С какво чистите микровълновите печки?

  • 6 803
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 052
Ще кажа на мъжа ми да пробва с водичка. Peace Ние си разделихме печките кой коя да чисти, той чисти микровълновата - с Меглио.
И аз я чистя с Меглио. Напръсквам и след 10 мин. забърсвам. Ще пробвам и с вода.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Аз си купих специален прозрачен капак за МВ от магазин за домашни потреби. Струваше 3 лв. Откакто го имам МВ я забърсвам само с микрофибър, а като си спомня какво беше преди ....  Crazy

# 17
  • Мнения: 14 490
А аз съм чела някъде, че в съдинката с вода се слагат и няколко резена лимон и премахва разните миризми, ако има такива и освежава. До сега не съм пробвала, но мисля че момента наближава  Mr. Green

аз слагам сода бикарбонат във водата. така се разтварят мазните натрупвания. после само забърсвам

# 18
  • София
  • Мнения: 1 833
С Циф -лъсва страхотно и ухае приятно.

# 19
  • Мнения: 689
И аз използвам Мелио или купичка с вода, зависи колко е замърсена.

# 20
  • Мнения: 3 830

И аз с това изчиствам Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ползвам капака за МВ, но пак се цапа. Почиствам с гъба с веро, Меглио или с ТОК на Дионис, после забърсвам с микрофибърна кърпа. От вън я почиствам с препарат за прозорци и микрофибърна кърпа.
Накрая слагам чаша с вода и резен лимон, да поври за 2-3 мин., за обиране на миризмите.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз използвам Циф.

# 23
  • Мнения: 753
с меглио, но по съвета на wish става също перфектно почистване

# 24
  • в баира
  • Мнения: 861
С мокри кърпи.

# 25
  • Мнения: 1 494
Аз си купих специален прозрачен капак за МВ от магазин за домашни потреби. Струваше 3 лв. Откакто го имам МВ я забърсвам само с микрофибър, а като си спомня какво беше преди ....  Crazy
Бре, че хитрина...Не знаех, че има.
Иначе и аз с вода или пък използвам, ако съм готвила нещо по-дълго в микровълновата, и без това се е вдигнала пара и са се размекнали опръсканите стени. В краен случай- Циф.

# 26
  • Мнения: 3 036
Отскоро ползвам капака , но съм много доволна от него.Отделно си купих  други съдове с капаци,за да може да не пръска толкова.
Сега като се зацапа - със Cif и кърпа и накрая малко вода в купичка(не знаех за лимона.
Така блести.
Но четох в едно списание,че не е препоръчително да се мокри от вътре.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
Микровълновата чистя с Меглио, ако е много замърсена (но се е случвало само 2 пъти досега!  Embarassed) или с купичка вода, ако се нуждае само от малко избърсване.  Peace

# 28
  • Мнения: 745
С обезмаслителя на Медикс  Peace напръскваш и след малко минаваш с гъбичка.

# 29
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,златни сте,това с водата и лимона не го знаех,ще го пробвам,и капак ще си купя.Аз мислех,че само моята толкова се цапа,а така мразя да я мия.Ползвам в момента някакъв препарат А1 или нещо такова,не е някакъв марков,но съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт