Раждане чрез секцио= силни колики????

  • 3 853
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
И аз родих секцио,колики имаше само 2 седмици
а м/у другото за лекарите КОЛИКИ е синоним на НЕЗНАМ

# 16
  • Мнения: 1 881
И аз съм със секцио, а колики почти нямаме, а на една приятелка бебчето /родено естествено/ се скъса от колики, горкото!

# 17
  • Мнения: 4 187
Родих със секцио, нямахме колики Stuck Out Tongue !

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Синът ми е роден по стандартния начин/уж фактор за слаби колики/, кърмен е изключително през първата половин година от живота си/уж също такъв фактор/ - резултата: 4 пълни месеца #Shocked  зверски колики, които не можехме с нищичко да облекчим Sad

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не мисля, че е вярно, зависи от дтето и от неговото усещане за болка. Аз родих по естествен начин. Нашия още е със колики, за щастие понамаляха или той свикна с тях, но в началото беше ад, рев та рев до скъсване, по цял ден. А уш казваха, че коликите били до 3 месец.  Confused

# 20
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Tinka79
Не мисля, че е вярно, зависи от дтето и от неговото усещане за болка.


  202uu  Това е истината и според мен! За това и някой твърдят, че момченцата имали повече колики, просто мъжете по-малко издържат на болка  Wink .
Иначе аз така и не разбрах на какво се дължат коликите  Rolling Eyes , а четох където и каквото намерих  Simple Smile .
Приятен ден

# 21
  • София
  • Мнения: 15 220
И аз родих със секцио, а Иво нямаше колики.

# 22
  • Мнения: 637
Моят принос към темата като майка - две момчета, и двете чрез секцио, никакви колики.

Като лекар смятам, че това са градски легенди.

 А за родовия път и добрите бактерии, които поема при нормално раждане, много ми е чудно как изобщо някой може да вярва в подобни глупости. Ако беше така, щяхме да им даваме още в операционната по 1 чаена лъжичка влагалищно съдържимо и те ти булка, имунитет, борба с коликите и каквото там ви се ще. Да беше толкова просто и лесно ...

# 23
  • Мнения: 4 965
Пълни глупости. Бебки се родиха секцио, а нямаха колики дори и един ден, а аз (слава Богу) дори и не разбрах какво са колики или ставане през нощта.

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Преди време мислех да пускам подобна тема, само че моята беше: раждане секцио - колики НЕ.
На РД ден на Бобо се бяхме събрали доста майки със секцио и някой каза, че е чувал, че децата роденби със секцио нямат колкики. Факт е, че при Бобо никакви колики не усетихме (пу, пу, пу), но не мисля, че има връзка със раждането секцио. От анкета 4 майки: 3 деца нямаха колики, обаче едното е имало и то доста силни и продължителни  Thinking

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Meli
...А за родовия път и добрите бактерии, които поема при нормално раждане, много ми е чудно как изобщо някой може да вярва в подобни глупости. Ако беше така, щяхме да им даваме още в операционната по 1 чаена лъжичка влагалищно съдържимо и те ти булка, имунитет, борба с коликите и каквото там ви се ще. Да беше толкова просто и лесно ...



По-добре едва ли би могло да се каже! Браво Мели  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap


По Темата:
2 деца ч/з секцио.
Дъщеря ми - без колики!
Синът ми имаше 30-40 дни колики.

# 26
  • Мнения: 2 609
Аз родих секцио,Яна имаше колики 5 пълни месеца Crazy ,но не мисля,че секциото е причината за това.....

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: Meli

А за родовия път и добрите бактерии, които поема при нормално раждане, много ми е чудно как изобщо някой може да вярва в подобни глупости. Ако беше така, щяхме да им даваме още в операционната по 1 чаена лъжичка влагалищно съдържимо и те ти булка, имунитет, борба с коликите и каквото там ви се ще. Да беше толкова просто и лесно ...

Това е информация от един от водещите педиатри в София и не бих го оспорвала. Може би доста от лекарите имат пропуски в знанията си. За това и медицината в БГ е на такова ниво, всичко тук се въвежда с години закъснение и е необходимо майките сами да се образоват.
Нещата са прости и лесни когато следват естествения си ход.
За протокола- имам две момичета, родени със секцио. Едното с колики, другото- не.

# 28
  • Мнения: 4 176
Може да е вярно до толкова,че на родилите със секцио кърмата идва по-късно и в това време бебо яде адаптирано. Нали уж майчината кърма била - бла бла бла....

# 29
  • Мнения: 6 323
Аз и там се разписах (в дир-а), но и тук да напиша за статистиката.

Две деца - момиче и момче, два пъти секцио и НЕ знам какво са това колики!

Общи условия

Активация на акаунт