооого кофти с тази къща, така като 4ета и спирам да мрънкам да се местиме Confused

# 251
  • Мнения: 216
Здравейте момичета и от мен....

Днес бяхме на консултация- растем с пълна пара:). Само дето здравната им система пла4е за ремонт:). Днес за кой ли пореден път питахме нещо доктора на консултацията, след което той мъдро заключи, 4е трябва да посетим домашния си лекар. Е, питам се аз тогава, какъв е смисъла от тия лекари, дето висят по консултациите? После половинката ме просветли, че те просто нямали право да изписват рецепти и при проблем трябва да се обърнеш към личния лекар. Само разкатаване и пак разкатаване. Много кофти са го измислили...

Милена: Свети Валентин ще празнуваме с китайска храна. И двамата много я обичаме, някоя и друга свещ и т.н... ако малкото ни остави да празнуваме де:)

Илче: Щом като много обича шоколад - сега са пуснали големи шоколадени сърца:) или пък го изненадай с нещо секси/така никога няма да сгрешиш/

Мопси: Една изпитана рецепта за ечемик/само да не ми се смеете, но наистина помага, въпреки че в началото като я чух и аз се смях/ - намазваш си ечемика няколко пъти с урина. Минава страшно бързо, до утре може и да го няма.

От другата седмица го дават отново слънчево, да ни се поотворят душите и сърцата.Simple Smile)))

# 252
  • Мнения: 1 559
Привет!! Hug
Времето е наистина супер гадно Sick...и е 3 градуса тук,добре че поне вятар няма Whistling.Ние се почерпихме Laughing...децата се налудяха здраво hahaha,и сега мойто спи като пън.

megan79[/color]
 наистина е гадно време.. май днес само с колата ще е разходката Thinking
а ти как стигаш до Макдоналдс? караш ли кола в Ротердам? newsm78


За сега съм късметлийка Party,защото точно до нас е търговския център на Zuid с магазини,мак доналдс,бургер кинг и т.н,т.н Peace.....хранителни магазини също...пазара ми е също на 5 мин пеша Laughing,курса където ходя е пак на няколко мин. пеша Wink,bolnicata sashto...всичко ми е на една ръка разстояние както се вика Joy.Ей туй ще ми липсва най много,ако отидем да живэм на село.... #2gunfire

Мопси,ти се радвай че папка детето Wink ...нащо знаеш ли кво е злоядо,не яде кот да е ooooh!...виж само на месо не отказва(на баща си прилича) и на koekje sashto Blush...иначе ,само и слагам в чинията,ама неще да яде и тва е... #2gunfire

# 253
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки!

Аз стъкмих тортата за утре, купих 2-3 свещи и едни сърца- декорация и сме готови. Макар, че до тук всички приготовления са по- скоро за Алекс Crazy На него му харесват такива неща и май наистина доста инфантилно е празнуването на Св. Валентин. За това и много се смях на тази статия Mr. Green.

При нас времето се търпеше днес- 6 градуса, малко мъгливо и лепкаво, но поне няма вятър. Така, че се помотахме по магазините с Алекс. Той е добре за сега, но и утре ще го оставя в къщи. Да си почине Whistling

Илче, е Hema и Jemin има шоколад, на който отгоре пише "I love you". Идеята за секси бельо също става newsm53
Сега се сещам за един малко глупав виц- Две съседки се срещат в асансьора и една казва на другата:"Аааа, Маре вчера видях твоя с един букет цветя да се прибира." А Марето отговаря:"Мда, заради тоя букет цяла нощ с вдигнати крака лежах". А първата възкликва учудено:"Че нямате ли си ваза?" Joy

Мопси, нали любовта е сляпа? Дали на малка маса или на земята ще се храните, важното е да има хубави поводи Hug
Как е твоята половинка? Спадна ли му температурата?

Калина, най- обичам така да празнувам Party Да не се налага да приготвям нищо, имам пред вид де. А ние сме любители на индонезийската кухня.

Меги, и ние имаме периоди, когато освен бисквитки друго не искаме Crossing Arms

Звезди, вие вярно ли се разходихте днес с колата?

Карилуис, дано Алекс оздравее бързичко Hug

Лека вечер от мен Hug

# 254
  • Мнения: 7 914
Милен@
 разходихме се до под кривата круша.. надявах се доакто мъжа ми е на зъболекар, ние да се поразходим из магазините, ама докато паркирам колата, да мсеня столчето за кола с бъгито и да тръгна той се появи Crazy Mr. Green.. та накрая нищо не се получи Joy

megan79
 винаги съм си мечтала да живея на подобно място...ама да е и супер тихо Crazy

Общи условия

Активация на акаунт