Кога е време за ясли?

  • 2 424
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 363
След като имам възможност да си гледам детето, не мисля да го пускам на ясла. За детска градина може като стане на 3 годинки. Но да не се заричам все пак

# 31
  • Мнения: 641
Голямата я пуснах на ясла на 1г.9м. Ходи 2 мес. т.е.боледува 2 мес.от тях 1-2 седм.беше на ясла и я спрях.Точно след 1 год.я записах на градина ,защото вече бях на работа.Сега с малката много се чудя какво да правя,защото от фирмата ме притискат да се връщам след 1год.Обмислям вариянта за бавачка.Струва ми се много малка за ясла. newsm78 .Ако имах възможност бих си я гледала до 3 год.

# 32
  • Мнения: 2 757
За мен за ясли - никога. На градина - зависи от детето, но не преди 3.

 Peace. Иначе пуснах сина си на ясли на 1г 5мес защото обстоятелствата го наложиха. Но сега близнаците нямам намерение да ги давам на ясла, дано пак не се случи нещо, което да ме принуди. Детска градина да, но ясла - не е добре. Личен опит, много болести...  Naughty

# 33
  • Мнения: 454
Изобщо няма да го давам на ясла. Струва ми се, че на тази възраст е някак прекалено рано да се дава където и да е. Ако нещо се наложи ще наемем жена да го гледа у дома. Иначе на детска градина ще ходи.

# 34
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не виждам причина да не дам детето си на ясла  Peace

# 35
  • Мнения: 516
Синът ми беше на 2 години и 5 месеца,като го пуснах на ясла. Не му се отрази добре, много боледуваше и като го вземехме изпадаше в истерии. За мое щастие педагожката ,която ги занимаваше по 2 часа на ден ми беше приятелка. Тя ме посъветва да го спра и ми каза,че като има дете един ден никога няма да го пусне на ясла. Послушах я и не съжалявам. Пуснахме го на детска на 3 години и 10 месеца, нямаше никакви проблеми(освен болестите, разбира са). Синът ми говореше вече като отиде в яслата и все ми разправяше как му се карали и го наказвали в другата стая. Не всяко дете на тази възраст приема критика от чужди хора,особено ако е поднесена деспотично. Не казвам ,че във всички ясли е така,но за мен решението вече е взето-и дъщеря ми няма да ходи.

# 36
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше точно на 2 г. и 2м., когато тръгна на ясла. Беше през ноември и аз очаквах много да боледува. Но всъщност се разболя само веднъж през зимата. Бях много доволна от грижите. Никога не са я върнали мръсна, потна, раздърпана или разстроена. Винаги я вземах в добро настроение, често не искаше да си тръгва. На 2г. и 8м. я преместиха в 1-ва група. И до сега сме си там. Трябва само да кажа,че когато тръгна на детска, дъщеря ми ядеше сама и не носеше памперси
през деня. Там отвикна и да спи с памперс следобяд.Но това е моето дете и мойте впечатления, не задължавам никой с тях Simple Smile.

Това че има родители, които дават децата си на ясла, не значи, че не ги обичат или не са загрижени за тяхното здраве и възпитание! Peace

 

# 37
  • Мнения: 1 049
Моята дьщеря сега ще трьгва на 2 годинки на ясла, но само за по няколко часа следобед... Мисля, че сьм взела правилно решение. На малката много й хареса яслата, бяхме вече няколко пьти пробно там. Всичко е много индивидуално. Няма гаранция, че като не дадеш детето на ясла и трьгне директно на детска градина после няма да пищи и да се трьшка, че не иска да ходи и там... Децата имат такива периоди дори и като трьгнат на училище. А за болестите ние майките просто трябва да се примирим колкото и да е неприятно, че рано или кьсно децата ще ги изкарат за да си изградят имунитет...  Wink

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 19:21 от Ciao_bella

# 38
  • Мнения: 297
Ще тръгне направо на детска градина. На около 3 години ще е.
И тогава ще му е рано ако питаш мен....

На ясла изобщо не съжалявам, че реших да не го давам. Решението кога си е твое. Ако много се разболедува и не й харесва винаги може да я спреш.

А кой ще гледа детето ти до тази възраст? Майчинството не е три години???!!! Не работиш ли?

# 39
  • Мнения: 297
моето тръгна сега октомври беше на 1 г. 5 месеца; все още е с памперс с разликата само че казва сега че има 'ако'; вече не употребяват всички памперси в яслата; проговори толкова много неща още след 1-вата седмица там; храни се самостоятелно; пие от чаша/със без сламка (за мен беше трудно да го науча); винаги е чистичък; наспан; нахранен като го вземам; пее песнички; танцува;....това се сещам в момента

страшно съм доволна от яслата

Това ми звучи оптимистично, благодаря ти! Дава ми сили да не се страхувам от реакцията на дъщеря си! Много се надявам само да свикне бързо и да не плачка много. Защото всички ми казват, че в началото децата много плачели, но после свиквали.

# 40
  • Мнения: 297
Блонди не е дълго. Караш ме да се замисля. Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

Извини ме за мнението, но според мен не си права да се съобразяваш с родата. Ти си майката, ти решаваш. Детето си има родители, следователно не е работа на бабите и т.н. да решават вместо майката и таткото. Бъди по-смела в решенията си, каквито и да са те.

# 41
  • Мнения: 5 790
Аз се чудя и аз за ясли. Кажи защо си толкова категорична  Thinking

Писах малко по-горе. Моята категоричност не е общовалидна, както го споменавах скоро в друга тема  Grinning За мен едно дете на годинка си е бебе. То още не знае кое, откъде е, какво става около него. То е адски зависимо и привързано към майка си. Това е нормално. И аз ще дам едно такова невинно и уплашено същество на ясла, сред куп други дечица, някои агресивни, други болни, непознати лелки, ще започне (най-вероятно) с боледуване и безконечен прием на антибиотици, като за начало стрес и още подобни. Вярно, че някои свикват, други се примиряват, но честно казано според мен малка част са доволни там. Не знам, така мисля аз. В градината и като са по-големи е друго - първо, тогава мога да обясня на детето защо е хубаво да ходи на градина, то вече си играе, може да си каже какво го мъчи, боли, какво иска, може да реагриа адекватно. То просто си е вече малко човече, а не бебе. За мен 4 г е добра възраст, но за свитите и плахи деца. Моето е такова и просто не мога отсега да го пусна. Като направи 4, ще тръгне на половин ден. Но познавам буйни, активни и непритеснителни деца. На 3 годинки или даже 2 и половина за тях е добре и те се чувстват добре, затова казвах, че и зависи от детето. Разбира се, ако нямах избор и възможност, щях да го дам и по-рано, но това не би променило мнението ми по въпроса. Не ме разбирайте погрешно, даването им на ясла не е грях, просто може би аз съм по-чувствителна и не мога да оставя съвсем малкото си дете сред непознати и то да плаче, да ме гледа отчаяно и аз да му обърна гръб и да си тръгна  Cry Може би мисля така и заради това, че аз никога не свикнах с градините и подобни институции. Както и сестра ми. Контакти се набавят и по други начини за детето. Стана дълго, съжалявам  Blush

Абсолютно подкрепям това мнение на Блонди. Детето, докато е още бебе, е най-добре с родителите си.
Никога не бих си дала детето на ясла. Поради причините, описани в поста на Блонди.

# 42
  • Мнения: 5 790
Блонди не е дълго. Караш ме да се замисля. Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

Ами вместо родата да се прави на хитра и да ръси мозък, що не дойде малко да погледа детето? Аман от такива всезнайковци!

# 43
  • Мнения: 3 695
Мартина ще тръгне на ясла септември, тогава ще бъде на две, защото:

Две години в къщи са ми предостатъчно, живота продължава и предпочитам вече да обърна внимания на кариерата си

Нямам свободни баби които да я гледат.
Страхувам се от вариант детегледачка.
По опита около себе си съдя, че и на две и на три децата си имат период на адаптация, както към средата така и към вирусите.

Мисля, че след 1.9 м е подходящата възраст за детско заведение. 

Напълно съвпада с нашия случай и моето мнение. Peace
Не разбирам майки, които гледат детето и не ходят на работа по 3 години и повече, нито тези, които се връщат още първия месец. Не казвам, че не са прави за себе си, просто не ги разбирам. Но всеки има право на избор.  Peace

# 44
  • Мнения: 46 565
... Обаче, какво да обясня на родата около мен (с малки изключения - майка ми), които мислят, че ТРЯБВА вече от 1г. и 6м. на ясла... и на мен ми се вижад рано...  Tired

Аз и мъжът ми никога не сме намирали за нужно да даваме обяснения или да се отчитаме за решенията си спрямо нашето дете пред някой, не виждам причина и ти да го правиш  newsm78 

Останала съм с впечатление, че си доста устАта, мисля, че ще се справиш  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт