как махнахте нощното кърмене

  • 3 390
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
Мили мами..майчинството се дава за да си гледаме децата и да сме им на разположение...Махането на нощното кърмене, не означава, че детето ще престане да се буди..има доста теми и е обяснено защо се будят...Относно татковците..малко грубо ще прозвучи...ама какво като се будят по 10 пъти нали и ние се будим и на другия ден имаме отговорната задача да гледаме бебета и да им обръщаме внимание/освен това трябва да готвим, да чистим пък и ако може след вчико това да сме свежи и привлекателни/...не мисля, че е по лесно отколкото да ходиш на работа...нас някой пита ни ли как ни като се будим по 10 пъти и на другия ден не спим и търчим по малките дупета на мъниците??По темата...лично аз няма да махам нощните хранения докато бебка сама не реши...една приятелка постепено промени отдалечи часа на будене с даване на каша преди заспиване...така опцията глад се измести във времето...и бебо почна да се буди към 4 5 часа...Но при зъбоникнене мисля, че дискомфорта които създават зъбките не се влияе от глада и бебоците пак ще се будят...Ако успееш да минеш на режим "автопилот" на който съм аз от доста отдавна ...даваш цица в полусънено състояние и бебо доволен и бързо заспива и ти си продължаваш да спиш...Еми не ми тежи нощното ставане...както и да ви прозвучи...знам, че няма да продължава дълго ...Относно ходенето на работа, това, че ще спреш да кърмиш, не означава, че бебо ще спре да се буди...и дали ще правиш АМ или просто ще подадеш цица прецени кое ще е ти е по лесно и по-удобно...Моя позната си спря кърмата заради ходене на работа, но се проклина 100 пъти..защото бебето продължава да се буди през ноща ...а тя прави АМ и каза, че е доста по трудоемко и неприятно по 2 пъти на нощ да бъркаш АМ...И само за протокола половин година след спиране на кърменето, същото бебе продължава да се буди по два пъти на нощ и номера с водата не минава..докато не му дадат АМ не мирясва и няма спане...

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 11:57 от EmilyR

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
Ива сама се отказа преди около месец и нещо, но още се буди понякога, за да суче.
и коки сам се отказа, а месец -два след това се отказа и от дневното, кърмихме се малко след навършване на 6 месеца.

# 17
  • Мнения: 527
Цитат
И ако си толкова отегчена,спри да кърмиш.Звучиш ми ,като че ли някой те кара насила да го правиш
Не съм отегчена, не мисля, че е редно това кърмене по 10 пъти нощем и то вече сме на 10 месеца почти!Нали точно за това писах-искам да спра, но моял за съвет-как да направя така, че да стане "плавно", без стрес, без реване?Да, ставам насила, не е по мое желание, какво толкова че искам да започна да се чувствам свежа на следващия ден?
Е кое не му е редното,може би му растат зъби или нещо друго го тормози.Има някои на които децата и до 3 години им се будят.За плавното отбиване има писано,потърси и прочети.

# 18
  • Мнения: 1 173
Мили мами..майчинството се дава за да си гледаме децата и да сме им на разположение...Махането на нощното кърмене, не означава, че детето ще престане да се буди..има доста теми и е обяснено защо се будят...Относно татковците..малко грубо ще прозвучи...ама какво като се будят по 10 пъти нали
 Е аз да ти кажа не съм съгласна-ние когато бебето спи , можем да подремнем , а таткото, не! е зависи какво работи и колко , но аз се съобразявам с нашия , защото се скапва от работа-хем да вади пари , хем къщата да строи едновременно. стигат си му проблемите , че и бебето да реве. затова , винаги докато се будеше малкия(до към края на 4м се отказа, но..)сме отивали в другата стая да се кърмим и оправяме.!!!
  сега по темата-според мен кърмените бебета от гърдата , сучат толкова често , просто по навик , не толкова от глад. намират го за успокоение, било заради зъби или друго...
 иначе щом си решила да се отбивате скоро , защо не пробваш с изцедена кърма и шише. ние сме така от когато навърши 2м, и сам се отказа , първо от яденето в 2ч , после и това в 5ч. , и започна да се събужда около 9ч сутринта. сега е почти на 9м , нощем не се буди да пие нито вода , нито мляко( той вода и не пие). каката пиеше много вода нощем от 6м, когато почнаха зъбите-то беше събуждане през час, но поне си беше шише-в просъница и го давах и така не се налагаше да ставам. според мен , докато ви мъчат зъби и се кърмите на гърда , ще бъде така-ЛИЧНО МНЕНИЕ( да не се засегнат другите майки)! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 13 815
Абе какви са тези деца дето сами се отказват и то на такава крехка възраст- блазе ви.
С моят синковец се моля да спрем нощното кърмене поне докато тръгне на градина. Simple Smile
В момента е на година и един месец ( 12 кг) и през нощта в интервала между 0:00  и 7:00 се кърмим поне 4 пъти, като не става въпрос за мрънкане а за абсолютно лакомо цокане. Опитвах да не му давам, но то започва отначало с леко въртене и сумтене, после подава глас , става неспокоен и ако не му дам започва жално да плаче. Дори броих преглъщанията които прави на нощно хранене за да съм сигурна че цока- ами те са поне по 80-100 на ядене.  Не е възможно да му давам от шише- не понася шишета. Вода пие от чаша но знае че това е вода и ако се опитам да го залъжа плаче ...
Явно ще си имам един Крали Марко в къщи що бозал найсет години

# 20
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
За плавното отбиване има писано,потърси и прочети.
Въпроса ми е зададен в конкретния форум и конкретната тама, все още чакам отовор от мамите, които са преживели вече това, а не критики и обвинения Sunglasses

# 21
  • Мнения: 3 423
При мен също операция беше повода.
Махнах кърменето през нощта,кото го носих на ръце и му пях,като се разбуждаше.Това продължи около седмица,после при буденето просто в леглото го люлея и му пея.От няколко дена е почнал по малко да се буди ,но мина повече от месец от отбиването.
Успех и стискам палци леко да мине и операцията и отбиването  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 854
И мен ме вьлнува тази тема.
Дьщеря ми все още се буди 2 пьти задьлжително и си хапва сладко,сладко.Ако не реагирам навреме мрьнкането се преврьща в гняв и рев.Ако не я нахраня веднага, се сьбужда и се кокори.Тя не използва зальгалка(сама се отказа),биберон с шише сьщо не оби4а много, така, 4е като давам се ядосва.Вода не сьм пробвала нощем, но как се дава водата като детето е легнало?Страх ме е да не се задави!
Аз си мислех да давам след последното кьрмене ве4ер и малко АМ, та да е сита през нощта(това го полу4их като сьвет от познати).
Успех и леко вьзстановяване след операцията  bouquet

# 23
  • Мнения: 527
Извинявам се на авторката за спама Peace
Цитат
За плавното отбиване има писано,потърси и прочети.
Въпроса ми е зададен в конкретния форум и конкретната тама, все още чакам отовор от мамите, които са преживели вече това, а не критики и обвинения Sunglasses
Отговор ще чакаш доста,ако не си направиш труда да попрочетеш полезни статии в Библиотеката например,или в страниците на този подфорум.Не те критикувам,всеки да си гледа детето както намери за добре Whistling

# 24
  • Мнения: 2 829
-, моя Алекс беше същия случай, но след година и 1-2 месеца постепенно започна да се буди по-рядко нощем. Все още има периоди от по 2-3 дни, когато спи неспокойно и се буди по 100 пъти нощем, но повечето нощи не се събужда или се буди по веднъж (като под не се буди разбирам, че засива към 22.00-23.00 и се събужда да суче към 8.30-9.00). Аз за себе си съм решила да оставя детето да ме води и да не насилвам него и себе си. Признавам си, мързи ме да махам нощното кърмене,да му налагам режим и т.н.
Съвети няма да давам, просто исках да ви кажа, че и без да полагате усилия бебето в един момент спира да се събужда Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
без да полагате усилия бебето в един момент спира да се събужда
Точно на това се надявам и аз, и то да стане до 2-3 месеца най-късно Flutter

# 26
  • Мнения: 2 829
Цитат
без да полагате усилия бебето в един момент спира да се събужда
Точно на това се надявам и аз, и то да стане до 2-3 месеца най-късно Flutter
Стискам ти палци да стане скоро при теб, при моето диване момента дойде към година и 3-4 месеца.

Според мен е хубаво да потърсиш информация из библиотеката. Също можеш да прочетеш старите теми на дългокърмещите. Там постоянно се бистрят различни методи за отбиване и за по-добър нощен сън. Определено има неща, които можеш да опиташ, а ако искаш да отбиваш до към годинката може би е време да започваш плавно да заместваш кърменията за да стане по-лесно. Има доста информация по въпроса, но трябва да се поразровиш.
Успех! Hug

# 27
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Абе какви са тези деца дето сами се отказват и то на такава крехка възраст- блазе ви.
С моят синковец се моля да спрем нощното кърмене поне докато тръгне на градина. Simple Smile
В момента е на година и един месец ( 12 кг) и през нощта в интервала между 0:00  и 7:00 се кърмим поне 4 пъти, като не става въпрос за мрънкане а за абсолютно лакомо цокане. Опитвах да не му давам, но то започва отначало с леко въртене и сумтене, после подава глас , става неспокоен и ако не му дам започва жално да плаче. Дори броих преглъщанията които прави на нощно хранене за да съм сигурна че цока- ами те са поне по 80-100 на ядене.  Не е възможно да му давам от шише- не понася шишета. Вода пие от чаша но знае че това е вода и ако се опитам да го залъжа плаче ...
Явно ще си имам един Крали Марко в къщи що бозал найсет години

Абсолщтно същото, с тая разлика, че сме на 1,5г почти и сме 10 кг  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 121
Ами не го махнахме. Все още кърмя и през деня и през нощта. Нощем се буди по 1-2 пъти, давам цица и заспива на секундата. Не искам и да си представям какъв рев ще падне като тръгна да го отбивам Confused

# 29
  • Мнения: 15
Ние премахнахме нощното хранене постепенно,като увеличавах интервала между кърменията.Хранехме се в 8 вечерта след това в 11,30,в 3 и 6 сутринта, постепенно кърменето в 11,30 го преместих в 12,30,след седмица в 1,30,след още една в 2,30 и така след още няколко седмици започнах да давам само биберон.Сега бебчо е на 2 месеца и половина и се храним от 8 вечерта 4ак в 6 сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт