Ей, лицемерки, да побъбрим за мечтите!

  • 5 137
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
В сегашно време съм се амбицирала да им осигуря живот - извън София .Някъде край черноморието ще е .
А, да- забравих да кажа, че съпругът и задължително ще е от Варна
(несбъдната моя мечта).

# 16
  • Мнения: 2 070
Моето дете ще завърши някоя езикова гимназия и ще влезе да учи медицина или фармация.Докато е студентка, ще роди две деца.Изчислила съм, че ако учи някоя от тези специалности, няма да има време да си гледа децата и ще ги докопам аз!

Ее, не си познала. Познавам двама такива, точно отговарят на думите ти, гледат си децата.

ДеЩо, за близнаците си права - Деница залюбва и разлюбва танците, пеенето, рисуването, английския. Удивително постоянство проявява само по отношение на математиката. Е, това ме докарва до ужас Shocked

Аз знам, понеже съм близнак. Но и пях в хор 13 години, което си е живо постоянство. Ама преди това минах през народни танци, спортна гимнастика и лека атлетика, за много кратки периоди. Оо и на вероучение съм ходила и на есперанто да уча  ooooh!
Но от Празника на Буквите в първи клас, та досега, съм просто една Читанка. Всъщност детето взима повече от добрия пример, а не от това дали родителите са амбициозни и го натискат. Аз не мисля, че съм нито едното, нито другото обаче...

# 17
  • Мнения: 750
Нямам болни амбиции за децата си да ги правя президенти,космонафти физици и т.п.
И през ум не ми минават такива неща!
Единствената ми амбиция е да са добре възпитани!Другото сами ще го постигнат!
Искам да са спокойни деца,които да не живеят заради родителите си....чудейки се как да им оправдаят очакванията!
Нямам очаквания,за да не бъда разочарована!
С първото дете и аз си мислех,че света се върти около моето сладко бебе....сега след второто шамара които ме върна на земята ми подейства отрезвяващо!
 

# 18
  • Мнения: 5 370
Да си кажа честно, най-вече мечтите ми са свързани с това да е жив и здрав. Всичко друго ще го нагласим. За ученето-притеснения нямам, с подходящо подтикване и стимулиране нещата ще се получат.

# 19
  • Мнения: 2 070
Може би по-важният въпрос в темата  къда са личните ви граници и кое е амбиция и кое приемате като само основата. Пример - в днешно време едно дете се предполага, че трябва от малко да учи език, английски поне. Или на някаква гимназиална и студентска възраст вече да го владее. Много жени не биха нарекли това амбиия, а нещо като задължение, даденост. А аз го вкарах в амбициите в предните си постове. Тоест аз съм явно от съвсем неамбициозните и не бих искала да е така, ама...

# 20
  • Мнения: 750
Всички писали до тук са лицемерки!
Както и всички които ще пишат в тази тема!
 Joy Joy Joy

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре де, лицемерка съм. Но самата аз не съм решила какво искам за тях. Когато реша, на врата ще си стъпя, но ще стане на моята!
Така по-добре ли е?

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Някак не мога да видя в мечтите си нещо специално. По-скоро ги виждам здрави, големи, хубави, щастливи (каквото и да означава), с професии, които те самите са си харесали и успяват да се издържат добре, с деца...
Да са живи и здрави, до момента по стечение на обстоятелствата за надминали всички мои детски мечти и животът им е много интересен, шарен и явно си го харесват. Старая се да им давам възможност да се развиват, пък ще видим какво ще излезе. Много ми се иска да успеят да сбъднат мечтите си. А аз да сбъдна моите.

# 23
  • Мнения: 750
Добре де, лицемерка съм. Но самата аз не съм решила какво искам за тях. Когато реша, на врата ще си стъпя, но ще стане на моята!
Така по-добре ли е?
Нищо лично мацка....виж темата! Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Добре, де! Само аз ли не искам детето ми да стане шофьор на такси или зидар (не от ония, за обикновен строител говоря)? Не ще ви пука, ако днешното бебе дотърчи някой ден след 20-тина години и изчурулика: "Мамо, мамо, приеха ме за санитарка в обща реанимация на Пирогов!"

Брех, достигнали сте съвършенството вий...

# 25
  • Мнения: 5 370
Добре, де! Само аз ли не искам детето ми да стане шофьор на такси или зидар (не от ония, за обикновен строител говоря)? Не ще ви пука, ако днешното бебе дотърчи някой ден след 20-тина години и изчурулика: "Мамо, мамо, приеха ме за санитарка в обща реанимация на Пирогов!"

Брех, достигнали сте съвършенството вий...
Абе, слънце, кой ти е казал, че искам детето ми да стане санитар?  Mr. Green
Естествено, че ще натискам да учи, разбира се, че ще ходи на курсове, уроци, спортуване.....
Но!
НЯма да го карам да свири на пиано, ако има афинитет към математиката.
Сега по-ясно ли е? Laughing

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не можете да ме убедите, че трябва да натоваря децата с неосъществените си мечти и туй то.
Обаче за санитарките няма да ми хареса, права си.

# 27
  • Мнения: 765
 Май съм амбициозна по отношение на образованието. Засега мисля да я пратя в чужбина още след 7-ми клас, обаче знам ли какъв акъл ще ми дойде дотогава. Жива и здрава ще видим. Ако видя някакво нейно влечение към нещо ще я насърча . При всички положения ще трябва заедно да решаваме какво правим, аз мога да искам всичко, но важното в крайна сметка е тя да бъде щастлива.

# 28
  • Мнения: 2 196
Години наред се боря с последствията от амбициите на баща ми.
Не бих го причинила на собственото си дете.

# 29
  • Мнения: 1 072
.....Засега мисля да я пратя в чужбина още след 7-ми клас, обаче знам ли какъв акъл ще ми дойде дотогава. .....

Живот и здраве да доживеем, да видим, как ще се разделиш с детето тогава. Освен, ако не тръгнеш с нея.
Мъжът ми сондира идеята да я праща следваща година в чужбина. За сега реагирам със смразяващо-изпепеляващ поглед само, но ако усетя, че нещата стават сериозни, ще се наложи да взема мерки на живот и смърт.

Общи условия

Активация на акаунт