Цезарово- на живо по телевизията

  • 31 022
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 264
де да я знам бе Краси държавна ли беше частна ли но понеже ми приеха застраховката и от там вадя изводи че е била държавна, т.к. частните не на всякъде ти признават застраховката за това не споря. как да е .

# 61
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Освен нормалното секцио правят ли и такова по метода на Misgav Ladach Confused:

# 62
  • Мнения: 10 264
Това пък какво е. Поясни на мамите тук ако имаш повече инфо.

# 63
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz тоzи метод го бях чувала и в Бг, така че се учудвам, че не е поЗнат. А ме интересуваше, дали има клиники, които да го практикуват...

Ще се опитам с две думи да го обясня.
Наричат го "нежното секцио". РаЗработен е от Dr. Michael Stark от Misgav-Ladach Hospital/Иерусалим.  Това е по-щадящ метод За секцио, при които кожните тъкани (прощаваите За тъпото обяснение) не се раЗряЗват с нож, а са леко реЗнати и се дърпат и раЗтеглят. По тоЗи начин нервите и кръвоностните съдове не се нараняват, Загубата на кръв е по-малка. Процесът на ЗаЗдравяване е по-бърЗ и самата операция е по-кратка (15 20 мин.).

# 64
  • Мнения: 1 497
А виж сега-точно това даваха снощи как я дърпаха, като ластик.(Извинявам се за обяснението). Пъхаха 2 ръце и разтваряха с опъване навън. Това беше малко неприятното, но казаха, че така зараствало по-бързо или нещо такова.

# 65
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Теодора
А виж сега-точно това даваха снощи как я дърпаха, като ластик.(Извинявам се за обяснението). Пъхаха 2 ръце и разтваряха с опъване навън. Това беше малко неприятното, но казаха, че така зараствало по-бързо или нещо такова.

А това репортаж от бг. болница ли беше?

# 66
  • Мнения: 637
Цитат на: rosa
Освен нормалното секцио правят ли и такова по метода на Misgav Ladach Confused:


Този вариант на секцио е познат в България като метод на Stark, по името на лекаря, а не на болницата. При съпруга ми в АГ Клиника Торакс - Пловдив се практикува, разбира се, сигурно и в други болници. Неговите впечатления са, че следоперативният период протича по - леко.

# 67
Ne Rosa,tova be6e direktno predavane ot bolnica v Birmingam-Anglia

# 68
Аз съм на мнение, кой както иска така да ражда. Аз родих със секцио.  Не са чак такива болките след операцията, особено като е направена както трябва.  А иначе разбира се, че е травмиращо като го гледаш по телевизията, та това си е операция, ако го гледах и аз, сигурно щяха да ми настръхнат косите.
Всъшност гледах по Риали ТВ, секцио след като бях родила, просто си казах, олеле ами това и на мен са ми го направили......ужас.

# 69
  • Мнения: 6 315
Цитат на: dodo_dodo

И как така на следващия ден ще ти кажат да се къпеш, та риска от кръвоизлив е огромен! С каква лепенка беше?

По тоя повод да спомена, че на сестра ми й бяха предложили да се изкъпе във вана (Англия нали е прочута с ваните си) на следващия ден след секциото. Shocked  Shocked  Shocked

# 70
По тоя повод да спомена, че на сестра ми й бяха предложили да се изкъпе във вана (Англия нали е прочута с ваните си) на следващия ден след секциото. Shocked  Shocked  Shocked[/quote]


ама това ми се вижда абсурдно!

# 71
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Margarita
По тоя повод да спомена, че на сестра ми й бяха предложили да се изкъпе във вана (Англия нали е прочута с ваните си) на следващия ден след секциото. Shocked  Shocked  Shocked


Не ме учудва Close  Живяла съм известно време в Англия, Лондон и нямам добри впечатления от хигиената на англичаните.  Laughing Имам приятелка, която остана да живее в Лондон, защото има отлично платена работа и при това положение може да си позволи сега като е бременна да й следят бременността в частна клиника. Въпреки това тя мисли да ражда в Щатите, където живее майка й, а не майка й да идва при нея в Лондон. Като беше в България се оплака, че в Англия не полагали достатъчно грижи за нея като бременна...Ама тя има и доста високи изисквания де Laughing

# 72
  • Мнения: 768
Прага на болката при всеки човек е различен.
Мен ме болеше и с епидуралната упойка като раждах и направо удивих персонала с виковете си, но се оказа че и други жени чувствали болка.
Но по принцип много по лесно зараства всичко при секцио и вьзстановяването е много бьрзо и много по бавно при обикновено раждане особено ако има усложнения.
Това го казват хора с опит с едното и другото.
Имам позната лекарка която роди с планирано секцио и двата пьти защото искаше да е вьв форма след ражданята а не да страда от болки месеци наред както е след обикновеното раждане и твьрдеше че никога не искала да ражда по нормален начин, като знае какво може да стане по принцип колкото и да е добьр екипа и техниката и прочее. Тя твьрдеше че секциото е най - доброто за майката.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: rosa
Аz тоzи метод го бях чувала и в Бг, така че се учудвам, че не е поЗнат. А ме интересуваше, дали има клиники, които да го практикуват...

Ще се опитам с две думи да го обясня.
Наричат го "нежното секцио". РаЗработен е от Dr. Michael Stark от Misgav-Ladach Hospital/Иерусалим.  Това е по-щадящ метод За секцио, при които кожните тъкани (прощаваите За тъпото обяснение) не се раЗряЗват с нож, а са леко реЗнати и се дърпат и раЗтеглят. По тоЗи начин нервите и кръвоностните съдове не се нараняват, Загубата на кръв е по-малка. Процесът на ЗаЗдравяване е по-бърЗ и самата операция е по-кратка (15 20 мин.).

не знам за какъв особен метод става дума, но именно дълбочината на разреза е критерий за работата на оператора, защото съм чувала за случай, когато опериращия разрязва мускулна тъкан и съответно възстановяването е няколко месеца, а не дни

относно секциото по принцип - аз съм за правото на избор, както и за толерантност по отношение мнението на другите - в края на краищата сме големи хора, сами можем да преценим,
друг е въпроса за изнудването от страна на лекара (но колко от изнудваните са подали жалби!!!)
аз раждах със секцио след като влезнах за нормално раждане - възстанових се за 7 дни, като на втория започнах да ставам (при мен процесът с раздвижването беше по-сложен, тъй като имам проблеми с гръбначния стълб и в интерес на истината ме болеше повече кръста, отколкото операцията)
в деня на изписването шетах на 14 гости, а на 10 дена сама започнах да си свалям количката
нямах проблем с кърмата
за следващото раждане - мисля да почне пак нормално пък ще видим

# 74
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: Ружа72
.
Сьщо така моята акушерка каза че жените които спортуват сериозно всеки ден раждали по бьрзо и лесно и без разкьсвания, защото мускулите на перинеума  както и всички останали мускули на тялото  много добре работели по време на раждането.

  Има нещо такова и аз го наблюдавам при холандките. Те са покачени на колело от бебешка възраст и на практика не се разделят с него до 80 години. Явно това спомага за по-бързо и лесно раждане /тук не слагат никаква упойка, ако наистина не се налага и това хвурля в ужас всички чужденки, но не и тях/. И тъй като в България е доста рисковано да се кара колело, фитнес залите остават най-доброто място за упражнение, както на бъдещи  майки така и на бременни жени. Аз съм доста трудна в тази част, ама ако помага......

Общи условия

Активация на акаунт