Очаквам съвети. На 28г. съм гледам едно бебе. Замислям се за второ

  • 2 425
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
ами в квартала има една мама, дето гледа деца на този принцип. нямам лични впечатления, а и не ми е много актуална информацията, но до колкото знам мамите са доволни и й се доверяват. справя се, не съм чувала оплаквания.
наистина не знам подробности и не мога да ти помогна много, но според мен този вариант е доста добър за децата, защото е важно да общуват с техни връстници, а като са в малки групи вниманието, което получават е много повече, отколото в яслите.  Peace
ако мислиш, че ще се справиш действай Peace

# 16
  • Мнения: 11 004
Такъв вариант донякъде ме устройва, понеже детето ми ще расте и ще общува с друго дете на неговата възраст. Нормално е обаче бавачката да обръща повече внимание на нейното бебе, а това няма да се хареса нито на мен, нито на детето ми. Confused Все пак можеш да опиташ, всичко е много индивидуално. Успех! Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също мисля че повече ще се обръща внимание на собственото дете.Различно е да да гледаш твое-чуждо,или чуждо-чуждо.

Но след като имаш желание опитай.Аз лично не бих дала детето си.

# 18
  • Мнения: 1 931
Зависи и от теб и от твоето дете. Ако детето ти ревнува когато гушнеш друго дете ще ти е малко трудно,ще трябва хем с твоето хем с другото да се справиш. Не може едното само да плаче. А и децата да се харесат щом ще са дълго време заедно.

# 19
  • Мнения: 4 407
ооо мила ако ти дам моето то ще извади очите на другото бебе
на 8 м. и 3 седмици е но скубе  мушка с пръст в очите няма да ти описвам какво мазило прави до като се нахраним  #Crazy
аз съм убедена че на тази възраст до 2 год не всяко дете позволява да се гледа съвместно с друго ако разбира се държи не само на физическото но и на умственото развитие.Задължително е заниманията да са индивидуални за да не казват после че му липсват първите години  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 171
Аз имам позната, която редом с дъщеричката си гледаше и детето на нейна приятелка. В началото идеята беше да не прави разлика, уж твърдеше, че обича другото детенце, но аз съм свидетел, че без да иска, правеше разделение между децата. И това е съвсем естествено според мен. Аз лично не бих си дала детето на детегледачка, която наред с моето гледа и собственото си дете. Но, може би, аз не съм критерий, тъй като ми се струва, че изобщо не бих пооверила детето си на детегледачка.

# 21
  • Мнения: 232
Всъщност много зависи  и от психиката ти. Аз лично не бих се наела,защото моето иска постоянно внимание, винаги мрънка, през деня спи от 30 до 40 мин.,не повече.С мъжа ми се редуваме да готвим ,да си правим кафе ,че и ..с извинение-до тоалетна даже. А такова малко бебе едва ли се нуждае от другарче.

# 22
  • Мнения: 4 965
Аз имам позната, която редом с дъщеричката си гледаше и детето на нейна приятелка. В началото идеята беше да не прави разлика, уж твърдеше, че обича другото детенце, но аз съм свидетел, че без да иска, правеше разделение между децата. И това е съвсем естествено според мен. Аз лично не бих си дала детето на детегледачка, която наред с моето гледа и собственото си дете. ...

Още повече, че съм гледала близнаци, а и съм ползвала детегледачка, когато съм отсъствала.
Вариантът, който мислиш, е удачен за близко/приятелско дете и почасово.
Трудността е основно в емоционалното превключване от едното към другото дете. Моите, все пак, двете са собствени - обаче имат абсолютно различни характери, вкусове, предпочитания, поведение и т.н., поради което понякога ми е трудно да отговоря едновременно на нуждите и на двете. А, когато става дума за собствено и за чуждо дете, не виждам как може да се избегне субективизъм. Пак казвам - за почасово гледане е ОК, но наистина зависи от гледането. Пък и емоционалното обвързване и объркване в случая /за моето дете, което ще наблюдава отношенията между бавачката и нейното собствено дете/ би ме притеснило.  Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
Ако децата ми бяха малки, със сигурност бих те избрала да си им детегледачка. В краткия период, в който съм ползвала услугите на бавачка, основният проблем беше, че на децата им беше скучно сами с нея /имах две гледачки за двете деца, защото нито една не се нае да отглежда заедно и двамата - тогава дъщеря ми беше на 2г. и 3 мес. , а синът ми беше на 1 г./.

# 24
  • Мнения: 3 929
Моето дете беше на 5 месеца, когато го дадох на една жена, по-скоро момиче да го гледа заедно с детето й, което беше на 1,6 г. Бях доволна. Бях наясно, че собственото дете винаги е с предимство. Но момичето го гледаше добре. Хранеше го, даже му готвеше у тях, у тях си спеше, а вкъщи имахме голям проблем със заспиването, извеждаше ги на разходка, играеха заедно. Но определено съм сигурна, че когато децата тръгнат да прохождат, става много трудно. Трябва и двете да ги следваш постоянно и когато ти се наложи да приготвиш нещо или да измиеш дупето на едното, какво ще правиш с другото? Би трябвало според мен да имат разлика от поне 1,6 год., за да може едното дете вече да ходи стабилно, да те разбира, когато му говориш.
С моето дете се случи обаче инцидент, при който не разбрахме как е станало - при гледачката или вкъщи. Така се наложи да си остана вкъщи и аз да се грижа за детето си.
Мисля, че ти сама трябва да прецениш, способна ли си да гледаш и да се грижиш добре за две деца, така че да няма лоши последствия.

# 25
  • Мнения: 1 632
Ако искаш погледни темата на майки на породени деца или близнаци,за да разбереш за близката възраст.

# 26
  • Мнения: 3 157
Аз лично не бих си дала детето при тези условия.Има и плюсове разбира се-детето ще играе с друго дете,няма да е само с възрастен,предполагам,че при теб ще има много повече играчки и забавни неща,отколкото при една баба-детегледачка примерно,но твоето дете винаги ще е по-важно(поне аз така мисля),ще му се обръща повече внимание,ще му се позволява повече.Съвсем друг е въпроса и за него-как ще израсне-месец-два с едно детенце,след някой друг месец в къщи идва друго,после трето и т.н.

# 27
  • Мнения: 961
Аз си мисля, че едно детенце на 1 г. има много повече нужда от индивидуално внимание, отколкото от възможността да общува с друго дете на неговата възраст. Тази нужда се появява по-късно. Така че, ако бях на твое място, не бих се наела да гледам още едно дете заедно с моето на тази възраст. Но ако имаш опит и желание, опитай.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз не разбрах за твое дете ли става въпрос? Thinking

newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
Според мен авторката на темата гледа деца,а не ,че са нейни Peace

и аз така го разбирам....
но тогава освен всичко зависи и от родителите на децата....

Общи условия

Активация на акаунт