Галено име?

  • 3 299
  • 24
  •   1
Отговори
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Здравейте. HugBlush
Извинявам се, че темата е повтаряща се. Знам, че има такива теми, но мисля, че повечето са стари...
И така да ви попитам как казвате или бихте казвали "на галено" на имената: Кристиан, Каролина, Боряна, Марияна, Елеа? Имам познати и приятели, които са с тези имена и просто ми е интересно да разбера как вие бихте им казвали на галено. На Кристиан може би Крис, на Каролина - Кари или Кери, на Боряна - Биби, Боби, Бубка, на Мариана - Мими, Мери, на Елеa...Ели? Много се чудя и затова ви питам. Благодаря ви много и отново извинявайте за повтарящата се тема.
Не знам дали е подходящото място да я качвам тази тема тук, но мисля че при бебета и бъдещи майки не е ок, защото нито имам бебе (нито ще имам скоро), нито съм майка. Просто питам за приятели и познати, за по принцип. Извинете и на модераторите, наистина не знам къде трябва да е тази тема. Disappointed

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 21:32 от Полиномче ;)

# 1
  • Мнения: 39 374
Аз съм Боряна. Всички приятели ми казват Бубе.

# 2
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Да, и аз мисля, че Бубе е много сладко и звучи добре. Само зависи от възрастта, де, че все пак... Може някои хора да се обидят и да кажат, че е "детинско".
Аз също съм Боряна и са ми казвали всякак - Боби, Бори, Бубе, Буболинка, Борче, Бобка, Борянка, Борянче... Дори и с други такива, които нямат нищо общо с името.

# 3
  • Мнения: 4 011
Боряна - Бори. Всичко останало ми звучи неадекватно, всякакви бубе биби баба бобо и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 421
На Кристиян няма много какво да се чудите, или е Крис, или Криско. Евентуално може и Кристо. Каролина има сялаш малко повече варианти - Кари, Лина, Карла може би или Рони, Кони, Кали. Боряна би била както вече са казали Буба, Бори, Боби, а може и Бони. Мариана познавам два броя, на едната й казват Мери, на другата - Мара, друго галено, за което се сещам е Мари (с ударение на и-то), Мими сякаш много далечно ми идва вече. Елея ще е Ели, Ела или Лея.
Във всеки случай най-добре е да питаш не нас тук, а дадения човек как би му било приятно да се обръщат към него.

# 5
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Нервен_Хамстер - да, благодаря! Simple Smile
DreamingOfSummer - Много Ви благодаря! Наистина сте права, с въпросните хора съм говорила. Повечето от тези хора нямат някакви предпочитания, изброила съм как им казваме. Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Кристиан - Крис
Боряна - Буба или Боби
Мариана - познавам една, която всички наричаме по цяло име, иначе Мери, Мари
Каролина - Кари или Лина
Елеа - Ели

Разбира се, ако конкретния човек има някакво предпочитание е хубаво да се уважи.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 186
Кики, Кери, Борче, Миме, Ели. Но на родителите веротно няма да им е приятно някой да тръгне да лепи имена на малкото им дете. Най-добре като ходиш на гости да се ослушваш първо те как си наричат децата. Още повече че на самото дете би му било странно ако всеки му вика различно.

# 8
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Ефибуш - за хора около моята възраст става дума (13-16 г.). Когато сме се запознавали, те ми казаха, че нямат проблеми да се обръщам към тях както искам. На Каролина например й казват вкъщи, приятели и учители различно. Най-често е Кари или Кери. И аз самата нямам конкретни предпочитания как да ми казват, като се запознавам с хората. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 39 374
Ако някой ми каже Бори, дори няма да се сетя, че на мен говори.
Дали е лигаво или не на мен ми е все тая. 44 години хората които са около мен така се обръщат.

# 10
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
Кристиан - Крис, Криско, Кико
Каролина - Кари
Боряна - Бори, Боре
Мариана  - Мари, Мими, Миме
Елеа - Ели

# 11
  • Мнения: 33
Кристиан - Крис, Криско
Каролина - Кари, Кики
Боряна - Буба, Боби
Мариана - Мара, Марче, Мими, Миме, Марианка
Елеа - Леа, Ели

# 12
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Много благодаря на всички ви! HeartHugПриятна вечер от мен! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 661
С галените имена е до вкус и навик.
Това което аз бих избрала:
Кристиан - Крис/и
Каролина - Кари
Боряна - Бори или Бубе. Познавам 2, на едната винаги и казват Бори, на другата Бубе. Ако сбъркам нито една не се обръща на съответно другото...
 Марияна - не знам, единствената позната настоява да си е цяло име
Елеа - толкова е късо, че не бих съкратила.

# 14
  • Мнения: 621
Кристиан - бих казвала Криско - хем да е умалително, хем да си личи, че е момче. Не бих ползвала Криси, защото макар и универсално, ми звучи по-момичешко. Но пък от познатите ми, много родители си го ползват за техните деца (разпространено е името и имам доста познати с деца, които се казват така). Предпочитано е и Крис - лично на мен ми е кратко и леко бих го удължила, но пък ако знам, че на съответния човек му харесва, бих го наричала така.
Каролина - за една се сещам и тя е на галено Кари. Кари-та са и всички Карини, които знам. Първосигнално на това умалително бих заложила за тези имена - ясно, звучно, логично, насочващо към името.
Боряна - най-много ми харесва Бори. А най-често май се ползва Боби. За една се сещам, на която казват "Бубе".
Марияна - на мен това ми е трудно за умалително име. Не знам... Ако искам да се обърна по-мило от официалното цяло име, ползвам "Мариянка" или "Мариянче". Имам една позната, чиито близки приятели ѝ казват Меги.
Елеа - такива имена с по-нетрадиционно звучене също са ми трудни за умалително. Широко използвано за всякакви имена, започващи с "Ел" е Ели - много ми харесва, много нежно е, макар да не се знае кое точно цяло име стои зад него. В случая сигурно може и Леа, а е напълно възможно дамата да го харесва.
Като цяло за умалителните - или гледам как другите от обкръжението наричат човека, или директно го питам кое умалително предпочита. А има и хора, които сами уточняват предпочитаното умалително или пък желанието да се обръщат към тях на цяло име.

Общи условия

Активация на акаунт