развалят ли се парфюмите с течение на времето

  • 4 215
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Нормално е да ароматите да се променят с времето - колкото и консерванти да се слагат, все си има срок на годност.

# 16
  • Мнения: 235
 Може би, но не и за няколко месеца. Добре е парфюма да се държи в опаковката си- естествено ака не се ползва всекидневно.

# 17
  • на село
  • Мнения: 1 028
Останала съм с впечатление,че парфюмите без пулверизатор се "развалят".

Бях чела някъде за парфюмите без пулверизтор, че се развалят заради съприкосновението на мазнините от човешката кожа.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 890
  В някакъв сайт за парфюми пишеше, че не се променят парфюмите с годините, а самите ние.  Twisted Evil
  Иначе и аз си държа кремчета и червила, които не ползвам всеки ден, в хладилника, но не и парфюми.  Naughty

# 19
  • Мнения: 5 695
  В някакъв сайт за парфюми пишеше, че не се променят парфюмите с годините, а самите ние.  Twisted Evil
  Иначе и аз си държа кремчета и червила, които не ползвам всеки ден, в хладилника, но не и парфюми.  Naughty
Не мисля,че за една година човек коренно  се променя и парфюмът няма да ухае така ,както в началото.Някой беше казал,че парфюмите съдържат различни "пластове" от аромати и с течение на времето по-летливите се изпаряват и остава основата.Ако има някой химик да го обясни по-научно.

# 20
  • Мнения: 4 916
....Някой беше казал,че парфюмите съдържат различни "пластове" от аромати и с течение на времето по-летливите се изпаряват и остава основата.Ако има някой химик да го обясни по-научно.

Това е така, но при контакта на парфюм с човешка кожа. както вече писах, нормално е парфюмите, както всяка останала козметика, да имат срок на годност след първото им използване.

# 21
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
  В някакъв сайт за парфюми пишеше, че не се променят парфюмите с годините, а самите ние.  Twisted Evil
  Иначе и аз си държа кремчета и червила, които не ползвам всеки ден, в хладилника, но не и парфюми.  Naughty
Не мисля,че за една година човек коренно  се променя и парфюмът няма да ухае така ,както в началото.
Ами  пробвай  тестер на съ6тия парфюм в някой магазин  така 6те разбере6  кой се е променил ти или парфюма ....

# 22
  • Мнения: 2 631
Парфюмите ми стоят на тоалетно шкафче и не са изложени на пряка слънчева светлина.Не вярвам да е изветрял,защото е добре затворен.И аз не ползвам активно парфюма. По този начин не влиза въздух непрекъзнато в него.Но въпреки всичко забелязвам, че аромата му е станал по-тежък.

Парфюмът трябва да се използва активно, точно поради причината, че след време аромата по някакъв начин се концентрира и при неизползване става по - тежък! Радвай му се, докато можеш  Hug
Аз сменям парфюмите си (оригинални) на 2 сезона (летен и зимен) и винаги ми остава по много малко на дъното на шишето. След веме като отворих единия да го помириша и реших да се пръсна - 2 дена миришех все едно съм си изляла цяло шише  Crazy
А иначе е хубаво парфюмите да се съхраняват в картнената опаковка, на защието от пряка слънчева светлина място, и да са на стайна температура.
 Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
Ето една полезна статия:
http://fema-bg.com/index.php?m=1239&lang=1

Също мога да добавя, че тъй като парфюмите съдържат етерични масла, то те в някакъв момент гранясват. От там идва и промяната в мириса им.

# 24
  • Мнения: 3 830
Дръжте си парфюмите на хладно и тъмно и няма как да се развалят. Другото условие е да не затворен добре... Peace

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не задържам вече парфюми ..........веднъж преди години го направих - пазех един на Роко Бароко повече от година и се наложи да го изхвърля , защото така беше променил миризмата си , че не приличаше на парфюм , а на лекарство  ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 695
И аз вече ще знам: няма да пазя толкова дълго време парфюми!

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не задържам вече парфюми ..........веднъж преди години го направих - пазех един на Роко Бароко повече от година и се наложи да го изхвърля , защото така беше променил миризмата си , че не приличаше на парфюм , а на лекарство  ooooh!

Аз също. Пазих един на Бети Баркли и го сполетя същата съдба. Просто миризмата му си се беше променила стабилно, не беше от мен, а просто си се скапа парфюма.

# 28
  • Мнения: 1 775
Досега ми се е променял само парфюм на Avon - Surrender, но пък най-стария който имам е на 3-4 години - 212 на Carolina Herrera.

# 29
  • Мнения: 1 645
Моите стоят в спалнята и по един в чантата ми.
В спалнята почти винаги е тъмно и хладно.Картонените кутийки изхвърлям.
Не съм забелязала да ми се е развалил парфюм с изключение на Исей Мияки-О'Дисей,който е на 4-5 години. Станал е малко по тъмен и мнооого силен.Миризмата му е същата обаче.

Общи условия

Активация на акаунт