Въпрос към вече раждалите мами...

  • 1 585
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
На мен ми става лошо само, ако чета или гледам нещо вътре в колата, но винаги е било така, не само след раждането. Просто нещата около пътя минават бързо и ми се замайва главата.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А случайно да сте сменяли колите с по-хубави наскоро?
Занчи при нас случаят е такъв - на сина ми му става принципно лошо в кола,но това е основно на дълъг път и се преодолява успешно с хомеопатични.
Обаче сменихме добрият стар раздрънкан Голф (за 10-тина годишен Пасат) и той започна да повръща,не само да му става лошо! за 20-те минути от Младост до центъра!Направо в чудо се видяхме и понеже ходихме за сливиците на УНГ-доктор,споменахме за това повръщане да не би нещо на ушите да има.Той дируктно ни попита дали сме сменяли колата и обясни,че по принцип в по-новите коли,които возят плавно,а не друскат на всяка дупка,на повечето хора им става лошо,когато седят отзад.
Така че най-вероятно и при вас това е причината - преди да се роди бебе,мамите седим отпред с таткото,а като минем на задната седалка до бебешкото столче,положението е различно и започва да ни става лошо.На мен чак лошо не ми е,обаче ми се замайва главата и получавам главоболие.

# 17
  • Мнения: 165
Преди не ми е ставало лошо в кола,но сегааа WhistlingМисля ,че е по-скоро от миризмата,не толкова от клатушкането.
От първата ми бременност(вече 14 години) ми остана непоносимостта дори към аромата на любим парфюм,но това не значи ,че при всички е така Stuck Out Tongue

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Нито преди нито сега ми става лошо в кола. По-често шофьорствам, но понякога се возя отзад с бебо.

# 19
  • Мнения: 2 784
При мен има и добра страна-намести ми се малко ъгъла на астигматизма Grinning Ама сега трябва да си купувам нови очила,че със старите вече не мога Imp

# 20
  • София
  • Мнения: 344
След раждането когато се возя се страхувам от по-висока скорост.Когато шофирам е по-добре. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 523
uh, слава богу не мен не ми става лошо, нито по време на бременността, нито сега. На дани, който е на 2 мсесеца и половина също не му става нищо. Е вярно караме стар раздрънкан Golf хаха. Всеки свободен момент, когато мъжът ми не е на работа, палим car003  и изчезваме на някъде. А сега в понеделник направихме и първия излед на Дани сред природата - супер:) качихме се на лакатник и детето преживя и пътуването и катеренето на горе хехе Stuck Out Tongue
Виж от миризмите, това е друга работа, аз и преди това не търпях силни и странни миризми, дори парфюм слагам изключително рядко... но не съм забелязла след като родих тази непоносимост да се е засилила.

# 22
  • Мнения: 2 292
ако човек е чувствителен към миризми или клатушкане наистина има значение колата - преди ми ставаше лошо в рейс или стара кола ... но в нова кола никога не ми е ставало лошо докато сега ми става лошо в нашата койато е само на 6 месеца -съвсем нова и има всички екстри и е  широка
вероятно чувствителността ми към някои миризми се е усилила и просто ме дразни дори миризмата на гума и тапицерия и просто на кола  Neutral Face  това кара мъжа ми да страда много защото обича в свободното време да серазхождаме с колата а сега аз избягвам  Neutral Face

# 23
  • Мнения: 165
Цитат на: Tsvety
При мен има и добра страна-намести ми се малко ъгъла на астигматизма Grinning Ама сега трябва да си купувам нови очила,че със старите вече не мога Imp


Това е наистина интересно Stuck Out Tongue Сподели как точно го направи ,че и аз да се възползвам.Че с моите диоптри,очилата ми излизат все по 200 лв. Confused

# 24
  • Мнения: 2 784
Аз ако знам ще го повторя,че съвсем да ги махна тия цайси,ама нищо,току виж с второто Laughing Моето Джи Пи казва,че понякога се случва при напъните,рядко,ама става.А аз се усъмних още като се върнах от родилното,ама все си мислех,че нещо очилата не са наред Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 3 061
По празниците пътувахме - уж наблизо, ама 3 пъти спирахме да повръщам!!!! Като дете ми ставаше лошо в кола, после го бях преодоляла, но сега с нови сили - ужас!!!. Аз си го обясних и с това, че се возих отзад, до бебо и все поглеждах към него, ама едвам оживях! Сега като чета, че не съм само аз си мисля, че явно може да има и такъв страничен ефект - дано да отшуми, че  #Silly само в къщи ще си седим

# 26
  • Мнения: 532
99 % карам , но никога не ми е ставало лошо в кола. Нито на задната седалка , нито като малка , нито като бременна...... Дано се оправите , че не мога да си представя да не се возя на кола. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт