Идеи за бизнес?

  • 134 738
  • 870
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 430
malko_mishlence, страхотна си  Peace

barboranova - пожелавам ти късмет Wink

И аз си искам нещо мое си, но уви....нямам капитал (трябва да тегля кредит) хиляда неща ми се въртят в главата  Crazyа и като, че ли моят мъж не споделя много идеите ми Confused.... все не можем да се разберем Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 4 412
Tanya MG, ще ми е много интересно да чуя мнението ти за новите програми на соц. министерство за наемане на чираци. Мен живо ме вълнува. 

Не можах да намеря сайта с действащата програма, за да ти кажа меннието си конкретно за тази. Ако искаш дай линк. По принцип имам наблюдения върху “Квалификационни услуги и обучения за заети лица”  от Структурните фондове. Изискването беше да включиш мин. 30 човека, а нали си представяш, че това е повече от целия персонал на едно малко предпирятие, които не правят едно и също, т.е. не можеш да ги изпратиш на едно обучение. Добре, че някой от бранша се сети да направи групово обучение в консорциум за инженерите. При такива програми гледам, колко човека трябва да включиш, например ако мин. е 10 чирака, трябва да отделиш 3-4 човека да им обръщат внимание, дали си задължен да държиш всички обучени 1 или повече години на работа за твоя сметка, колко време ще ти коства управлението на проекта, ако се обучават у вас като чираци, трябва да им направиш програма и да я отчиташ редовно. По принцип са интересни програмите. Нашата фирма е кандидатствала и по "Конкурентноспособност" и проектите не се пишат трудно, не мисля че е проблем да преминеш втори кръг, но има след това финално класиране, към което имам резерви. Благодаря ти, че повдигна темата за Европейските фондове и ще се радвам да я продължим, ако има интересна програма. Другите ти продложения за бизнес също има много интересни.

Аз продължавам да си пея за бизнеса за пухкавите, а вие защо мислите, че има потенциал. Само по себе си ли съдите, че не сте намирали подходящи дрехи. Следя и темата за пухкавите в Клюкарника, но пак по моя метод считам, че от 800 активни потребителки, 20 пишат в тази тема, значи не са много. Също в София има 7-8 качествени магазина за по-големи номера, което не е малко. Как мислите, че ще се снабдява един такъв магазин- известни са ми 3 начина:  малък цех,  малки серии в производство или внос на готови облекла. При първите 2 начина не мога да си представя как ще излизат евтино, а при вноса си представям някакви аутлети не много красиви. Въобще според вас колко ще е себестойността на един панталон или блуза размер 50-52.

# 77
  • Мнения: 609
Малко Мишленце, впечатлена съм от мислянето ти, а и от хубавите ти идеи.

Понеже и аз съм интернеционално момиче, и  съм живяла на всички континенти - и аз смятам,че  магазините за органик фуд биха били успешни. Има обяче едно нещо , за което не се сещаш- че БГ е бедна държава, и като цяло хората търсят евтино, и не гледат много качеството ,и второ - в БГ залечуците и плодовете са повече от органични...та незнам.

Другите идеи също са интересни.

Аз съм се замислила за туристическа агенция, тъй като от това наистина разбирам, а и за почти всяка държава мога да кажа нещо, тъй като съм била там...

Ели

# 78
  • Мнения: X
Момичета, това са само идеи на прима виста. Все за неща, които куцат в момента и има нужда от тях. Сигурна съм, че за много неща, ако се замисли човек от какво има нужда, а го няма или не е доволен от това, което получава, ще изскочат от десетки идеи за бизнес.

За органичните храни - парадоксът е, че плащаме ужасно скъпи плодове и зеленчуци, а качеството им е второ или трето. В същото време все по-малко хора произвеждат, защото не им е рентабилно. Ако някой прави магазин за подобни храни, би трябвало да си хване сам производители. Пък и ако излиза скъпо, не е нужно да купува всеки. Няма да направиш магазин в Люлин, ще направиш в центъра. Стигат ит три такива магазини в София или по един в големите градове. Да не говорим, че ако се замислиш колко и какви хора употребяват подобни храни, можеш да се насочиш директно към тях с доставки и специални маркетингови програми /ресторанти за здрав. хранене, спортисти, майки с малки деца, групи, практикуващи целебен глад и т.н./.  Не е нужно да правиш огромен хипермаркет, може да е малко магазинче, може да са и директни доставки...

За дрехите - днес проучвах колко би струвало да си направиш цех за плетени дрехи. Скъпо е. По-рентабилно е да поръчваш на подобни цехчета из страната. Себестойността на една рокля, например е 12лв. Това е без включени разходи за транспорт, магазин, продавачка и т.н Качествена плетена рокля под 70лв. аз лично не съм срещала. Да, дрехи има много, но ако човек се насочи към определена група, по правилен начин, ще има успех. За пухкавите, както ги нарича Tanya MG може да се направи малко ателие и да се произвеждат по 5-10 бройки от вид. Трябва малко магазинче. Има такъв тип дрехи в центъра на София - хората си шият и продават. Един панталон се продаваше за 45лв., блузите бяха от 25лв. нагоре. Аз си купих панталон, щях да си купя и блузки, но просто не ми се даваха много пари. Сметни си себестойността на платовете, конците, копчетата, заплата, осигуровки, наем на помещение и рекламни разходи и прецени колко трябва да инвестираш. Аз мисля, че хляб в това има, защото от над 62 000 потребителки в БГ мама, поне 1/3 са си купували по 1 такъв панталон, от родилите поне 30% имат проблем с килограмите и си носят дрехите за бременни в първите месеци или търсят нещо не толкова торбесто по магазините. Това е само грубата сметка, без грам сериозно проучване на пазара.  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 3 211
много интересно Thinking

# 80
  • Мнения: 2 037
За големите номера: На Красно село примерно има един магазин за до 8 пъти XL. Хора влизат над средната възраст, мерят и си излизат. Много трудно се продава. На най-едрите фигури нищо не седи добре. Трудно се продава, но се продава.
Ние продаваме всякаква номерация. Пижами за възрастни - 10 номера. Мисля, че не е цаката да продаваш само големи номера, а да продаваш много номера. Ние така се справяме. За всички номера си има клиенти. НО, колкото по към центъра се приближаваш, толкова по-малки номера предлагай! Знам какво говоря, имам (все още) 3 магазина.
Търговията в досегашния й вид умира. Това е ясно. Ние прогресираме, благодарение на нововъведения, ежедневни. Но и при нас предстои някаква драстична промяна. В момента я мисля.

# 81
  • Мнения: X
Мисля, че не е цаката да продаваш само големи номера, а да продаваш много номера. Ние така се справяме. За всички номера си има клиенти. НО, колкото по към центъра се приближаваш, толкова по-малки номера предлагай! Знам какво говоря, имам (все още) 3 магазина.
Търговията в досегашния й вид умира. Това е ясно. Ние прогресираме, благодарение на нововъведения, ежедневни. Но и при нас предстои някаква драстична промяна. В момента я мисля.

Много интересно за номерата и магазините. На какво се дължи?
Имам позната, която произвеждаше само дрехи са дами над 50 години. Големи номера и само елегантни модели. Започна с малък магазин, в момента мисля, че са три. Продавачките й са само дами на средна възраст, разбиращи от мода и които могат много деликатно да продават на пълни дами и с проблемни килограми. Смяташ ли, че такава търговия е по-добра от това да продаваш всичко, за всички?

# 82
  • Мнения: 2 037
Малко Мишленце, ние не продаваме всичко. Специализирани сме в бельо, трикотаж, пижами и чорапи. И всъщност гледам да има за всички размери. Това е нашия голям плюс.
Това, което ме озадачи в твоя постинг е, че излиза, че дамите над 50 са с по-пищни форми. Не е така. А начинът, по който разказваш, че работи твоята позната е интересен. Сигурна съм, че ако има и по-младежки модели поне в началото на номерацията ще е добре.
При мен идват страхотни жени над 50 години. И не искат никак да изглеждат като на 50.
П.С. Пусни някакви координати в темата за пухкавелките.

# 83
  • Мнения: 183
Peaceзапис
замислям се за бизнес,родителите ще ме спонсорират,но все още не съм решила окончателно с какво и къде искам а се занимавам Peace

# 84
  • Мнения: X
Малко Мишленце, ние не продаваме всичко. Специализирани сме в бельо, трикотаж, пижами и чорапи. И всъщност гледам да има за всички размери. Това е нашия голям плюс.
Това, което ме озадачи в твоя постинг е, че излиза, че дамите над 50 са с по-пищни форми. Не е така. А начинът, по който разказваш, че работи твоята позната е интересен. Сигурна съм, че ако има и по-младежки модели поне в началото на номерацията ще е добре.
При мен идват страхотни жени над 50 години. И не искат никак да изглеждат като на 50.
П.С. Пусни някакви координати в темата за пухкавелките.

Значи, ставаше въпрос за мода за дами над 50 години. По-консервативни модели, по-дискретни цветове, никакви крещяши материи и т.н. Неправилно се изразих - преобладават по-големите номера. За продавачките дадох пример, защото наистина по-често им се налага да консултират жени с наднормено тегло. За съжаление, голяма част от хората на средна възраст страдат от наднормено тегло или им се налага да скриват определени недостатъци. За това се иска и такт и умение да препоръчаш подходящото съчетание на материи и цветове.  Не е като да продаваш секси дрешки на млади момичета.  

# 85
  • Мнения: 2 037
Влезе ли човек в такъв магазин той е преглътнал особеностите на тялото си и предстоящия сблъсък с номерата по етикетите. Наясно е. Може би даже се чувства по-комфортно в специализиран магазин.
Секси дрешки на млади момичета също се продават трудно. Ама много трудно. Капризни са. А има и едно правило, което всеки по-светнат в продажбите ще ти го каже. Видиш ли ги че влизат две дружки, вероятността да продадеш нещо рязко спада. Страшно се разкандардисват една друга. Все по-трудно е да продадеш на някой нещо. Моята цел не е да продам нещо на всеки на всяка цена, а да му продам така, че да се върне пак!
Сега остана да кажеш и тези магазини на твоята позната добре ли вървят в настоящия момент.

# 86
  • Мнения: 2 037
Peaceзапис
замислям се за бизнес,родителите ще ме спонсорират,но все още не съм решила окончателно с какво и къде искам а се занимавам Peace

Успех, но не прави глупости. Така малко ми звучиш, че си го подхванала отзад напред. Какво си учила, от какво разбираш, къде имаш опит?

# 87
  • Мнения: X
Влезе ли човек в такъв магазин той е преглътнал особеностите на тялото си и предстоящия сблъсък с номерата по етикетите. Наясно е. Може би даже се чувства по-комфортно в специализиран магазин.
Секси дрешки на млади момичета също се продават трудно. Ама много трудно. Капризни са. А има и едно правило, което всеки по-светнат в продажбите ще ти го каже. Видиш ли ги че влизат две дружки, вероятността да продадеш нещо рязко спада. Страшно се разкандардисват една друга. Все по-трудно е да продадеш на някой нещо. Моята цел не е да продам нещо на всеки на всяка цена, а да му продам така, че да се върне пак!
Сега остана да кажеш и тези магазини на твоята позната добре ли вървят в настоящия момент.


Ама чакай малко, тук не говорим за специализиран магазини за големи размери XXL. Говорим за класическа мода за дами на средна възраст. Има разлика и то значителна. Как вървят нещата в момента, нямам представа, честно. не съм минавала покрай магазина от година поне. Иначе десет години е там.

# 88
  • Мнения: 8 917
Темата е много хубава - записвам се и отивам да спинкам. Ще чета утре smile3524

# 89
  • Мнения: 21
За интересуващите се от Търново - в момента има голям наплив на англичани, ако се сетите за бизнес свързан с техните обичаи и традиции, може и да потръгне.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт