За граха....

  • 3 035
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 837
Е, чак да го беля...След като навърши година, му давам и от консерва, но пак го варя и вече не пасирам, а намачквам с вилица. Така се запазва по-добре вкусът и поне на моя бебо му харесва повече.

# 16
  • Мнения: 757
грах дадох на 7 месеца и нямах проблем

# 17
  • Мнения: 2 730
Е, чак да го беля...След като навърши година, му давам и от консерва, но пак го варя и вече не пасирам, а намачквам с вилица. Така се запазва по-добре вкусът и поне на моя бебо му харесва повече.
Някаде бях чела че люспата на грахта може да дразни коремчето,затова когато давам в домашно пюре я отстранявам.След като свара грахта става лесно отстраняването

# 18
  • Мнения: 2 837
Да, и аз тук четох, че даже на големички деца дават само червена леща и белен боб. Аз, казано честно, не съм се и сетила за това. Когато захраних с грах, беше с пюре. След това ядеше грах в храната от млечната кухня. Там нищо не е белено - и лещата е кафява, и бобът , че и зеле дават. Е, последните храни не съм ги давала до година и нещо, но грахът си го яде, нямаше проблем. След като не е показал реакции досега, тепърва няма да беля. Но иначе вие решавате.

# 19
  • Мнения: 1 062
Люспата на граха наистина дразни стомахчето и не е добре да се оставя. След като се свари граха се маха много лесно.

# 20
  • Мнения: 6 029
Грах дадох преди няколко дни, бутнах две-три зрънца в пюрето. Бебето ми е на 8 месеца.

# 21
  • Мнения: 102
Дадох когато беше на около 6 месеца но без люспите.Сега вече не го беля.Нямали сме проблеми.
Честно казано не знаех че е алерген Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт