Кога е време за ясли?

  • 2 414
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Аз се чудя и аз за ясли. Кажи защо си толкова категорична  Thinking

Писах малко по-горе. Моята категоричност не е общовалидна, както го споменавах скоро в друга тема  Grinning За мен едно дете на годинка си е бебе. То още не знае кое, откъде е, какво става около него. То е адски зависимо и привързано към майка си. Това е нормално. И аз ще дам едно такова невинно и уплашено същество на ясла, сред куп други дечица, някои агресивни, други болни, непознати лелки, ще започне (най-вероятно) с боледуване и безконечен прием на антибиотици, като за начало стрес и още подобни. Вярно, че някои свикват, други се примиряват, но честно казано според мен малка част са доволни там. Не знам, така мисля аз. В градината и като са по-големи е друго - първо, тогава мога да обясня на детето защо е хубаво да ходи на градина, то вече си играе, може да си каже какво го мъчи, боли, какво иска, може да реагриа адекватно. То просто си е вече малко човече, а не бебе. За мен 4 г е добра възраст, но за свитите и плахи деца. Моето е такова и просто не мога отсега да го пусна. Като направи 4, ще тръгне на половин ден. Но познавам буйни, активни и непритеснителни деца. На 3 годинки или даже 2 и половина за тях е добре и те се чувстват добре, затова казвах, че и зависи от детето. Разбира се, ако нямах избор и възможност, щях да го дам и по-рано, но това не би променило мнението ми по въпроса. Не ме разбирайте погрешно, даването им на ясла не е грях, просто може би аз съм по-чувствителна и не мога да оставя съвсем малкото си дете сред непознати и то да плаче, да ме гледа отчаяно и аз да му обърна гръб и да си тръгна  Cry Може би мисля така и заради това, че аз никога не свикнах с градините и подобни институции. Както и сестра ми. Контакти се набавят и по други начини за детето. Стана дълго, съжалявам  Blush

# 16
  • Мнения: 4 447
Блонди не е дълго. Караш ме да се замисля. Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

# 17
  • Мнения: 27 524
Блонди не е дълго. Караш ме да се замисля. Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

Аз си имам категорично мнение и по този въпрос  Joy
Не родата решава за нещата около и за детето ми, а само аз и съпругът ми, като превес имам аз. Аз съм майката, аз знам и преценявам и следвам инстинктите си. И хич не съм давала и не давам някой друг да ми определя тези неща. И родата знае и не се и опитва. От теб зависи, ТИ СИ МАЙКАТА  Hug

# 18
  • Мнения: 592
Голямата беше на 2 год. и 6 мес.,но много малко ходи на ясла т.к.много боледуваше.Сега малката ще я записвам и живот и здраве септември ще е на 1 год и 9 мес.Ще я пробвам ,ако много боледува и нея ще я спра.

# 19
  • Мнения: 3 456
Вариант  направо на детска градина - без ясла е по-добрият според мен.

# 20
  • Мнения: 663
Блонди, много хубаво си го написала  Hug и аз го чувтствам точно така.
Анче_Мамче, за това кога детето трябва да започне имате думата само ти и таткото, вие познавате детето си най-добре - много мразя, когато  странични хора  ми обясняват кое е хубаво и правилно за моето дете.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 030
В тази статия  отричат ранното даване на ясла.
 
Аз имам възможност да си я гледам вкъщи и го правя , а контакт с други деца имаме в градинките, клубчетата и т.н.

# 22
  • България
  • Мнения: 3 621
Блонди не е дълго. Караш ме да се замисля. Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

Аз си имам категорично мнение и по този въпрос  Joy
Не родата решава за нещата около и за детето ми, а само аз и съпругът ми, като превес имам аз. Аз съм майката, аз знам и преценявам и следвам инстинктите си. И хич не съм давала и не давам някой друг да ми определя тези неща. И родата знае и не се и опитва. От теб зависи, ТИ СИ МАЙКАТА  Hug
Абсолютно  Peace Как така родата ще решава  Crossing Arms А за яслите и аз още умувам по въпроса.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
П.П Не разбирам мамите, които са против яслите и не са си давали децата защо вземат отношение по въпроса, вярно че това е форум, но авторката си е поставила конкретно питането и няма смисъл да пълним темата с изказвания от рода"аз няма да си пусна детето на ясли"Сори не се въздържах  :thinking

Явно визираш точно моят постинг, отговора ми е съвсем конкретен на конкретно питане. Питането е "кога" и отговора ми е "никога".
Не виждам какво точно не разбираш.
Мога и да конкретизирам собственото си мнение за да съм пределно ясна: според мен мястото на моето дете поне до 3 годинки е вкъщи, при нас. Не виждам с какво точно яслата ще му бъде по - полезна от семейството. Имам възможност да не работя и искам да си гледам детето. Точно и ясно.
Между другото снаха ми работи в детска градина към която има ясла. Детето ми ще бъде отглеждано там повече от добре, ако исках да ходи на ясла, вътрешен човек е все пак.  Wink Въпреки това няма да се възползвам, това е моето решение за моето дете.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 133

П.П Не разбирам мамите, които са против яслите и не са си давали децата защо вземат отношение по въпроса, вярно че това е форум, но авторката си е поставила конкретно питането и няма смисъл да пълним темата с изказвания от рода"аз няма да си пусна детето на ясли"Сори не се въздържах  Thinking

Въпросът е "колко големи бяха децата ви когато тръгнаха на ясли, или на детска градина?"
Т.е. отговора - направо на градина си е много на място.
Мойте основания, за да не искам да ходи на ясла са много сходни с тези на Блонди.
Имам  позната работеща в детска градина - като и казах решението си каза - "Най-добре наистина да не ходи в ясла"
Педиатърката ни също ми каза "По-добре".
Плюс всички хубави неща за лелките в яслите, на които съм се наслушала - как оставят децата без вода, да не сменят памперси и децата се обезводняват, как ги мият с кват вода потече от чешвмата - ледена или гореща, как им отварят прозорците и ги сабличат по фанелки да настинат, че по-малко работа да имат, как на този му било нахапано детето жестоко от друго дете в яслата (а къде са лелките в това време), как на онзи детето почнало кошмари да сънува....и още хиляди такива...знам, че гледам само от лошата страна, но предпочитам колкото може от това да му спестя...пък в градината да видим...дано е дорасъл до тогава....

За мен яслите са създадени за майки, които им се налага да се върнат рано на работа и няма кой да гледа детето и не могат да си позволят гледачка.

# 25
  • Мнения: 46 526
На 3 г. и 1 м. беше. По-рано не бих я пуснала.

От градината не са ни искали никакви умения, за да бъде приета, в нейната група има и деца с памперси, и такива, които не могат да се хранят и обличат и т.н., това не е университет, за да искат входно ниво  Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Първото тръгване беше на 1г и 7м-неуспешно,второто на 2г/тази вечер е с Т  Sad/.

# 27
  • Oslo
  • Мнения: 659
Когато наистина нямаш избор и трябва да работиш, а няма баби и възможност за детегледачка..

# 28
  • Мнения: 5 362
Когато наистина нямаш избор и трябва да работиш, а няма баби и възможност за детегледачка..

Така е,съгласна съм Peace

На 1г.и 9 мес. тръгна тръгна детето ми на ясла.Имах предложение за много добра работа,приех го,а детето ми се чувства отлично в яслата.Не съжалявам,че я записах Peace

# 29
  • Мнения: 508
Мартина ще тръгне на ясла септември, тогава ще бъде на две, защото:

Две години в къщи са ми предостатъчно, живота продължава и предпочитам вече да обърна внимания на кариерата си

Нямам свободни баби които да я гледат.
Страхувам се от вариант детегледачка.
По опита около себе си съдя, че и на две и на три децата си имат период на адаптация, както към средата така и към вирусите.

Мисля, че след 1.9 м е подходящата възраст за детско заведение.

Общи условия

Активация на акаунт