Колко време след като се роди детето може да пътува в чужбина?

  • 8 613
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Според личният лекар на децата ми, не е хубаво новородено бебе да пътува със самолет преди да е навършило 2 седмици. За кола ограниченя няма.

# 16
  • Мнения: 249
След като му се извади паспорт.

# 17
  • далечно
  • Мнения: 1 029
моля не обърквайте жената - бебето МОЖЕ да пътува без паспорт, ако и двамата му родители са чужденци. Тогава се вади пасаван от консулски отдел на посолството. При нас беше така, та не давам инфо по слухове.

Опция е да се подадат документи за паспорт в консуслки отдел, но до получаването му минават месеци тъй като поне бг посолства пестят от дипломатическа поща  Crazy

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
за пътуване с кола - няколко педиатри са ми казвали, че преди половин годинка не е препоръчително детето да стои продължително в кошницата за кола (знам, че има и кошове за кола, които са в напълно легнало положение, но не съм виждала). Това заради все още мекия гръбнак - не е добре, тък като полу-седенето в кошницата (0+) го натоварва. Ние към края на 5-тия месец пътувахме 600 км, но иначе пътувахме все със самолет, а с кола не повече от 2-3 часа. Предполагам, че ако не се прекалява с пътуването едва ли едно по-продължително пътуване би било опасно

# 19
  • Мнения: 3 880
моля не обърквайте жената - бебето МОЖЕ да пътува без паспорт, ако и двамата му родители са чужденци. Тогава се вади пасаван от консулски отдел на посолството.
Пасаванът не е ли само zа пътуване до България (ако родителите са българи)newsm78
Авторката, до колкото раzбрах, пита zа пътуване в чужбина, но не е уточнявала zа коя държава става въпрос...

# 20
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
За пътуване с кола не знам,моя син беше на 2 г като пътувахме от Англия до БГ.
Иначе за самолет ,бебето трябва да е поне на 8 дни ,иначе никоя авиокомпания няма да го качи. Иначе сина ми беше на 14 дена,когато ние пътувахме със самолет до БГ..

# 21
  • Мнения: 419
Ами моето момиченце беше на 5 месеца като пътувахме от БГ до САЩ.

# 22
  • далечно
  • Мнения: 1 029
пасаванът се издава на дете родена в държава, където и двамата му родители са чужденци (съпругът ми е унгарец, аз раждах в Германия) - с пасаван само се излиза от държавата. Пасаванът ни го задържа унгарската гранична полиция и ни даде друга документ, който трябваше да занесем в общината, където подавахме документи за паспорт. Обаче ако примерно единият родител е немец и детето е родено в Германия, то трябва да му изчакат паспорта.

# 23
  • Мнения: 40
Няма ограничения за възрастта, но не е препоръчително пътуването през първите два месеца (oсвен ако пътуването не е спешно).

# 24
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Няма ограничения за възрастта, но не е препоръчително пътуването през първите два месеца (oсвен ако пътуването не е спешно).

Е как да няма ограничение за възрастта?Нали това казвам,че бебето трябва да е на поне 8 дена иначе никоя авиокомпания няма да го качи. Това,че не е препоръчително не знам къде си го чела,но официално няма такова нещо. Всичко зависи от здравословно,физическо състояние и стига да няма докторкска препоръка да не се лети...

# 25
  • Мнения: 801
Авиокомпаниите допускат превоз на новородени след навършване на 1 седмица. Ако естествено здравословното състояние на дете и родилка го позволяват.
За чужбина трябва паспорт( валиден поне за 3 месеца напред), нотариално заверено съгласие на бащата да се напусне страната. А от чужбина, свидетелство за раждане, пасаван, съгласие на бащата, че е съгласен детето да напусне държавата или документ, че сте единствен носител на родителските права ( при БГ баща, съгласие за напускане на България, иначе не допускат връщането на детето обратно)

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пътувах с малката за първи път когато тя беше на 4 месеца.Имам приятелка която пътува с бебето си което беше на 40 дни и то 12 часов полет  Peace

# 27
  • Мнения: 1 655
Аз най малкото бебе което съм виждала е било на 13 дни и беше чикаго-кувейт, което е 14 ч полет!
По принцип бременните след 7м не е препоръчително да пътуват, от медицинска гледна точка, в самолета налягането се променя и от това може да започнат контракций, както и да започне раждане, или отлепяне на плацентата,  екипажа е обучен за изражна но винаги има рискове!
има набор дори за раждането, прибори за пъпната връв абе всичко необходимо!
Както при един от нашите полети, не са забелязали че жената е в напреднала бременност, била е с широка дреха и на 2ч от полета са и започнали контракцийте, изродили са здраво момченце, но плацентата не е излезнала 45 минути след раждането, затова са поискали разрешение да кацнат на най близкото летище защото има риск за родилката, бебето е било здравичко и хубаво, то разбира се получава доживотно безплатни билети от авиокомпанията!
Но проблема идва при аварийното кацане, то разбира се е скъпо, всяка минута престой се таксува на авиокомпанията а едно кацане е свързано и с огромен разход на гориво, а и смяна на авиационните канали и т.н. води се аварийно кацане!
всико това е огромен разход за авиокомпанийте и риск за родилките!
А при бебетата много често имат проблем при литване и кацане им се запушват ушичките и много плачат, друг е въпроса че в един самолет са над 200 човека и не знаеш кой как кашля и какви вируси носи, а едно новородено няма абсолютно никакъв имунитет!
Все пак всяка майка си решава за детето си!
Надявам се съм била полезна!  bouquet

# 28
  • Мнения: 515
Аз пътувах със сина ми, когато беше на 52 дни. И той понесе доста по леко пътуването от следващото, когато беше на 3 месеца вече!

# 29
zdraveite na vsi4ki,az rodih predi 45 dni sekcio,niakoi znae li dali moge da patyvame sas samolet i dali ima niakakvo zna4enie 4e deteto mi ne e rodeno po normalen pat.Mersi smile3503

Общи условия

Активация на акаунт