до мамите които кърмят !

  • 2 201
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Когато бебето ми беше малко, ядях всичко без газообразуващи (боб, зеле, грах и др). Лишавах се и от кафе и фъстъци.
Наблягах на орехите.
+ мнооооого течности!

# 16
  • Мнения: 1 674
не съм се ограничавала от нищо и вече 8-ми месец кърмя

# 17
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Аз си ям от всичко,не сметям да се ограничавам,не вярвам че няма да има колики ако НЕ ям някои храни!

# 18
  • Мнения: 1 371
Една година кърмих и спрях по собствено желание, от нищо не се лиших. Всичко си хапвах и пийвах (без алкохол). Но най-наблягах на бадемите.

# 19
  • Мнения: 367
Честито Бебче!

Аз така в началото се вталясвах какво да ям и какво не, но сега постепенно започнах всичко да си ям. Не наблягам на нищо конкретно, не ям цитрусови плодове, фъстъци, боб и леща, пия безкофеиново кафе и гледам да не ям много шоколад, но все пак си хапвам - не мога да живея без сладко! и естествено без алкохол и цигари...

# 20
  • Мнения: 17 407
Е, то едв али не трябва да спрем да ядем, за да нямат колики.Mr. Green Аз ядаях всичко, ограничавах бобовите храни, но не ги изключвах съвсем. И кафе пия, и шоколад ям

# 21
  • Мнения: 4 401
ЯДЯХ :месо,сурови орехови ядки по 0.5 кг седмично,компоти -нямат консерванти, супи всякакви,овесени ядки,около 1.5 л-2 л вода на ден отделно от другото,манджи с лук правел -кърмата неустоима за бебето
АЗ БЯХ СЕ ОТКАЗАЛА ОТ:риби,морска храна,всякакви МЛЕЧНИ продукти,силни подправки,фъстъци,кафе,шоколад,белтък на яйце,ягоди ,малини,китайско,избягвах колбаси и майонези .Така до към края на 3 м. после ги въведох постепенно и по малко - ИДЕЯТА Е ДА ИЗБЕГНЕШ КОЛИКИ И АЛЕРГИИ сега бебка е на 9 м. още суче и не съм имала недостиг на кърма а и е натдавала добре  без да се налага да дохранвам .Дори като я подкараха зъбите и отказа пюрета пак мина само на кърма и не е била гладна.

# 22
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
В началото се ограничавах,но постепенно започнах да ям почти всичко.Сега се ограничавам само от към бобови и не пия кафе.Наблягам на течности.

# 23
  • Мнения: 422
сокове мога или не мога , че не разбрах , шоколад не ядем, хапваме бадеми и кашу ,,  но ми казаха че сокове можело  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
Хубаво е ти да си ги правиш, соковете по принцип ги изключват заради консервантите....

Абе постепенно включвай разни от "забранените" неща, то детето ще си покаже ако не ги приема добре и ще ги спреш....а може и изобщо да не се влиае...

# 25
  • Мнения: 3 478
Ям от всичко, не наблягам на нещо конкретно.

# 26
  • Мнения: 422
благодаря ви мами , не знам кво ще правя без вас  newsm51

# 27
  • Мнения: 454
Ограничавах се да ям боб, зеле и всякакви варива. Все още кърмя, но не се ограничавам за нищо. В началото не пиех кафе, но вече смятам , че може. Колики не е имало детето, за което съм много щастлива. Избягвах пикантните храни, газирано по принцип не пия.

# 28
  • Мнения: 2 000
На нищо особено не съм наблягала. Ядях си каквото искам и по колкото искам Simple Smile От нищо не се ограничавах. Колики нямаха и двамата.

# 29
  • Мнения: 422
а относно сладкото ??? Без кремево със сорови белтъци и шоколад нали, че от както съм родила ми се яде сладко , и не смея нищо да ям !

Общи условия

Активация на акаунт