На море в БГ - 2008 - Всичко по темата!

  • 76 772
  • 586
  •   1
Отговори
# 540
  • Плевен
  • Мнения: 974
Преди седмица се върнахме от почивка на бившия къмпинг Нестинарка, хотел Саут бийч. Изключително доволни сме и от хотела и от ол инклузива и от плажа. Стаите са просторни и се почистват всеки ден. Ние даже бяхме в апартамент, който не е ползван досега. Кърпите и чаршафите се сменяха на 3 дни, но според мен не е и нужна смяната им всеки ден, все пак ресурса - вода трябва да се пести, а и не вярвам вие в къщи ежедневно да сменяте хавлиите си за баня. Плажа беше изчистен, а не като на снимките показани преди няколко страници. Единствено 1-2 пътища между хотелите не са асфалтирани, но и не видяхме следа от строителни дейности, всичко е прекратено за момента. От инклузива също сме много доволни, богато меню - всеки ден супи, 3-4 основни ястия, пресни салати, пресни плодове и т.н. , абе доволни сме и искаме пак  Wink.
Приятна почивка на всички!

# 541
  • Мнения: 3 926
Люсил, определено колкото хора, толкова и мнения. Peace ОК - хотелът изглежда добре, но къде не видяхте следа от строителство??? Може да не работят в момента, но гледката наоколо е умопомрачителна Shocked Една-две неасвалтирани улици? Ми то си е черен път до там. Верно, няколкостотин метра, но е кошмарно. И всичко е в чакъл и камъни. Предполагам, че след две години ще прилича на нещо, но сега...
Да не говорим, че плажът няма нищо общо с това, което беше... Но това са детски спомени - както и да е.

# 542
  • Мнения: 3 216
Момичета някой от вас ще ходи ли на море през септември? Знаете ли случайно какви са прогнозите за времето за тогава?

# 543
  • Мнения: 111
Ние също тогава ще ходим на моренце, въпреки че си живеем на моренцето  Peace!!!
Надявам се да е хубаво времето, ще следя прогнозите!

# 544
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Ние снощи се върнахме от Приморско. Страхотно си изкарахме! И най-голямата и най-приятната изненада за мен беше едно заведение. На външен вид не дава особено големи надежди, но кухнята... е направо чудесна! Имат страхотна готвачка. Аз най-много се притеснявах какво ще яде малкия. А там всеки ден имаше нещо готвено и супи. Каквото и да опитахме, все беше вкусно! Искаше ни се за разнообразие и на някое друго място да хапнем, но нямаха нито супи, нито готвени гозби. Даже една сервитьорка ме изгледа като отровена, защото и станя ясно, че няма да поръчам за малкия мешана скара или нещо от сорта, а директно станахме от масата и си тръгнахме. Отказахме се от експериментите и си хапвахме от вече изпитаните гозби. Пък и ни бяха близо до квартирата!
Ех, море, море... искам още!  Sunglasses

# 545
  • Мнения: 1 314
Би ли споделила кое е заведението и къде точно се намира? Има голяма вероятност и ние да ходим на Приморско и независимо в какъв хотел ще сме, бих могла да взимам готвени ястия за сина ми от там.

Благодаря!  bouquet

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 15:04 от tzvety roussimova

# 546
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Има две къщи, които се казват "Двете Феи". Като застанеш с лице към тях, тръгваш в дясно. Мисля, че посоката беше към ул. "Стара планина". Завесението е през две или три къщи. Нищо особено на вид. Но не и на вкус  Laughing Има няколко маси , изнесени от вън. Но не съм обърнала внимание за име.

# 547
  • Мнения: 4 784
Преди час се върнахме от Златни пясъци. Бяхме на хотел Иберостар Обзор Бийч и Изгрев за втора поредна година и последна. Много сме разочаровани и от хотела и от комплекса. Страшно е пренаселено, мирише отвсякъде на шахти и зловонни миризми, а не на море. В стаите на хотела климатиците са само за интериор. С постоянно работещ климатик настроен на минимум температура по показател на под 10 градуса, температурата в стаята не падаше под 27. Помолихме да ни преместят в друга стая, но положението беше същото. Въобще много е занемарен хотела и има нужда от сериозен ремонт. Не ми се иска да изброявам всичките ни разочарования, но като цяло мнението ми е отрицателно, с много малки изключения. Определено следващата година трудно ще се престрашим да отидем отново на бг черноморие.

# 548
  • Мнения: 9 776
veni9, ние също бяхме в този хотел в края на юли, но нарочно не си написах впечатленията, от страх да не бъда възприета като много претенциозна. Обаче и ние имахме своите разочарования. Като цяло хотела ни хареса. Стаята беше с изглед към морето /така я бях поръчала може би и по твоя препоръка, не помня вече/. Климатика и ние си мислехме, че не работи, но трябвало всички врати и прозорци да са затворени, иначе - не! Все пак няколко пъти се обаждахме на рецепцията, за да кажем, но техник дойде, когато вече се бяхме справили сами. Мъжа ми много се нервеше, когато при влизане в ресторанта само на нас ни искаха там някакви карти и ни питаха от коя стая сме /пред нас и след нас - чужденци, но тях никой не ги закачаше/. В самия ресторант се чувствахме все едно не сме си платили храната, дето я ядем. Всички от персонала, като чуеха българска реч и им трябват няколко минути да зацепят какво им говорим. Обяснявам си го с големия наплив чужденци. С клатенето на главите за да и не - пълна лудница. Лукса беше единствено във фоаето на хотела, стаята - нищо особено. Грозни оранжеви одеала, които дори не бяха облечени в чаршафи / все ми е на акъла, че се перат след всеки/. За да ползваме хладилника /не мини бара/ трябваше да платим допълнително, както и за паркинга на хотела. Пълна простотия, при положение, че сме платили толкова много пари. Униформите на персонала - грозна картинка, но политиката на веригата се оказа такава. Вече не се сещам какво още не ми хареса, но като се прибрахме тогава и написах едно писмо на управата да си изкажа впечатленията. И нещеш ли взеха, че ми отговориха. Били се погрижили за посочените нередности, за повечето  нещата се оправдаха с политиката на веригата хотели. Взеха да ми изброяват някакви марки препарати, с които чистели, защото се оплаках, че за 3-дневния ни престой единственото почистване се състоя в подсушаване на огледалото и ваната в банята. Тая вана така и не се осмелих да я ползвам от страх от инфекции. Освен това се оплаках, че не разрешиха на мъжа ми да изнесе 1 ябълка от ресторанта за мен. Съгласна съм, че не е разрешено, но при вида на доста бременна жена това е направо  #2gunfire. Мисля да спра до тук. Та догодина и ние май ще бягаме в чужбина /ако можем да си го позволим/, пък току виж там ни посрещнали и нас като бели хора.

# 549
Искам да разкажа как не отседнахме в хотел „Славини Сий” Китен. При направена резервация още в началото на м. Юни и внесено капаро, два дни преди почивката се обадих да видя дали всичко е наред. От хотела ми отговориха, че няма проблеми. Каква беше изненатата като пристигаме с две деца по обед в хотела – станала грешка и нашата стая била дадена на други, защото разбрали че променяме датата. Девойката на рецепцията гледаше с празен поглед и не отрони и дума, още по-малко извинение. Опитаха се да ни настанят в една дупка с изглед към кухнята, но естествено отказахме. Тръгнахме в жегата да си търсим друг хотел. Не беше трудно, защото много умни хора са избрали чужбина за почивка.
Накрая искам да благодаря на собствениците и персонала на хотел „Лотос” Созопол, където изкарахме чудесно. Препоръчвам го на всички.

# 550
  • Мнения: 4 784
polin_a съжалявам и се извинявам на всички, ако по моето изказване са предпочели въпросния хотел. Впечатленията ми бяха от миналата година, когато положението поне ние като бяхме беше много по - различно. Персонала се радваше като чуеше бг реч и ни обръщаха страхотно внимание, за разлика от тази година. И на мен ми направиха забележка, че излизам от ресторанта с един портокал в ръката, но хич не ги отразих, записаха ми номера на стаята, щото съм изнесла портокал и това беше. Даже всеки ден в една кутийка слагах по мъничко храна за детето и си я изнасях без да се крия, нищо не ми казваха, а сега за един портокал - на запис ще ме водят. За мини бар не сме плащали, дори водите не ни прихванаха, почистването беше пародия, за еротичното облекло на камериерките какво да говоря, видели сте го. Ядосаха ме последната вечер, когато отидохме в ресторанта на вечеря и понеже бяхме на НВ, не ОИ, т.е. закуска и вечеря, без обяд и естествено не можем да ползваме безплатните тип Степчета сокове, вода, безалкохолни и вино на вечеря. Аз с количката, вътре детето парцал - болен, едва гледа, едва диша. Сервитьорите не идват и аз отивам до бара и моля за чаша вода /не минерална, от автомат е, абсолютно чешмяна/ - не можело, щото не съм била ОИ. Помолих ги най-учтиво, една чашка водичка ми дайте бе хора - НЕ!
Климатика се опитаха да ни излъжат, че след като сме подали оплакване са идвали техниците да го видят. Да, ама не познаха, щото през цялото време имаше човек в стаята и от техник помен нямаше.
В хотела само един компютър с достъп до интернет за гости на хотела и все чужденците на ред, ние бг хем да си плащаме, хем пасти да ядем!
Предоставените бебешки кошарки бяха в ужасно мръсно състояние. Гнусотия направо!
2 - 3 пъти правихме скандали на рецепция - единия път за климатика, другия път за интернет-а, при положение, че със съпруга ми никак не си падаме по скандалите, напротив, ако се случи, то ще е наистина преляло чашата. Увлякох се в разкази, да ме извинят тези, които не ги засяга.

polin_a ти на кой мейл им писа. Ако не те затруднява, дай ми го, аз също смятам да го направя.

# 551
  • Мнения: 9 776
iberostar@goldensands.bg - veni9, заповядай! И не се чувствай виновна, затова, че си препоръчала хотела. Мисля, че ти ме посъветва  да си резервирам стая с изглед към морето, за което ти благодаря Simple Smile! Но истината е, че очаквахме нещо много повече като за 4 звезден хотел. Иначе пък храната беше разнообразна и обилна /язък че нито аз, нито мъжа ми и дъщеря ми не сме от най-ящните/. И също бяхме с платени закуска и вечеря. В нашия случай - малко излишно. Това е. Абе кажи си каквото ти е на душичката. Мен лично ме облекчи малко.

# 552
  • Мнения: 4 784
Еми то може би единственото, от което бяхме доволни беше храната. Ние понеже не обядвахме, се възползвахме добре от закуската и от вечерята и към храната нямам никакви забележки, винаги си беше на ниво и то доста добро. Рядко по хотелите съм срещала такова изобилие.
Благодаря за адреса. Веднага се заемам  Wink

# 553
  • Мнения: 2 324
Вени,а би ли споделила за комплекса Златни пясъци как е положението?
След дълги колебания между него и Албена за септември май клоним натам,само ,че в друг хотел.

# 554
  • Мнения: 4 784
Не сме обикаляли навътре из комплекса, освен по крайбрежната. Но ми беше достатъчно. Много е претъпкано, голяма блъсканица, но все пак е август. Може би по - нататък ще намалее броя на туристите. Но отвсякъде миризми на дюнери, плодове, палачинки и други храни, плюс допълващата ги миризма от шахтите ме убиваше направо. От двете страни на улицата заведения и сергии едно до друго, не се диша, то морето не се вижда. Хем се разхождаш по крайбрежната, хем не ти мирише на море, а е задух и смрад. На Албена не съм ходила, но може би там ще е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт