Оле мамо, стой на щрек, че АПРИЛското човече смели крачки прави вече!

  • 14 316
  • 295
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 442
Здравейте,мами!

За детската кухня,ние преди около 2 седмици се записахме,но в момента не вземаме,защото съм на лекции.Иначе му давах само второто,защото супата я застройват с яйце,което не се вари повече от 2 мин, десертите са с прясно мляко.
В тази връзка да ви питам ще изчакате ли до годинката с въвеждането на прясното и киселото мляко в десерти?
За болните-и аз съм доволна от Вентолин(сироп за кашлица) и Мукосептонекс за нослето.Иначе съм му давала веднъж и от сиропчето на д-р Тайс.

slance80-На Алекс високата температура му я смъквах и с Нурофен,и Калпол-само от едното не смъкваше.Само като се смесват лекарствате се гледа активната им съставка да не е една и съща. Peace

МАРТА,доведи и рожденника да си спретнем едно парти.А ако дойде и на Ларсен сина(може да го убедиш,като кажеш,че яе направите двйно парти за рожденни дни) купонът ще е пълен. Crazy

dari_stz-Когато изникваха зъббчета на Алекс и той беше спрял да казва и показва всичко Peace

А за омръзването-има го и това,защото Алекс преди постоянно показваше колко голям ще стане( и изобщо като чуе колко вдига ръчички),но от скоро не го прави.

Иначе вика ла-ла(в превод ела-ела),когато го накараме,вдига си ръчичките,когато иска да вземе нещо,казва дай,щом ме види да ям нещо(това е задължително,тата,мама,баба.Играе на всякаква музика(особено обича музиката на Това го знае всяко хлапе.Но каквато и музика да чуе започва да подскача или да клати едното краче и дупето Mr. Green

Честито на порасналите малцовци Боби и Алекс!!
[/b][/color]

# 121
  • Мнения: 332
Поли, наш Боболан/калпазан след високата Т, и двата пъти дето я имаше, около 2-3 дена доста по-отпуснат и не активен, или по-точно беше активен, но бързо се изморяваше.А след последната Т се изрина от АБ и 2 вечери не беше спал, защото обрива го сърбеше. От вчера обрива отшумява, и днес спа като разпран, а в промеждуцъте не се спираше. Не се притеснявай, Дари сега си събира пак силичките, и утре или вдруги ден ще си е същатата.

Зазу, забравих да пиша пак, че Борис докато беше с вирус даже и мляко ми отказваше - по около 50 мл. на хапване. А каши и супи не искаше да ги погледне. Как е Ого?

Момичета, като разглеждах сайта нна Априлци, забелязах , че за групи правят отстъпка. Имайте и това в предвид. По принцип всички хотели правят групови отстъпки. Но елку_елена ще каже повече.

Като четях поста на Стайл (малката голяма мече с колко премерени крачки пръстъпва, много е сладко-съсредоточена) как Гери си играе с кукли, и се замислих, че и на Борис му е време за някоя кукла. Не се смейте, ей. Така де, ами те куклите приличат на бебетата, малки човечета, много ми е интересно как ще приеме едно момченце-кукла......

Сладки сънища на всички ви, бързо да оздравяват болничките  Hug

Честити месечинки на Алекс и Боян Simple Smile

# 122
  • Мнения: 6 442
Като четях поста на Стайл (малката голяма мече с колко премерени крачки пръстъпва, много е сладко-съсредоточена) как Гери си играе с кукли, и се замислих, че и на Борис му е време за някоя кукла. Не се смейте, ей. Така де, ами те куклите приличат на бебетата, малки човечета, много ми е интересно как ще приеме едно момченце-кукла......
О,ние ви изпреварихме. Mr. GreenЕдна моя приятелка с момиченце ни подари.От тези дето тялото им е от плат,а ръцета,краката и главата от твърда гума.Алекс много си играе с нея.Особено му е приятно да и захапе крака или ръката и така да си я носи като кученце(в последно време това му е номера) Laughing

# 123
  • Мнения: 1 114
Здравейте и от нас!
Да чукна на дърво Дари възвърна горе-долу тонуса. Даже изяви желание да хапне. Преследваше ме с проходилката и повтаряше "ам-ам". Дано това да е било от тоя вирус.
Благодаря ви за съпричастността, много е стоплящо в такъв момент някой да ти каже нещо окуражително.
Алекси Hug, забелязала съм, че никога не те домързява да отговаряш на всеки, който е питал нещо. И то думите ти винаги са много позитивно заредени. Много си мила.
Зазу, и аз ти стискам палци бързо да се оправяте. И при нас беше така, Дари ми отказваше даже най-вече млякото и повече от 50-60 гр. на ядене не поемаше.
За мястото на срещата - моето мнение е да е проверено място. Не е въпроса за лукса, но защо да си разваляме прекарването с това дали има топла вода и т.н.
Кукла -- на Дари също и подариха, но не и обръща особено внимание.

# 124
  • Мнения: 228
И Боян си има кукла - старата любима парцалена кукла на бати Васи (казва се Маргарита, хи-хи), която е висока малко повечко от бебчо. Основното занимание е опит за вадене на очичките й и разчекване на краката и ръцете.

Sve_, малчовците се развиват почти идентично до момента - Александър прави точно тези неща, които си изброила. Странна работа  Wink[/color][/b]
Marini,  Peace Само дето наборчето е много подвижно, а моят Боян си пада леко флегматичен. Всяко действие е внимателно премислено и бавно изпълнено. Пример за спокойния му нрав е факта, че дребничкия никога, ама наистина никога не се развива, докато спи. Дори не се върти - както легне, така се събужда. При по - продължителен сън се разхленчва по някое време, обръщам го на другата страна и продължава да кърти. Когато се събуди, обича да се излежава поне 15-20 минути. Изобщо - "спокойствие и топла храна" (разбирай кърма).

Ларсен, дано успеете да убедите бати Петьо да дойдете! Васко му изпраща много поздрави. Пепена, МАРТА, много ще се радвам да запознаем децата!

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 23:28 от Sve_dim

# 125
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Това да се купуват и на момченцата кукли не е никак лоша идея. И на тях им е интересно. Това все пак си е играчка. Моя син като беше по-малък имаше една кукла, но явно я е забравил вече. Сега от време на време взима на Галена куклите и си играе с тях.

А пък да ви кажа какъв ми е пъзльо милия. Днес точно до нас има скъсан водопровод. Като шурна една вода. Наводниха се входовете и мазите. Пред нашия вход имаше огромна дълбока над кокалчетата локва. И като се прибират мяжа ми със сина ми все още водата не беше спряна и локвата се увеличаваше. Естествено те не могат да влязат във входа. Мъжът ми се опита да сложи камъни за да минат по тях но те потъваха. Shocked Искаше да му хвърля гумени ботуши за да прешляпа с малкия на ръце, но не успях да отключа килера. След което той оставя Вики в колата да го чака, запретва крачоли и бос се прибира в къщи за да вземе "бойното снаряжение". Ама аз като си то го знам малкия и викам "Аз ще слязя да го взема с моите ботуши, нищо че ще се намокря аз и без това в тоя студ не ходя никъде пък имам и какво друго да обуя ако се наложи". Слизам и какво да видя - малкия гледа уплашено през прозореца и плаче. Изплашил се е, че вече е тъмничко и никъде никого няма и не е разбрал, че баща му ще се качи до вкъщи първо и после ще слезе да го вземе. Пренесох го и естествено бях мокра почти до ушите.
Миличкия ми той, много ми стана жалко. После естествено половин час обеснявах колко много го обичаме и никога няма никъде да го оставим. Ама защо е такъв пъзльо не знам - мъж ще ми става. Ама и мъжът ми е за бой - и така и така се е събул да шляпа, да го беше взел и него, ама... мъжка му работа - "Той вече бил голям". Та така, седим си сега без вода - да видим до кога.

Оплаках ви се - олекна ми, че ми беше много мъчно за малкия. Sad

А сега ви пожелавам лека и спокойна вечер.

P.S. А къде се губи ronq?

# 126
  • Мнения: 151
Честити месечинки на Алекс и Боян   Heart Eyes
Радвам се че вече болните бебоци са по добре.
Ние сме много мрънкащи, ревящи и раздразнителни, но мама се е въоръжила с търпение и само им се кани на тези зъбки Simple Smile
Чудесно е ако и батковците са в пълен състав през юни и успеем да спретнем и 2 рожденни дни заедно. То на нас ние лесно, нали ще пада купон Party, но larsen, МАРТА вие си знаете най-добре!
кукли, имаме 2 , но за момента не им обръща оссобено внимание
кисело и прясно мляко в десерти -със сигурност след годинка Peace
Style, много сладко ходещо мече си отглеждате Heart Eyes
Алекси, Борис е голям чаровник и като гледам е късметлия, предоставят му се голееееееми терени за пълзене и забавления  Laughing

# 127
  • Мнения: 137
Здравейте и от нас.
От доста време не съм писала, защото имах притеснения с майка ми, но засега нещата се поуспокоиха и пак сме на линия.
Лина, и моят син си е доста бъзлив. Баща му от както се е родил само го надъхва, че е мъж, че не трябва да плаче, да се страхува и т.н., но той си е много чувствителен и емоционален. Засега Елизара се очертава да е по-бойна и палава, но каква ще е по-нататък не се знае.
Ламята (фон)Спаска, мисля, че не би трябвало да имаш проблем с кърмата по време на пътуването ти в чужбина. Само да имаш възможност да изцеждаш по-често през деня. На мен на 2 пъти ми се налагало да спирам с кърменето - единия път за 15 дена, когато Елизара беше на 2 месеца и сега - миналата седмица за 3 дена, защото бях при майка в болницата. И двата пъти беше придружено с много притеснения и все си мислех "е, до тук бях с кърменето", но за щастие не излезнах права. По препоръка на момичетата от кърмаческия форум, когато изцеждахс помпата го правих 1-2 пъти повече на ден отколкото, когато кърмя - напр. ако нормално кърмя 3 пъти на ден, изцеждах 5 пъти с помпата. Идеята им беше да се стимулира лактацията, а след като се възобнови кърменето тя пак се регулира според нуждите на бебето.
МАРТА, и ние мислим да дойдем на срещата, ако графика на мъжа ми го позволява. Ивайло е почти а 7 год. и е невъзможно да тръгнем на някъде с Елизара, а него да го оставим на бабите.

# 128
  • Мнения: 350
Набрахме си първите кокиченца от вилата! Вижте ги на аватара!

умения-забелязала съм и вече почти съм убедена, че някои от умствените умения не се учат , а се придобиват от само себе си. Например Томи показва колко голям ще стане, при положение, че никога не съм му задавала въпроса и не съм го учила. Пляскането с ръчички също го научи ей така, самичък. А на въпросното боц и духане на лампата го уча сигурно от 2 месеца, въобще не вдява. Единственото на което аз го научих за 2 дни е логическо мислене-да сложи топките в дупката на уокъра на Чико.  newsm44

бибата
-след някой друг месец трябва да обменяме опит за премахването й.При нас тя е култ, като я види неуморен тръгва по следите й.Говори й , смее й се.Имам честта понякога да ми я споделя. Сменям му я през 20-30 дни и всеки път като си види новата биба, сякаш съм му купила най-ценния подарък. Гледам да му я давам само при заспиване, но.......

# 129
  • Попово
  • Мнения: 687
Набрахме си първите кокиченца от вилата! Вижте ги на аватара!


куул Simple Smile а това ръчинката на Томи ли е, май се опитва да ги докопа   Laughing

# 130
  • Мнения: 3 091
Саня, благодаря ти за съвета! ще те послушам - пуснала съм и тема в кърмаческия - да видим дали ще се справя!

Илит, много съм разсеяна и не съм разбрала кое априлче е проходило първо - извинявам се на Мелодия! Твърдо смятам, че трябва да се отбележи в темата! то си е за гордост!
Бенитка снима Рая доста често и затова ми направи впечатление! Амалия се изправи доста рано и също така направи първите крачки, но не ходи сама!

# 131
  • Мнения: 491
Добър ден слънчеви мами!

Набрахме си първите кокиченца от вилата! Вижте ги на аватара!
Ех, как мило ми стана. И мъчно. До скоро се радвах на първите кокичета в двора (и тъжах за тях, защото почти виначи първите ги затрупва отново). Но сега вече си нямам нито къща, нито двор - нали съборихме и строим кооперация. От една страна е хубаво, защото ще си имаме самостоятелно жилище, в което няма да съжителстваме с други роднини или пък да плащаме наем за да сме самостоятелни. Но от друга страна ми липсва двора. Аз съм от онова племе дето сме си баш софиянци (като мъжете на Илит и Рениборо). Нямам си ни село, ни град. Тя семейната ни история е доста интересна и малко шантава, но няма да ви занимавам с нея. Обаче пък си взех морски мъж, от Бургас Mr. Green. Хем си го обичам, хем си "имам" и столица, и море Wink

За прохождането - Петър направи първите си крачки точно 10 дни преди да навърши 9 месеца. Най-обича да ходи като се го "подаваме" с баща му Laughing За съжаление не мога да го снимам Sad Направих няколко опита, но той като види апарата и започва с гевезалъците. Иначе ходи като Калина на Илит, точно така се втурва. А, ако се е запътил към мен хич и не спира, а направо се хвърля и се блъска в мен Joy. Но прощъпулник още не сме правили. Просто мисля, че му е още рано и ще правим следващият месец. Той след като проходи и пролази (ама аз съм си виновна, че му показах как) та сега разучава скоростното лазене, а ходенето го практикува предимно вечер. Та май не мога да предявявам претенции да е първото проходило бебе щото все още това не му е основният начин на придвижване Peace

От скоро имаме и ново 20. Слиза си сам от креватчето. Преди няколко дни му махнах средните три пръчки от решетката и два дни му показвах как да се качва и слиза (вдъхновението ми дойде от zazu1, като каза, че Ого сам слиза от спалнята, а ако не се лъжа и Сатриани владеят тази гимнастика). Качването още му е трудно, че и матрачето е високо, но със слизането вече няма проблем Hug

За височината и прохождането - Петърко дълго време не можеше да седне сам. Щом го сложех да седне седеше стабилно, но самостоятелно не стигаше до седеш. Все още не се изправя сам, а само ако има за какво да се хване. Та нашата педиатърка ми беше казала, че много често по-високите деца стигат до тези постижения малко по-късно. Не е правило, но май е често явление Wink.

А като стана дума за рекорди и заговорих за седене може да впишем Ого като първото самостоятелно седнало бебе. Мисля, че той беше newsm78.

# 132
  • Мнения: 350
Набрахме си първите кокиченца от вилата! Вижте ги на аватара!


куул Simple Smile а това ръчинката на Томи ли е, май се опитва да ги докопа   Laughing

да , това е Томината ръчичка!Радва им се!!!

Melodiya , много съжалявам, че си нямаш вече къща! И аз винаге съм мечтала да живея в къща, добре че ни е вилата. Но пък си имаш морски мъж!!! Grinning

# 133
  • София
  • Мнения: 9 111
Зазу, забравих да пиша пак, че Борис докато беше с вирус даже и мляко ми отказваше - по около 50 мл. на хапване. А каши и супи не искаше да ги погледне. Как е Ого?
Ми яде чат-пат по малко, но продължава да е с диария. Дупето му вече е страшно зачервено и става все по-зле  Sad Тази нощ не можа да спи- явно го боли дупето или коремчето- не мога да разбера кое. Пие оризова вода и "Ентерол"- по 1-2 на ден, но никакъв ефект  Tired От вчера спряхме и антибиотика, че и той допринасял според педиатърката, но няма никакво подобрение. Пробвах да го държа без памперс- само с дрешки, но през цялото време сменям дрехи и това не помага особено на кожата на дупето. Сварих днес и юзъм/джоджен, ще правя и чай от шипки пак. Дайте идея с какво да му мажа дупето- почва да става и на пъпчици  Rolling Eyes

# 134
  • Варна
  • Мнения: 966
Ми яде чат-пат по малко, но продължава да е с диария. Дупето му вече е страшно зачервено и става все по-зле  Sad Тази нощ не можа да спи- явно го боли дупето или коремчето- не мога да разбера кое. Пие оризова вода и "Ентерол"- по 1-2 на ден, но никакъв ефект  Tired От вчера спряхме и антибиотика, че и той допринасял според педиатърката, но няма никакво подобрение. Пробвах да го държа без памперс- само с дрешки, но през цялото време сменям дрехи и това не помага особено на кожата на дупето. Сварих днес и юзъм/джоджен, ще правя и чай от шипки пак. Дайте идея с какво да му мажа дупето- почва да става и на пъпчици  Rolling Eyes

Zazu1 от опит знам, че най-добре действа в такива случаи Пиоктанина. Слагаш на едно памуче и му мажеш цялото дупе /там където е червено де/ след това ръсиш обилно с пудра - трябва да сухо местото за да се оправи. Като започне да се пооправя мажеш с бейби тан, или какъвто крем ползваш за подсичане. Но кремчетата не дайстват особенно много и бързо при доста подсечено дупе. Дано да се оправи бързо детенцето, че да не го боли. Оздравявайте.

Общи условия

Активация на акаунт