Източни бойни изкуства

  • 23 761
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 71
и от каква възраст се започва с айкидо?аз знам,че някъде от около 6г.дали може по-рано или няма смисъл?

Може и по-рано.

Защо искаш точно айкидо?защо не карате?или друг боен спорт?

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
защото на нас ни трябва с цел добра самозащита,а казват ,че от тази гледна точка айкидо е най-добре.
освен това в Бургас знам за школа с айкидо.
исках и таекуондо,но тук май няма.
каратето на мен ми харесва,но синът ми ми се струва,че не е много за него...не знам.

# 107
  • Мнения: 7 837

не е ли много начесто?на всеки 2-3 месеца нов колан? Така за година -две ще вземе черен колан

Аз съм в чужбина и тук, общо взето всеки клуб си има различни цветови ранговове. Не е начесто, а и към момента, коланите им ги дават повече зради старанието. Говорим за детската лига, все пак, малки дракони.  Simple Smile Сина ми започна от 10 ранг с бял колан, сега е 8.5, докато стигне 1, доста време има да мине, ако изобщо иска да тренира по-нататък. А и със сигурност ще им поразредят изпитите, защото вече навлизат в по-сложни ката движения.
Идеята към момента е да стимулират децата, да задържат интереса им, докато дойде време за наистина серизоните занимания, когато могат да осъзнаят в пълна степен концепцията на бойното изкуство. А това става след 11-12-годишна възраст, че и по-късно.

# 108
  • Мнения: 71

не е ли много начесто?на всеки 2-3 месеца нов колан? Така за година -две ще вземе черен колан

Аз съм в чужбина и тук, общо взето всеки клуб си има различни цветови ранговове. Не е начесто, а и към момента, коланите им ги дават повече зради старанието. Говорим за детската лига, все пак, малки дракони.  Simple Smile Сина ми започна от 10 ранг с бял колан, сега е 8.5, докато стигне 1, доста време има да мине, ако изобщо иска да тренира по-нататък. А и със сигурност ще им поразредят изпитите, защото вече навлизат в по-сложни ката движения.
Идеята към момента е да стимулират децата, да задържат интереса им, докато дойде време за наистина серизоните занимания, когато могат да осъзнаят в пълна степен концепцията на бойното изкуство. А това става след 11-12-годишна възраст, че и по-късно.


Да не си случайно в Англия?

# 109
  • Мнения: 7 837
Аз съм в Щатите, но доколкото съм попадала на информация, да, принцъпът на детските клубове тук и там е сходен.  Simple Smile

# 110
  • Мнения: 71
защото на нас ни трябва с цел добра самозащита,а казват ,че от тази гледна точка айкидо е най-добре.
освен това в Бургас знам за школа с айкидо.
исках и таекуондо,но тук май няма.
каратето на мен ми харесва,но синът ми ми се струва,че не е много за него...не знам.

Отидете двамата в залата,гледайте какво правят и детето ще реши дали му харесва или не. Ако искаш мога да попитам дали има някой добър клуб по карате в Бургас

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
да,ще ти бъда благодарна Wink

# 112
  • Мнения: 1 615
Къде в жк "Люлин", София има бойни изкуства за деца - извън училищата. Е, може и в някое училище, ама да ми го препоръчате много Simple Smile Нямам някое конкретно предвид, щото не ги различавам Simple Smile

# 113
  • Мнения: 71
Къде в жк "Люлин", София има бойни изкуства за деца - извън училищата. Е, може и в някое училище, ама да ми го препоръчате много Simple Smile Нямам някое конкретно предвид, щото не ги различавам Simple Smile

В Люлин не съм чувала да е някой от добрите клуба. Мисля че там Ипон имат някаде тренировки.Намери им в сайта къде имат тренировки,отиди на място и виж.Ако Борово не ти е много далече мога да ти препоръчам клуб Никон.залата им е хубава.има и фитнес.Мойе ти да тренираш фитнес,докато детето ти тренира карате.Има тренировки и събота и неделя.

Ако те интересува някой друг квартал ,питай

# 114
  • Мнения: 1 615
Теди Б, мерси! Simple Smile Ще разгледам, много искусително звучи това с фитнеса в паралел! Simple Smile
Интересува ме най-вече в или максимално близо до Люлин.

# 115
  • Мнения: 71
защото на нас ни трябва с цел добра самозащита,а казват ,че от тази гледна точка айкидо е най-добре.

каратето на мен ми харесва,но синът ми ми се струва,че не е много за него...не знам.

айкидото е само за отбрана,а каратето е за отбрана и нападение.Не трябва ли да правим от децата си борци,за да могат по-късно да се справят с живота,а не само да се защищават?

# 116
  • София
  • Мнения: 15 281
Ако съм направила от детето си биткаджия, това не означава, че ще успява в живота. Това по принцип, само.....  Peace

# 117
  • Мнения: 71
Ако съм направила от детето си биткаджия, това не означава, че ще успява в живота. Това по принцип, само.....  Peace

Нямах предвид биткаджия,а борец,с хъс за победа

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
вижте сега,аз не съм толкова наясно с източните бойни изкуства,нямам нищо против никое от тях и мисля,че което и да избере човек все ще има полза,при това от всякакво естество,основното,което на мен много ми харесва,че те тренират не само тялото,а и духа,което е много важно и хубаво. Peace
моето дете е много емоционално и неагресивно.
целта ми е да може да се защитава,когато го нападат да го бият.
отделно ми се иска да натрупа малко повече самоувереност и смелост (разбира се, за това не разчитам само на спорта,но мисля,че и той може да помогне).
ако това е достатъчно като обяснение,ще ви бъда благодарна за съвет кое бойно изкуство е най-добре да изберем в нашия случай.
като разбира се,ще заведа детето да погледа и ще се вслушам и в неговия избор,който в крайна сметка е най-важен. Peace

# 119
  • Мнения: 71
Аз бих ти препоръчала каратето

ако кажеш в кой район горе-долу живееш, или къде би ти било удобно да водиш детето бих ти препоръчала някой .Ти естествено ще отидеш.ще види6 и ще решите.Важно е и желанието на детето да спортува това

Общи условия

Активация на акаунт