"Галено" vs "пълно" име или как и защо наричате децата си?

  • 44 624
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 555
Мога да се обзаложа, че няма да се обръщаш към новороденото си бебе с Катерина Simple Smile

Казвам го с най-добри чувства. Между другото, много хубаво име си избрала  Peace

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Дъщеря ми се казва Михаела. Предпочитам така да я наричат.
Но винаги ме питат как и казваме на галено  Rolling Eyes - дали Мише, Михи или Хела  Rolling Eyes
Понякога и казвам Мишолинка, когато изпадна в умиление  Heart Eyes

Homesick, дали няма да се намери нещо руско за обръщение  Flutter

# 227
  • Мнения: 1 691
Нямам нищо против галените имена. На моя син (Михаил) си му казвам Мише, Мишо, Мишленце без никакви угризения. Той засега си произнася името като Ми или Ми-Ми, а баба му съответно му казва Мими. И за това нямам нищо против - ако ще и Мария да го нарича, важното е да го обича.
Според мен галените имена точно затова са различни от официалните, за да можем с тях да изразим личното си отношение. Затова ми е много трудно с мъжа ми, който обича да се обръщат към него с пълното му име (не че се обижда от другите обръщения) - как да го гушна и да му кажа ХХХХХХХХХХХ, много те обичам Mr. Green

Ханна, руснаците от Михаела могат да направят например Елла, съответно Еллочка, Елюсик, Миша (макар че при тях това е определено мъжко) и още един куп галени, които на един българин дори не биха му хрумнали.

# 228
  • Мнения: 991
Дъщеря ми се казва Михаела. Предпочитам така да я наричат.
Но винаги ме питат как и казваме на галено  Rolling Eyes - дали Мише, Михи или Хела  Rolling Eyes
Понякога и казвам Мишолинка, когато изпадна в умиление  Heart Eyes

Homesick, дали няма да се намери нещо руско за обръщение  Flutter
  Mr. Green Те нямат такова име - звучи им странно и супер изчанчено. Със сигурност ще съчинят куп умалителни, но няма да звучат така естествено като на традиционно руските имена. На мен нищо свястно не ми идва на акъла - Мишаня, Михайка, Михаша, Михаюшка, Минюша.

Брат ми се казва Михаил и като малък много страдаше, защото децата в детската градина му казвали Мишо-Пишо. Молеше нашите да му променят името на Любчо - на Любчо от тяхната група никой не можел да му измисли обидно име Laughing

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Брат ми се казва Михаил и като малък много страдаше, защото децата в детската градина му казвали Мишо-Пишо. Молеше нашите да му променят името на Любчо - на Любчо от тяхната група никой не можел да му измисли обидно име Laughing
hahaha То и Любчо-глупчо става Wink но не са се сетили.
А аз в детската градина исках да ми променят името на Златка  Embarassed - това от любимата приказка Златка-златното момиче Simple Smile

Михаюшка ми е много сладко Simple Smile
На името Михаела особеното е, че може да се правят вариации с Х или с Ш  Mr. Green

# 230
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моята дъщеря се казва Боряна и на галени и казвам Бо , Боко , Бокич и всякакви изкилиферчени неща. Обаче мисля вече да се спра защото като я попитат как се казва кой знае какво ще каже #Crazy

# 231
  • Мнения: 387
Мога да се обзаложа, че няма да се обръщаш към новороденото си бебе с Катерина Simple Smile

Казвам го с най-добри чувства. Между другото, много хубаво име си избрала  Peace

не но едва ли ще и казвам и кате...по-скоро нещо от сорта на шушомише(така се обръщам към бъдещия татко в момента) или нещо подобно

# 232
  • Мнения: 1 715
Моето мнение е, че децата трябва да се глезят и да се наричат с умалителни имена ! Това е само един от начините да им се покаже колко са обичани и че са деца!!!!
Peace
Синът ми се казва Димитър-Митко,Мише,Миташки.Честно казано кофти ми звучи да го наричам с пълното му име.
Дъщеря ми се казва Анита-Ани,Анитка,Аничка.Отделно я наричам с най-различни галени думички-Мишленце,мишчице,зайче.

# 233
  • Мнения: 399
Дъщеря ми се казва Ноела и мислех да я наричам Ели,но свекърва ми измисли друг вариант,който ми допадна - Ноли !  Grinning А детенцето нарича себе си Нана,което също ми е много сладко и го използвам наравно с измисленото от свеки.  Grinning
Не мисля,че има нещо дразнещо в галените имена! Peace
А що се отнася до моето лично име - Мария - много си харесвам галеното Мими и когато някой ме назове с цялото ми име ми става не точно неприятно,но малко странно... Rolling Eyes
Имам приятелки,които ме наричат Мимина,дори една от тях известно време си мислеше,че така се казвам! Laughing

# 234
  • Мнения: 1 364
Не мисля, че има нещо дразнещо в галените имена.
Дъщеря ми се казва Александра, всички се объщат към нея с Алекс.
Моета име също е дълго Красимира,  предпочитам Краси.
Но, например майка ми е Мария. Името е страхотно, но галени като Маре, Миме, Миче...развалят името.

# 235
  • Мнения: 2 229
Смешно и превзето е да да се дразниш как казват на галено на детето ти.
Избирайки всяко едно име, трябва да си наясно, че на галено ще му казват при всички положения и колкото и да ти харесва Александър / Алекс, половината хора ще му викат Сашо, дори да ти е много омразно. (примерно)

Просто ми е ужасно забавно на някоя майка да й избиват вените на челото, защото й казали на детето Пешо, пък то било Петър. Tired Ми като го е кръстила Петър, то е ясно, че така ще му казват..

# 236
  • Мнения: 3 926
Кръстих дъщеря си Сияна, не за да й казват Сия или Сисе. Дразня се и съответно си казвам Sunglasses Ако искат галено - Сиянче Peace И тя съответно не се обръща на други имена и съм в процес да си я науча да прави забележка ако не й се нрави да я наричат с друго име Peace
Кумата ми се казва Татяна. Е, докато завърши гимназия никой, ама никой не й казваше по друг наин, освен Татяна. Майка й е спряла опитите на близки и роднини да я наричат Таня, а в последствие и тя самата си казваше, че се казва Татяна и толкоз Wink Чак в университета започнаха някои от колегите й да я наричат Таня, но на мен и до ден днешен ми е нетипично, ако някой се обърне към нея така Peace
Синът ми се казва Любомир. На него казвам Любче, Любаче, Любомирче, Любенче... ПРосто мисля, че Любомир още не му подхожда съвсем... толкова е малък Heart Eyes Когато говоря за него, обаче казвам Любомир, или Любо Peace
Така или иначе не харесвам прекалено галените имена, още по-малко харесвам лигавият тон, с който някои хора са склонни да ги изричат Mr. Green Но в крайна сметка свят широк, хора всякакви...

# 237
  • Мнения: 568
Моето слънчице има дълго и красиво име,но ние и измислихме още хиляда Simple SmileТрудно Виктория може да избяга от съкращението Вики,но тя винаги се представя Виктория.Аз не упреквам никой за претенциите към името му и се съобазявам с тяхното желание не ми тежи да кажа пълното име и ще използвам съкратеното ако това му харесва.Нали идеята е да се чувстваме добре когато общуваме.

# 238
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На сина ми викаме галено Алекс.Не ми харесва и много се дразня ,като чуя Сашко или Сашо.А и Алекс не се обръща ако му извикат с тези обръщения,защото не ги е чувал. Peace

# 239
  • Мнения: 322
Мойте две деца се казват дъщерята с хубавото име:ЕЛЕНА на галено повечето и викат ЕЛИ,но ние и наричаме с цялото име,а синът се казва АЛЕКСАНДЪР виаме му почти всички САШКО,на мен не ми харесва АЛЕКС някак много модерно и чуждо звучи,аз се казвам ТЕОДОРА,викат всички ТЕДИ,а мъжа ми се казва ЙОСИФ всички с цялото име се обръщаме към него.

Общи условия

Активация на акаунт