Имам проблем с миенето на косата

  • 3 468
  • 37
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Така е, да... горе-долу от една година. Опитвам се да му правя "козирка" с едната ръка, докато го мия с другата. От няколко вечери той сам си крие очите с ръце. Но страх от къпането няма, с удоволствие влиза, даже иска и по два пъти да го къпя  Simple Smile Просто попищява няколко секунди, докато му изплакна косата и това е.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Методът на Блонди е добър, особено за къса косичка. Пробвай. Така съм им мила косите, когато бяха малки бебета, за да не се стряскат от поливането с вода.
Малката все още понякога се случва да писне, когато започнем с косата, но нея я карам да вика бррррррррррррр(само с устните), докато я поливам и тя така се забавлява, а и няма опасност да глътне вода.

# 17
  • Мнения: 727
ох и моя синковец пищи ужасно Sad,направо,почервенява..трепери,преиграва но определено причината е в това че се стича вода по лицето му Confused
ще опитам като Блонди Rolling Eyes,дано има резултат

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Нищо не помага и при нас, а косата и е под раменете вече, гъста и чуплива.
Е, не дава това дете да я пипнеш за косата, в чудо съм се видяла вече.
Преди много обичаше, но баща й една вечер реши да я мие с подвижния душ - влезе шампоан в очите, изплаши се от струята и резултата е, че не иска въобще да я мокриш по косата. Confused
Ще следя с интерес темата, това трябва да се оправи по някакъв начин...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз да кажа ...нашият като започна да пищи като му мием косата на около 2 год. и е спрял наскоро- 4 г и няколко месеца. И въпреки това пак влизаме с уговорки - дали ще мием косата или не.
 Пробвали сме всичко - напред главата, назад, козирка, хавлия...пищеше си и това е. Като дойдеше време за къпане  и лошо ми ставаше.
 Сега майка ми го е излъгала, че ще завъди бръмбари ако не си мие косата и той е започнал да си ги "маха".

# 20
  • Мнения: 941
и ние минаваме през този етап,
Процедирам по следният начин, къпя я в бебешката вана, след като насъпунисам косата, я слагам да легне назад и изплаквам, опитва се понякога да се съпротивлява, но аз и приказвам, казвам да стиска очите, и за 1-2мин сме готови, после си играе и аз мия и тялото

# 21
  • Мнения: 351
И ние имаме този проблем с дъщеря ни.
Има дълга къдрава коса, която не дава да мия. Още ползваме козметиката, с която започнахме от раждането. Ваната е същата, така че не виждам какво се е променило. До преди половин година не я беше страх. Поливах й главичката и водата се стичаше свободно по личицето й. Сега като дойде време да мием косата се почва с молби още преди да влезем в банята, а вътре се завършва с рев. Принудихме се да я къпем заедно със съпруга ми, защото като дойде време да плакна косичката се изправя във ваната, а тя е на стойка  и ни е страх да не стане някоя беля.
Да отбележа, страх я е и от сешоара, въпреки, че й купихме детски, с батерии. Не помага.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Засега съм отложила миенето на косата за ... неопределено време, първо да спре да се страхува от къпането без косата. Снощи плака само като видя банята Cry Нека стои мръсен, някои хора въобще не се къпят.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Янтра, аз също съм отложила миенето на косата ( вече 16 дни), къпа я без нея.
Да се успокои малко, пък после ще видим. Peace

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми от бебе мрази да му мия косата. Каква ви е ваничката, "анатомична" ли? Ако е такава (с поставка за главичката), слагай го да полегне, главичката максимално назад и поливай с канче (не с душ) така че да не му влиза в очите. Това ги дразни, когато водата влиза в очите и нослето. Моят и до ден днешен пищи, когато мием косата, просто не обича...

# 25
  • София
  • Мнения: 172
Привет!
Дълго време съвсем без проблемно си миехме косата, но след като стана на около 2 год. и 8 мес. почна да вика, че му люти и така докато стигнем до стадий - мощни писъци и борба докато го измия. А един ден, избяга от банята - докато взема шампоана и се беше измъкнал, само и само да спаси кожа, келемето.
Мони е голям и разбира като му обяснявам, друг е въпроса дали се съгласява, но аз гледам да обяснявам, че ако не си слага ръцете на сапунисаната глава и после да търка с тях очите си няма да му люти. Карах до сам да я мие - не. Последното нещо, което сработи при нас, поне за сега, е да му завържа очичките с шалче. Той вярва, че така нищо не му влиза в очите и вече 2 пъти се михме без рев и борба. Само ми вика, "мамо шалчето се намокри". Иначе оставяме миенето най-накрая (през период от 5-6 дни си миехме/мием косата), изкъпвам го без да мокря косата и си говорим спокойно и аз не отричам, че ще стигнем и до косата, нищо, че той се пазари без косата през цялото време, а накрая набързо мокря и сапунисвам, плакна с ръка изтласкваща сапунената вода назад към гръбчето.
До колкото си познавам чадото просто му беше дошъл момента за някаква промяна. С повечето проблемни въпроси се е оказвало въпрос на време и търпение. Ако се запъна и аз, става по-зле. Успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 039
Янтра, описваш синът ми, но при нас проблемът е вече от два месеца. Срам ме е, но и аз мия косата на детето през 5-6 дни само да не го травмирам. Опитах какво ли не, нищо не помага детето пищи ужасено и ми казва: "Не,мамо, моля те недей". Получиха му се и леки корички по косата, като на бебе, от некачественото измиване на шампоана. Сега като отиваме под душа, когато ще мием и косата, преди това обещавам, че аз няма да пипам слушалката (душът ни е подвижен), давам му я на него и малкият се къпе сам, а аз с шепи му сипвам по малко водичка на косата, след това внимателно по същия начин отмивам, абе какво е това къпане  Confused От две седмици ми позволява да му поливам главичката по съвсем малко с една каничка, на игра той сипва с душа вода в каничката, аз върху главата му и така с много търпение се справяме с къпането - е, аз не пипам душа. Сутрин и вечер иначе го мия без никакъв проблем аз действам с душа, но кажа ли, че ще мием и косата  ooooh!

# 27
  • Мнения: 700
При нас толкова я е страх да не мием коста, че дори да й мия дупето след гърнето иска да й слагам шапката за коса.  Sad
Иначе и аз се мъчих да мия с лека струя косата отзад, докато я забаламосвам, а отгоре да я мия с ръка, но й се появиха корички от некачествено отмиване на шампоана.
Не съм пробвала с очила за плуване, още довечера започвам да я зарибявам.

# 28
  • Мнения: 5 877
Слагам я да седне във ваничката, облегнала максимално главата си назад. Правя козирка с ръка на челцето и изливам с каничка водата така, че да се стича не към очите, а към тила. Първо долната част на косата, после нагоре. Така не плаче.

# 29
  • Мнения: 131
Заради това къпане и потенето нощем нонстоп го подстригвам нула номер.
От октомври го записах  на плуване и вече няма драми в банята .
Р.Р  косичката му порасна и е с прическа ,много му се радвам.

Общи условия

Активация на акаунт